anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym.

MAMY ROZWIĄZANIE!
KJB_666
#8 Zapaleniec#

Pytanie do moderacji:

--------------------------------

 

Witam.

Kupujący kupił JEDEN przedmiot na aukcji gdzie jest TYLKO ODBIÓR OSOBISTY.

Kupujący sam sobie ustalił koszt wysyłki mimo iż nie ma opcji wysyłki.

Allegro pobrało prowizję.

Pytania:

1. Jakim cudem kupujący to zrobił.

2. Gdzie to wyłączyć.

3. Czy allegro może teraz zwrócić prowizję, zanim kupujący (jak widać całkowicie nie ogarnięty) źle odpowie na email od allegro i przepadnie prowizja?

4. Czy mogę zażądać od kupującego aby sam sobie przyjechał i odebrał.

5. Czy mogę odesłać kupującemu pieniądze pieniądze minus koszt prowizji (jego głupota = jego koszta).

 

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
mdrogeria
#21 Demiurg#

@KJB_666 zerkinij tu - https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

 

co masz ustawione tu - 

,,Ustaw sposób obliczania kosztów dostawy,,

oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

zaznaczone:

-zapłaci kwotę najdroższej dostawy

 

odznaczone:

- klient ma możliwość wpisania innego kosztu dostawy

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@KJB_666 czyli nie powinno wyjśc jajko . Jaką formę dostawy wybrał klient skoro w ofercie nie ma określonego przewoźnika ? 

/

oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

Metoda dostawy

Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

KJB_666 a transakcja opłacona ??

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Po licytacji z odbiorem osobistym Allegro po zakupie allegro automatycznie nalicza prowizję, teraz musisz mieć potwierdzenie przez kupującego że nie doszło do transakcji, jak chcesz odzyskać prowizję.https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Środki zwrócisz tylko po wypłaceniu na swoje konto i po dogadaniu się z kupującym, na jego konto bankowe. Oczywiście nie możesz przy zwrocie niczego potrącać.

oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

To nie była licytacja, tylko aukcja na "kup teraz".

Jak napisałem wyżej, jeśli kupujący w swojej głupocie wybierze złą odpowiedź, to czy mogę mu potrącić koszt prowizji, na zasadzie - jego głupota = jego koszta.

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@KJB_666 nie nie możesz potrącać żadnych kosztów  dowie się dlaczego wyszła taka sytuacja i pewnie pomoże przy zwrocie prowizji .

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@KJB_666 
czy mogę mu potrącić koszt prowizji, na zasadzie - jego głupota = jego koszta.
Przede wszystkim nie ubliżaj innym - tym bardziej, że to Twoi Klienci.
Nierozsądne zachowania Kupujących na Allegro najczęściej wynikają z wprowadzania ich w błąd niejasnymi "zasadami" i mylącymi nazwami/określeniami niektórych narzędzi udostępnianych przez Allegro. Bywa że ulegają marketingowym hasłom o beztrosce i rzekomym braku odpowiedzialności za to co robią (również na tym forum).
Możesz wezwać Kupującego do osobistego odbioru zakupu (zgodnie z Twoją ofertą), możesz (nie musisz) zgodzić się na propozycję Kupującego.
Prowizję (rabat transakcyjny) powinieneś odzyskać od Allegro - nie możesz obciążać Kupującego, który uchybił obowiązkowi odbioru zakupu kosztami, których nie musiałeś ponieść (albo których próby odzyskania nie podjąłeś).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

@A3dam  napisał(a):

@KJB_666 

Prowizję (rabat transakcyjny) powinieneś odzyskać od Allegro - nie możesz obciążać Kupującego, który uchybił obowiązkowi odbioru zakupu kosztami, których nie musiałeś ponieść (albo których próby odzyskania nie podjąłeś).


Link do zasad zwrotu prowizji: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/kiedy-nie-otrzymam-rabatu-transakcyjnego...

Proszę przeczytać pkt.1.

Czyli z automatu tracę zwrot prowizji, ponieważ nie da się doładować środków Allegro Finanse a pieniądze już się automatycznie wypłaciły.

Zgadzam się że to nie wina kupującego iż Allegro wprowadziło dziwne mechanizmy, ale moja tym bardziej, ponieważ był zaznaczony tylko odbiór osobisty. Na dodatek nie można tej informacji zaznaczyć w treści aukcji.

Dlatego pytanie skierowałem do moderacji i czekam na konkretną odpowiedź.

 

 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@KJB_666 
Tak, "z automatu" - bo to automat rozpatruje wnioski - wniosek zostanie najprawdopodobniej odrzucony.
Ale ... czytaj dalej i nie trać nadziei:
"Jeśli nie rozpatrzyliśmy pozytywnie Twojego wniosku, nic straconego! Po prostu odwołaj się od tej decyzji. Szybko i sprawnie zrobisz to dziękigotowemu formularzowi. Więcej informacji na temat odwołania, znajdzieszw naszej Pomocy."
- a w odwołaniu możesz załączyć potwierdzenie przelewu tradycyjnego.
Zwrot środków Kupującemu oczywiście nie gwarantuje Ci zwrotu prowizji (powinieneś jeszcze móc wykazać, że transakcja faktycznie nie doszła do skutku i nie była to Twoja wina), ale zwrot wykonany inaczej niż przez Allegro Finanse nie może być wyłączną podstawą do oddalenia odwołania.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

Odrzucenie z automatu jest od razu, zanim odpowie kupujący. Po odwołaniu albo jest znowu odrzucenie z automatu (po czasie) albo zapytanie do kupującego.

Jeśli kupujący jest nieogarnięty (a taki co sobie sam wymyśla że jest wysyłka i za jaką kwotę, to raczej do ogarniętych nie należy) to może bez problemu wskazać złą odpowiedź.

I teraz uwaga - może Pan nie wie, ale drugiego odwołania już wtedy NIE MA i prowizja przepada.

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KJB_666 Cześć. Skonsultuję tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

Chciałbym dodać że kupujący zapłacił przez Allegro finanse, pieniądze wypłaciły się już automatycznie, więc nie mam jak zwrócić przez Allegro finanse, tylko przelewem na konto.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KJB_666 Klient zapłacił odgórnie, zatem należy zwrócić środki za zakup i później złożyć wniosek o zwrot prowizji. W tym momencie - bez rozwiązania umowy - nie możemy zwrócić Ci prowizji. 

Wciąż wyjaśniamy kwestię związaną z samodzielnym wprowadzeniem kwoty, sprawa jest już w dziale technicznym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
KJB_666
#8 Zapaleniec#

Jako że nie mam gwarancji że po zwrocie pieniędzy otrzymam prowizję, to poproszę kupującego aby otworzył spór i się wytłumaczył, wtedy allegro będzie miało czarno na białym że to wina kupującego.

 

 

oznacz moderatorów