anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa Allegro Standard, którego kuriera wybrać, aby uzyskać Smart ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mybiove
#8 Zapaleniec#

Witam,

Nie rozumiem tej opłaty systemowej w Allegro kurier DPD? Czy będę ją musiała opłacać jeśli zdecyduje się na wybór tego kuriera? Czy muszę podpisać umowę z DPD? Chcę korzystać z wysyłam z Allegro, więc wydaje mi się, że nie muszę nic wypełniać, ale proszę napisać jak to jest w praktyce? Pogubiłam się w tym opisie https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4#nar...punkt 19 jest dla mnie mylący. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@Mybiove 

 

Sprawdź, jakie umowy własne dodasz do narzędzia

Jeśli dodasz umowę własną z przewoźnikiem, nadasz przesyłki opłacone z góry oraz za pobraniem metodami, które oferuje dany przewoźnik. Listę przewoźników oraz metody dostawy dostępne przez Wysyłam z Allegro znajdziesz poniżej:

  • Kurier DPD
  • Kurier DPD pobranie

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p...

Sprawdź, z jakich metod skorzystasz bez umowy

Bez podpisywania umowy własnej z przewoźnikiem nadasz przesyłki poniższymi metodami:

 

 
oznacz moderatorów
Mybiove
#8 Zapaleniec#

Nie mam żadnych umów z przewoźnikiem i chcę korzystać z wysyłam z Allegro. Jeśli wybiorę Allegro Kurier DPD to czy muszę uzyskać login i hasło do narzędzi nadawczych przewoźnika? Czy jest to opcjonalne i mogę korzystać wyłącznie z Wysyłam z Allegro, bez logowania się do DPD?

Proszę spojrzeć, czy dobrze zrozumiałam opisy dla pozostałych kurierów w SMART?

Allegro kurier UPS - doliczają opłatę za podjazd, chyba, że zagwarantuje 3 odbiory w tygodniu po min. 4 paczki - nie wiem, czy spełnię, bo dopiero zaczynam

Allegro  Pocztex Kurier 48 - nadanie paczek na poczcie, nie ma podjazdu kuriera

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mybiove nie, jeśli wybierzesz Allegro Kurier DPD nie musisz uzyskiwać loginu i hasło do narzędzia DPD.
Nadając przesyłki metodami DPD (Allegro Kurier DPD - wysyłka z Polski za granicę, Allegro Kurier DPD , Allegro Kurier DPD pobranie , Allegro Odbiór w Punkcie DPD) przez Wysyłam z Allegro, nie potrzebujesz umowy z przewoźnikiem. 
Żeby w Twoich ofertach pojawiło się oznaczenie Smart! (to jeśli chodzi tylko o warunki dostawy, bo są jeszcze inne - pozytywne oceny i warunki zwrotów) powinieneś oferować np. Allegro Kurier DPD (czyli metodę, któraz w Wysyłam z Allegro nie wymaga podpisania umowy). 
Tak i tak z pozostałymi metodami dostawy 🙂 Dobrze to rozumiesz. 
Tutaj znajdziesz informację o Wysyłam z Allegro i o metodzie dostawy Allegro Kurier DPD, teraz jeszcze jest promocja na podjazdy kuriera 🙂 
Zachęcam Cię do korzystanie z kursów Akademii Allegro dotyczących narzędzi jakie ułatwią Ci sprzedaż na Allegro np. Wysyłam z Allegro. Możesz też zapisać się na specjalne webinary ich listę znajdziesz tutaj.
W razie pytań chętnie pomogę! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pendrajwy_pl
#9 Pomysłodawca#

W smarcie DPD kosztuj 3,99 a UPS 1,99. No wiec oczywiscie rzucilem sie na UPS. po miesiacu dostalem kilkaset złotych dopłaty, bo jesli nie masz stalej umowy z UPS (nie wysylasz codziennie kilku paczek, inaczej nie podpisza) to odebranie twojej paczki jest USŁUGĄ DODATKOWĄ płatną 4,92zł (a w trakcie generowania etykiety allegro o tym nie informuje - dostajesz rachunek po miesiacu).

Zdecydowanie odradzam UPS, polecam DPD mimo ze pierwotnie drozsze

oznacz moderatorów