anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu trwa odblokowanie konta

mirekm84
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich mam taki problem

Posiadam konto Allegro indywidualny i otworzyłem drugie biznes.

Moje konto biznes zostało zablokowane dwóch powodów 

Po pierwsze bo już miałem jedno konto czego nie byłem świadomy że nie można mieć dwóch kont różnych bo jedno biznes drugie prywatne

Po drugie bo moje konto prywatne zostało zablokowane z dwóch powodów. Nie była uiszczona opłata około 48 zł w tym 36 zł to był spór z klientem ale to było jeszcze zanim miałem firmę i konto firmowe.

Mój problem jest taki o ile obsługa klienta z konta firmowego działa do klient indywidualny w ogóle nikt go mnie się nic nie odezwał. 

Allegro tak umiejętnie zablokowało konto że mimo blokady ludzie na kupowali towaru na 1000 zł w niedzielę.

Ja teraz wyślę towar tylko tym od których mi przyjdzie płatność PayU albo z przelewy. Resztę towaru resztę towaru co zamówiłem sprzedam na **piiip** albo przez Ceneo. Nie mogę czekać kilku dni aż Allegro podejmie decyzję czy mi odblokuje konto czy nie ponieważ już ta blokada co jest teraz to strata 5000 zł na czysto. Wiem że to nie tylko wina Allegro bo moja też bo nie do pilnowałem kilku rzeczy wcześniej bo nie było mnie też w Polsce Plus założę drugie konto czego nie byłem świadomy że nie można mieć drugiego konta firmowego. Ale to chyba lekka przesada aby od razu blokować konto firmowe gdzie i tak tylko w ciągu jednego dnia Allegro miało 400 zł zysku na prowizji. Wystarczyło tylko zadzwonić i się zapytać.Jeżeli ktoś to czyta i obsługi klienta indywidualnego będę bardzo wdzięczny za pomoc nawet można usunąć moje konto indywidualne. Jak nie będę niestety musiał skorzystać z ofert innych serwisów jak **piiip** Ceneo i innych portali aukcyjnych pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mirekm84, na Allegro możesz mieć kilka kont, jeśli tylko zarejestrujesz je na prawdziwe dane osobowe. Nie można natomiast zakładać nowego konta, po zawieszeniu wcześniejszego. Najpierw należy wyjaśnić kwestię nałożonych na konto ograniczeń.

Widzę, że napisałeś do nas mejlowo w sprawie blokady. Wkrótce otrzymasz odpowiedź.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mirekm84
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za wiadomość

Na to tylko liczyłem, ponieważ nie miałem, radnego odzewu w tej sprawie. A z konta firmowego było szybko. Tam wszystko wyjaśniłem. Tam skończyłem sprzedawać prywatnie, nie dawno założyłem firmę. Wcześniej ktoś mi tam nabijał zakupy i nic nie płacił za doładowanie tak jak by chciał tylko ze stanu ściągnąć, nie wiem. Więc olałem usunąłem aukcje ale wyszło tak jak z wasza blokada 🙂 niby zablokowaliscie sprzedaż a ktoś kupił towar na 10000 zł. Ja wtedy też zakończyłem sprzedaż na telefonie w apce pamiętam a tam dalej ktoś kupował. Tamta osoba się przyczepiła do gratisu w postaci dostępu do dodatkowej usługi co miał dostać. To miało do niego dojść w oddzielnym mailu. Potem bylem nie osiągalny kilka tygodni i konto zablokowane. Olalem to stwierdzi;em że policzycie mi środki zapłacę i spokój , i zapłaciłem 48 zł 🙂

Tam nawet nie wiedziałem czy koleś faktycznie nie dostał czy może w Spam poszło, ale nie było mnie tu i tyle.

oznacz moderatorów