anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dropshipping allegro-allegro

Client:110182901
#1 Nowicjusz#
Hej, chcę zacząć dropshipping w formie allegro-allegro (znajduję produkt na allegro, wystawiam go drożej i czekam na zamówienie). Nurtują mnie jednak pytania na które do końca nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dodam że będę to robił jako działalność nierejestrowana. A tutaj te pytania: 1.Czy to wogóle legalne? Gdy klient u mnie zamówi produkt, to ja muszę przekazać jego dane do innego sprzedawcy. 2. Gdzie ustawić zwroty? Do siebie czy sprzedawcy u którego zamówiłem produkt? 3. Czy lokalizacja z którego wysłany będzie produkt ma być ustawiona taka jak u sprzedawcy, czy muszę ustawić swoją? 4. I czy wogole to wszystko jest legalne?
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:110182901  roważ jescze jeden problem- dynamike cen

1) znajdujesz na allegro produkt za 100zł 

2) wystawiasz go powiedzmy za 140zł 

3) po tygodniu sprzedajesz swój produkt za 140 zł 

4) próbujesz kupic obserwowany produkt lecz okazuje sie że on juz nie kosztuje 100 lecz 145 . Do tego dochodzi prowizja i koszty allegro. 

5) okazuje sie że wykładasz 170 zł aby sprzedać produkt za 140

Ot taka hipotetyczna sytuacja.

Ja osobiście trzymałbym sie od takiej metody z daleka. Wolałbym chyba znaleśc kilka produktów na chinskeij platformie ( lub na allegro u chinczyka) . Kupic je i dopiero kiedy miałbym je u siebie wystawiac z marżą.

Wiem zamrożona kasa ale za to pewnośc że nie bedzie dużych strat oraz bokady konta na allegro.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

W ogóle dziwny pomysł na biznes. Skoro na tym samym portalu są oferty które masz zamiar kupować i sprzedawać drożej to czemu kupujący mieliby je w ogóle kupować od Ciebie?
Kupią sobie taniej w tej samej ofercie w której masz zamiar kupić Ty 😁

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@komis-bell zawsze się znajdzie jakiś jeleń 🙂 Zauważyłem, że w ten sposób działa mnóstwo chinskich firm, wystawiaja tysiące ofert w zawyzonych cenach i na pewno towaru fizycznie nie mają, bo w Chinach nie ma np. karmy dla kota Dolina Noteci, którą ostatnio kupowałem, a mnóstwo Chinczykow ja oferuje w zawyzonych cenach 🙂

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

1. Mnóstwo Chinczykow tak działa i allegro się nie czepia, ale oni się konsekwencji prawnych nie boją:) Zadaj pytanie na jakimś forum prawnym. W sumie jak ktoś robi dropshipping z hurtowni to też przekazuje innej firmie dane klienta..

Wg mnie istnieje duże ryzyko, że jak nagle wystawisz dużo towaru z konta prywatnego to allegro to konto zablokuje i będzie wymagać przesyłania dowodów na posiadanie przez Ciebie towaru albo umowe z dostawca. Ale jeśli nie masz towaru to w sumie niewiele ryzykujesz.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak się znajdzie "jeleń" co kupi taki towar po wyższej cenie niż u innych sprzedawców to najczęściej po zakupie dopiero to sprawdza i nie płaci bo znalazł lepszą ofertę . T o według mnie bezsensowna forma sprzedaży i na pewno nie skuteczna na dłuższą metę. Zysku z tego może nie być a i reputację komentarzami mogą nieźle zjechać .

oznacz moderatorów