anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować sprzedaż, gdy obie str. się na to zgodziły?

PETERSTA
#1 Nowicjusz#

Dokonałem sprzedaży urządzenia przez Allegro Lokalnie, kupujący przelał środki i umówiłem się z kupującym, że przed wysyłką jeszcze je sprawdzę czy działa 100% prawidłowo.
Przy sprawdzeniu okazało się, że nie wszystkie funkcje działają.
Zapowiedziałem, że zawezwę serisanta i jeśli do 2 dni usunie usterkę, to sfinalizujemy transakcję.
Ponieważ serwisant nie pojawił się w uzgodnionym terminie uzgodniliśmy z kupującym, że transkacja jest anulowana i zwracam środki.

1) Czy mogę jakoś anulować transakcję sprzedaż i "odwrócić" (odesłać) płatność poprzez Allegro Lokalnie?

2) Czy też muszę zwrócić środki kupującemu poprzez przelew bankowy i potem złożyć wniosek do Allegro Lokalnie o anulowanie prowizji?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

@PETERSTA 2) Czy też muszę zwrócić środki kupującemu poprzez przelew bankowy i potem złożyć wniosek do Allegro Lokalnie o anulowanie prowizji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PETERSTA Na Allegro Lokalnie pieniądze musisz oddać zwykłym przelewem na rachunek bankowy podany przez kupującego. Za pośrednictwem Allegro nie oddasz.

Poproś kupującego o pisemną rezygnację z zakupu, potem poproś Allegro o zwrot naliczonej opłaty przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty i najlepiej rezygnację kupującego.

oznacz moderatorów