anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego reklamacja została uznana?

Outlaw4life
#7 Wielbiciel#

Problem z allegro
Sprzedałem uzywany przedmiot za 100zl. Na aukcji wyraźnie było napisane że przedmiot uzywany. Kupujący chyba spodziewał się ze za 1/3 ceny kupuje nowy i stwierdził że przedmiot jest uszkodzony. Napisałem I wyjaśniłem wyraźnie że przedmiot jest w 100% sprawny i po prostu josi tylko ślady użytkowania wynikające z jego przeznaczenia i odmówiłem zwrotu pieniędzy gdyż jak wspominam na aukcji było wyraźnie napisane w jakim stanie jest przedmiot. Allegro postawiło sie po stronę kupującego (twierdząc jednocześnie że nie jest strona w sprawie ) i powiedziało że oni mu zwrócą pieniądze a ja mam im oddać te pieniądze w kwocie 140zl. Odpisałem im że w tym momencie ja nie mam nawet z powrotem swojego towaru I jeszcze wymagają żebym zapłacił im teraz pieniądze więc to jaj nic wyłudzanie ponieważ nie dość że moja rzecz "znikla" to jeszcze wystawiają rachunek za "darmo". Napisalem do nich ta wiadomość że towaru nie mam i powrotem i mam jeszcze zaplacic to chyba coś tu nie gra a oni odpisali że oni już wszystko mi powiedzieli i mam zapłacić za ten mój towar. Czy to jest zgodne z prawem bo brzmi jak wyłudzanie? Człowiek coś wysyła i to znika i jeszcze ma za tą swoją rzecz zapłacić????

Proszę o pomoc bowydaje mi się że po stronie allegro odpisuje mi ktoś kompletnie odcięty od rzeczywistości?

Gdzie zgłosić osobę która mi odpisuje do zarządu oraz jaka sygnaturę podać przy zgłaszaniu oszustwa odpowiednim służbom.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Outlaw4life czy chodzi o zamówienie nr 51c72610-82ed-11ee-9141-d9ff7953c198?
Jeśli tak, to jak napisaliśmy w dyskusji, reklamacja została automatycznie uznana za zasadną, ponieważ nie wydałeś decyzji reklamacyjnej w terminie, dlatego przyznaliśmy kupującemu rekompensatę i oczekujemy spłaty od Ciebie.  
Jako sprzedający masz obowiązek wypowiadać się w terminie w dyskusjach, a od 20.11.2023 kupujący nie otrzymał odpowiedzi. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Outlaw4life
#7 Wielbiciel#

Po pierwsze zmieniacie tytuł  tak żeby wyszło na to że wy jestescie niewinnipodczas gdy to wy protektujecie praktyki ktore dalekie są od prawa za które odpowiecie i ja was nauczę tego prawa o którym nie macie pojęcia i zanim takue bzdury będziecie pisac to proponuję zatrudnić jakiś prawników bo za 100zl będziecie teraz dymać po urzędach a po drugie ja jako osoba prywatna wiem jakie mam prawa co muszę a czego nie wiec ten kit sobie wciskaj w .... :)))

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Outlaw4life Jeśli nie udzieliłeś decyzji reklamacyjnej w ciągu 14 dni to z mocy prawa zostaje ona uznana na korzyść kupującego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Outlaw4life Jak miałeś uzasadnioną  swoją decyzję to zawsze należy przestrzegać terminów a szczególnie tych z czasem reklamacyjnym 14dni od chwili zgłoszenia!

oznacz moderatorów

Outlaw4life
#7 Wielbiciel#

Tu nie chodzi o termin tylko o wyłudzenie ktore nie ma terminu przedawnienia. Napisałem tu posta dla pewności że zrobiłem wszystko a teraz czas by nauczyć niektórych prawa 😉 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Outlaw4life Jest to zgodnie z Regulaminem Allegro (który zaakceptowałeś), wszystko wyjaśniła Ci już Monika. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Outlaw4life
#7 Wielbiciel#

Słaba komunikację macie między sobą najwyraźniej a dwa że już też napisałem wszystko. Reklamacja to jedno a wyłu dzenie to co innego . Proponuję si nie wypowiadać na tematy o których nie ma się pojęcia lub najpierw się douczyc bo można mieć kłopoty ze swojej niewiedzy. ZEGNAM 🙂

oznacz moderatorów