anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zapłaciłem więcej, niż kwota prowizji na formularzu wystawiania?

rysstoo305
#8 Zapaleniec#

Witam  , czasem coś wystawiam na allegro lokalnym a czasem na allegro - wystawiłem tuner radiowy za 299 zł , przy wystawianiu była widoczna prowizja transakcji  15 zł z groszami , tym bardziej  że przed wystawieniem ogłoszenia to sprawdziłem , a pobrano mi 36 zł  ,czuje się urażony  i wprowadzony w błąd  , jeśli tak się dziś żeruje na sprzedających ,dlaczego od razu nie pokazała mi się kwota jaką mi pobrali ?  jeśli tak się pobiera opłaty to raczej to naciąganie na koszty  trochę nie  w porządku ,może ktoś się z takim przypadkiem już spotkał tutaj , wiem że moja opinia to kropla w morzu , nikt sobie z tego nic nie zrobi ale to chyba nie w porządku prawda ,kiedyś na allegro lokalnym wystawiłem podobny przedmiot za podobną cenę pobrano mi tyle ile było podczas wystawiania . natomiast w tym przypadku zostałem  wprowadzony w błąd .

 

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

serwis-texas
#20 Guru#

@rysstoo305 

Oj nie będzie łatwo. Pokaż ofertę. Powiedz czy była wyróżniona, jakieś Adsy, inne promocje?

Do prowizji wlicza się również koszt wysyłki. Bardzo dużo zmiennych 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rysstoo305 Zerknij TU.
Będzie napisane dokładnie co, za co i ile. Może wykupiłeś promowanie lub coś podobnego?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

15 podstawowa  +19 promowanie +1 tranzakcyja +1 od przesyłki i niby się zgadza 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rysstoo305 jeśli chodzi o zamówienie nr d01b9990-d8ea-11ed-98d7-35970918c2dc to prowizja za sprzedaż wyniosła dokładnie 15,45 zł. Na kwotę widoczną w Rozliczeniach z Allegro składała się ta prowizja, 1 zł za jednostkową opłatę transakcyjną oraz dwie przesyłki Allegro Paczkomaty InPost z Allegro Lokalnie (19,98 zł). Możesz to sprawdzić szczegółowo w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

Czy widoczna jest prowizja od wysyłki przy wystawianiu przedmiotu allegro lokalnie ? 😉 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@akcesoriazagrosz to nie jest prowizja, tylko opłata za nadanie przesyłki. Naliczamy ją gdy kupujący odbierze przesyłkę, a sprzedający powinien być jej świadom, ponieważ sam ją udostępnia. Dodam, że sprzedający kwotę na przesyłkę otrzymuje od kupującego razem z wpłatą za zamówienie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

Czyli mam rozumieć, że nie ma tak jak normalnie jest na allegro że prowizja jest całościowo ? 🙂 

Produkt + koszt wysyłki

na allegro lokalnie jest tylko za sam produkt i koszt przesyłki nie jest wliczany w prowizje ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@akcesoriazagrosz tak 🙂 Na Allegro Lokalnie opłata za sprzedaż wynosi 7,9% (lub 4,9% w przypadku działu Elektronika) wartości przedmiotu. Koszt wysyłki nie jest liczony przy prowizji. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rysstoo305
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry , bardzo dziękuję a odpowiedz pozdrawiam

oznacz moderatorów