anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ilość sztuk w asortymencie

Mulikson1713
#8 Zapaleniec#

Witam

Miałem parę przypadków gdy zostało przeze mnie dodane ogłoszenie dajmy na to 5 sztuk danego artykuł a po czasie okazuje się że na stanie mam ich więcej co gorsza zdarzały mi się sytuację że sprzedały się elementy które wystawiłem i powinno ogłoszenia już być zakończone a po czasie dostajesz zamówienie w którym jest element którego już nie mam  😕 czy ktoś miał taką sytuację? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Wszyscy. Na firmowym podobno to błąd i wina zwykle jest programów zewnętrznych ale pisali o tym też tacy ich nie używający... Na prywatnym to celowa robota allegro, żeby zmusić do zmiany na firmowe.

oznacz moderatorów

Mulikson1713
#8 Zapaleniec#

O dziękuję za odpowiedź a co w takim razie zrobić jeśli dostanie się negatywną ocenę od kupującego? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Mulikson1713 Nie jest to prawda, niczego nie zmieniamy w ofertach niezależnie, czy jest to konto prywatne, czy firmowe. Nie mamy nawet takiej możliwości. 

Ty jako sprzedający odpowiadasz za informacje zawarte w ofertach oraz dostępną liczbę sztuk. Jeśli kupujący wystawi negatywny komentarz, za brak towaru, takiej oceny nie możemy usunąć. Tylko kupujący ma możliwość rozwiązania umowy kupna-sprzedaży. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

kiwi troszkę nie w temacie jesteś. Ale to temat z czasów chyba zanim tu zaczęłaś moderować.  Już dawno temu allegro zmieniło autownawianie z tylko nie sprzedanych egzemplarzy na wznawianie również sprzedanych (na kontach prywatnych). Na kontach firmowych tak nie ma. Baaa na początku nawet nie zmienili komunikatu. Po tej zmianie akurat zaczynałam wystawiać na tym koncie. Wystawiłam 500 ofert w kwietniu i maju z datą wystawienia na początek działalności w maju, zaznaczając autowzawianie przy którym było wyraźnie napisane, że sprzedane egzemplarze się nie wznawiają. Po czym okazało się, że wznawia się wszystko. Gdzieś tu znajdziesz temat, który wtedy założyłam zgłaszając to jako błąd. Reakcją allegro była cicha zmiana komunikatu przy autowzawianiu, natomiast wznawianie sprzedanych egzemplarzy pozostało. Takich tematów założonych przez użytkowników było przynajmniej jeszcze kilka. Wtedy właśnie allegro zaczęło robić wszystko, by zmusić konta prywatne do zmiany na firmowe np 1zł od sprzedanej sztuki itp zagrywki.

Jeśli zaś chodzi o konta firmowe to bez problemu znajdziesz tu tematy, w których sprzedawcy się na to żalą. Czasem winnym okazuje się program zewnętrzny ale były i takie gdzie firmy takich programów  ogóle nie używały. Były tematy gdzie sprzedawcy po kilka razy zamykali tą samą ofertę i i tak się wznawiała... 

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#11 Animator#

tak, właśnie udaje się mi przez to przechodzić. Jak i zmiany ilości sztuk. Dostęp mam tylko ja a dzień w dzień co innego. Zdaniem allegro taka oferta musi być aktywna żeby ją sprawdzić a jak mogę aktywować coś czego nie mam albo mam za mało sztuk bo "się właśnie zmieniło" z 2och na 12 i ktoś kupił 12... oferta zakończona nie można sprawdzić czy jakaś zmiana była dokonana poza godzinami pracy. I tak z dnia na dzień po prostu w 600 ofertach zapisuję ręcznie ilości i robie screeny.

oznacz moderatorów