anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry, kupujący zgłosił zwrot towaru, czy mogę poczekać ze zwrotem środków aż odeśle towar?

sklepsolidclean
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie, chcę poczekać ze zwrotem środków aż kupujący odeśle towar, czy mogę to zrobić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

koltat
#11 Animator#

Czekaj aż towar dostaniesz, bo to że zgłosił wcale nie oznacza że zwróci, albo co jak zwróci produkt zniszczony?

-None-
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sklepsolidclean Tak, możesz poczekać ze zwrotem środków do chwili otrzymania towaru.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Fajnie, że nie nie dajesz już porad aby oddawać pieniądze na podstawie numeru przesyłki.

Chyba przy niedzieli masz dla nas*, sprzedawców, więcej serca.

cookie000_0-1630254999401.png

* zawsze mnie to bawi, kiedy nawet mnie tak nazywasz. U mnie proporcja sprzedaży do zakupów (na allegro) wynosi przez te wszystkie lata jakieś 1:10 ;]

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cookie000 Owszem daję, ale nie na podstawie numeru przesyłki, tylko na podstawie dowodu odesłania rzeczy. Oczywiście sprzedający po przesłaniu takiego dowodu jest zobowiązany do zwrotu wpłaty, zgodnie z ustawą. Może wkleić stanowisko UOKiK w tej sprawie?

Art, 32. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Dziękuję, nie trzeba było. Ten temat już był wałkowany wielokrotnie, więc tylko @sklepsolidclean  podaję linka do niedawnej dyskusji .

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież nikt ciebie tu nie rozumie z wyjątkiem twojego osobistego trolla. 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sklepsolidclean  Oczywiście że możesz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A na jakiej podstawie prawnej, wiesz? 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@sklepsolidclean Możesz a nawet powinieneś bo nie wiadomo co i w jakim stanie do ciebie dotrze.

oznacz moderatorów