anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja najniższej ceny - Allegro samo zmodyfikowało mój produkt

Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Witam serdecznie,
nie wprowadzałam żadnych zmian na koncie, nie brałam udziału w żadnej promocji, ani nie starałam się o oznaczenie 'gwarancji najniższej ceny'. Tak naprawdę gdyby Klient nie zakupił towaru, to nie wiedziałabym o tej kampanii.
Czy Allegro przesyła mi resztę pieniędzy na konto?
Czy ja płacę za to jakąś prowizję?
Od kiedy Allegro przechodzi w stan samowolki i modyfikuje moje aukcje bez uprzedzenia?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Sprawdziłam historię i mam przelew za cenę, którą ustaliło sobie Allegro ... kto pokryje koszta, które sprezentowaliście Klientom bez mojej zgody?

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#11 Animator#
oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Kolejne zamówienie, a w historii przelew jedynie na kwotę, którą Allegro sobie samo ustaliło ...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Według tego co jest napisane TUTAJ to żadne ceny nie są obniżane a jedynie wybierane spośród najtańszych ofert.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia różnice w cenie powinieneś mieć zwróconą w zakładce rozliczenia z allegro

oznacz moderatorów

eltrox_pl
#8 Zapaleniec#

Prawdopodobnie aukcja trafiła do Allegro Ceny. Allegro zwróci Ci różnicę na saldo. W zakładce rozliczenia z Allegro możesz sobie wyfiltrować zwrot z Allegro Ceny dla konkretnej aukcji.

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Jeżeli dany produkt zakwalifikował się do "super cena" to klient płaci mniej, ty dostajesz mniej kasy od klienta ale za to różnica między twoją ceną a tym co zapłacił klient jest odejmowana od prowizji jaką płacisz Allegro. Nie ponosisz z tego tytułu kosztów. Sprawdź to sobie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

"super cena" to cos innego niż Gwarancja najniższej ceny

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

W tym wypadku dla sprzedającego nie ma to różnicy. Allegro obniżyło mu cenę i oznaczyło "Gwarancja najniższej ceny". Odnośnie rozliczeń jest to równoznaczne z "super cena", no chyba że sprzedawca brał i zgłaszał oferty do jakiś innych promocji, ale to by sam chyba o tym wiedział.

Niech sprzedawca znajdzie to zamówienie u siebie w zakładce i powinien tam znaleźć informacje tego typu "Wyrównanie w programie Allegro Ceny" i cenę sprzedaży oraz poniżej cenę dopłaty przez Allegro.

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Właśnie sprawdziłam i wszystko się zgadza z tym co napisaliście. Ciężko było mi po prostu uwierzyć w to, że Allegro wychodzi z tak korzystną propozycją w stronę Sprzedającego. Także Allegro chapeau bas!
Sprawdziłam rozliczenia i różnica została przelana na konto. Powiedzcie mi tylko na jakiej zasadzie to działa? Jak są weryfikowane aukcje pod taką akcję i czym się Allegro kierowało tworząc sobie tak naprawdę koszty :3

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Te koszty odbija sobie na pobranej prowizji 

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Ale w tej sytuacji prowizja jest mniejsza, także finalnie na całej tej akcji Allegro jest stratne. Chyba, że myślimy tutaj 'globalnie', ale to i tak gra na niekorzyść finansową.

Cena przed akcją - 70 zł
Cena aktualna - 57,90 zł

Większą prowizję zapłacę od wyższej ceny tak na logikę. Allegro daje ze swojej kieszeni 12,10 zł.

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Allegro na tym nie traci. Odbija sobie na sprzedawcach którzy płacą za innego typu "promocje" i w globalnych prowizjach. Tym sposobem przyciągają kupujących, szczególnie to produktów które można znaleźć poza Allegro z zdecydowanie niższych cenach. Żeby Allegro oznaczyło ofertę "super cena" to dany produkt podpięty pod katalog musi mieć najniższą cenę na allegro i dodatkowo Allegro musi chcieć ten produkt wyróżnić. "Gwarancja najniższej ceny" to taka ściema bo to są produkty oznaczone "super cena" + że nie znajdziesz taniej w sklepach które współpracują z Allegro i mają coś na wzór "zmowy cenowej" (że te sklepy poza Allegro nie mają niższych cen niż na Allegro). Jest ich trochę ale z doświadczenia wiem że zawsze da się i tak bez większego problemu każdy produkt znaleźć taniej niż w tych sklepach.

oznacz moderatorów