anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyrektywa obowiązek dodania nr telefonu

petinek_pl
#11 Animator#

Witam, dostałam informację że 17 lutego sprzedawcy mają obowiązek dodania nr telefonu do ofert i każdy kupujący dostanie go po zakupie. Jest wielu sprzedawców którzy z wielu przyczyn posiadają kontakt mailowy z klientami. Co w takiej sytuacji? Czy są tutaj sprzedawcy którzy tak mają?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@petinek_pl Ten wymóg będzie obowiązywał tylko oferty z substancjami lub mieszaninami, które stwarzają zagrożenie. Jeśli jesteś producentem lub dystrybutorem takich towarów, to będziesz musiał udostępnić takie dane. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

To nie było podane w mailu, była informacja że dotyczy ogółu. Prosze zatem o doprecyzowanie w wiadomości takich kwestii, to ważna informacja.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@petinek_pl było 🙂

Jeśli sprzedajesz audiobooki i ebooki, szkodliwe substancje, napoje energetyczne lub jeśli chcesz sprzedawać kolekcjonerskie tablice rejestracyjne Wprowadzimy zmiany na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo. SPRAWDŹ

 

Będziemy wymagać dodatkowych informacji w opisach ofert z substancjami lub mieszaninami, które stwarzają zagrożenie

W opisach ofert z produktami tego rodzaju (na przykład chemia gospodarcza, środki ochrony roślin, farby, rozpuszczalniki itp.) będziemy wymagać tych spośród poniższych informacji, które powinny się znaleźć na etykiecie danego produktu:

  • nazwy, adresu i numeru telefonu dostawcy (tj. producenta lub dystrybutora)
  • nominalnej ilości substancji lub mieszaniny w opakowaniu
  • identyfikatora produktu
  • piktogramów określających rodzaj zagrożenia
  • haseł ostrzegawczych
  • zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia
  • zwrotów wskazujących środki ostrożności
  • informacji uzupełniających zgodnie z art. 25 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1272/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin.

Podstawa: względy bezpieczeństwa (artykuł 14.1 regulaminu Allegro, litera h).

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

Przegapiłabym ten komunikat. Jak Allegro będzie to egzekwować? Czy w ogóle będzie? Dotyczy to również producentów/dystrybutorów z Allegro Lokalnie którzy sprzedają np. swoje rękodzieło? Ciężko to widzę, choćby w dziale świec, gdzie część nawet nie wie jaką mieszaninę (świece) sprzedaje, mimo że sami ją robią. O karcie charakterystyki coś tam słyszeli, ale już UFI potrafią mylić z UFO. Jak do tej pory, widziałam tylko 2 oferty w których był podany wyłącznie nr UFI, który laikowi kompletnie nic nie mówi, ponieważ nie umieścili w opisie piktogramów ani haseł ostrzegawczych, dotyczących w dużej mierze możliwości wystąpienia reakcji alergicznej skóry i szkodliwego działania na organizmy wodne. Pewnie sobie uzupełnią w wymaganym czasie. Produkty typu Domestos, farby czy rozpuszczalnik, to sprawa jasna ale cała reszta. Ciekawe... Sama nie raz kupiłam świeczkę która nawet obowiązkowej etykiety CLP nie miała.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

To nie to, dostałam mail że od 17 lutego wymagane będzie podanie pełnych danych z numerem. Nie pisało że dotyczy wybranych działów. Zaznaczone było abym podała takie dane jak najszybciej a nie sprzedaję powyższych produktów.

Przesyłam treść tego maila: "

Zgodnie z prawem, niedługo będziemy wymagać, aby podał go każdy sprzedający z kontem firmowym.

Dlaczego będziemy tego wymagać

17 lutego wchodzi w życie Akt o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act). To rozporządzenie Unii Europejskiej, które zmienia niektóre zasady korzystania z platform internetowych takich jak Allegro.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

@w_kiwi  To nie to , w mailu wyraźnie napisane jest j.w. - KAŻDY SPRZEDAWCA

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Napisałam z zapytaniem do konsultanta ale oczywiście odpowiedź jaką dostałam to skopiowana treść tego maila bo przecież nikt nie potrafi odpowiedzieć 🙂

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Dziękuję moderatorom za zignorowanie odpowiedzi. Czyli rozumiem,że stwierdzenie "Każdy sprzedawca" mnie nie dotyczy mimo że w mailu tak było. Zatem jako dowód zapisuję wypowiedź powyżej, że chodzi tylko o niektóre działy.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Po raz kolejny zgłaszam,że otrzymuję kolejne maile odnosnie tego że jeśli nie poda się nr telefonu, zawiesicie konto sprzedawcy... powyżej pisaliście  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  że to dotyczy tylko szczegolnych kont na co odpowiedziałam,że NIE BO straszycie mailowo że dotyczy każdego i zignorowaliście moje wiadomości. Po raz kolejny wklejam treści maili: "

17 lutego wszedł w życie Akt o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act). To rozporządzenie Unii Europejskiej, które zmieniło niektóre zasady korzystania z platform internetowych takich jak Allegro.

Jednym z wymagań, które nakłada na nas to rozporządzenie, jest otrzymanie od każdego przedsiębiorcy odpowiednich danych. Aby świadczyć nasze usługi zgodnie z prawem, musimy dostać od Ciebie między innymi numer telefonu do kontaktu. Przekażemy go kupującym w mejlu po zakupie oraz wyświetlimy w zakładce O sprzedającym  jeśli podajesz tam innego numeru telefonu.

 

 

 

Jeśli nie dostaniemy od Ciebie niezbędnych danych w ciągu roku od wejścia w życie Aktu o Usługach Cyfrowych, czyli do 17 lutego 2025 – zgodnie z tym rozporządzeniem będziemy musieli zawiesić świadczenie naszych usług wobec Ciebie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@petinek_pl typowe akcje na allegro, najpierw coś **piiip**zielą, a potem naprawiają

mimo, że ustawa konsumencka wymaga w klauzulach informacyjnych podania nr telefonu i rzetelnych danych sprzedawcy to allegro te dane chowa w zakładkach, a nr telefonu przekazuje dopiero po zakupie kupującemu.

Teraz gdy kolejny akt prawny potwierdza te informacje ślą do sprzedawców maile jak powyżej, napisane w sposób by jak najmniej zaszkodzić serwisowi - stąd ogólność i treść nic nie mówiąca

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@petinek_pl rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) wymaga od wszystkich sprzedających podania numeru telefonu. Według DSA sprzedający może korzystać z platformy – takiej jak Allegro – dopiero po tym, jak przekaże wymagane przez DSA informacje, w tym właśnie numer telefonu. Ma on 12 miesięcy na podanie tych danych.
Odpowiadając więc na Twoje pierwsze pytanie, sprzedający wciąż może się kontaktować z klientami głównie e-mailowo, natomiast ma obowiązek podania numeru telefonu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

@la_nika pisaliście powyżej gdy zgłosiłam ten temat,cyt." @petinek_pl Ten wymóg będzie obowiązywał tylko oferty z substancjami lub mieszaninami, które stwarzają zagrożenie. Jeśli jesteś producentem lub dystrybutorem takich towarów, to będziesz musiał udostępnić takie dane. " Wprowadzacie w błąd, mailowo straszycie a później piszecie,że to nie dotyczy wszystkich sprzedawców. Teraz znowu co innego.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

@la_nika poza tym jest wiele sklepów które kontaktują się jedynie w drodze mailowej, wszystkie zbanujecie? Mail to również forma kontaktu i bezpieczna dla sprzedawcy. Dodatkowo dlaczego poza obowiązkiem podania telefonu jeszcze będziecie bez zgody sprzedawcy wysylac po zakupie ten telefon mailowo każdemu klientowi tak jakby mało było że będzie udostępniony ogólnie,po co żeby dodatkowych problemów przysparzać sprzedawcom? To już jest przesada, wystarczy że trzeba go będzie podać na stronie. Potem klienci będą wydzwaniać z awanturami bo po to głownie ludzie dzownią,nie odbierze się i już polecą negatywy kolejne..

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@petinek_pl tak jak zaznaczyliśmy w wiadomościach e-mailowych oraz powiadomieniach na ten temat wynika to z rozporządzenia Unii Europejskiej, nie jest to nasz pomysł. 
Jeśli sprzedający nie poda tych informacji, to będziemy musieli zawiesić świadczenie naszych usług względem niego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

@la_nika nie, podanie telefonu na stronie to co innego, ale nie musicie go rozsyłać do klientów w osobnych mailach to nie jest wymóg. Ponad to nie dostałam odpowiedzi dlaczego wcześniej,powyżej otrzymałam przekłamaną odpowiedź że nie dotyczy to wszystkich.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@petinek_pl dostosowaliśmy się do rozporządzenia Unii Europejskiej, a wprowadzone zmiany zostały przeanalizowane i skonsultowane z Działem prawnym. Nie musisz się do nich dostosowywać, jednak wówczas nie będziemy mogli świadczyć usług. 
Przepraszam, że na początku roku otrzymałaś inną odpowiedź.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Przepisy są jasne.

Kup kartę z numerem specjalnym tylko dla allegro, nagraj w niej wiadomość, że ze względów technicznych prosisz o kontakt mailowy i tyle.

Niestety ale stanowisko podane przez @la_nika jest prawidłowe

oznacz moderatorów