anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działa sprzedaż na Allegro lokalnie

Client:36795515
#7 Wielbiciel#

Witam , wystawiłem przedmiot na sprzedaż na Allegro lokalnie kupujący poprosił o podanie adresu e mail gdyż stwierdził ze jest potrzebny do opcji kup teraz po podaniu maila przyszedł e mail z linkiem do potwierdzenia sprzedaży przedmiotu po otwarciu mamy stronę z Allegro lokalnie ale nie do końca jest pod adresem [edytowano] po potwierdzeniu iż przedmiot jest dostępny przenosi mnie na stronę logowania do banku wydaje mi się to podejrzane proszę o pomoc w tej sprawie z góry dziękuje .

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Agent555
#17 Koryfeusz#

To jest próba oszustwa, kupujący nie potrzebuje twojego maila do zakupu. W nic nie klikaj i niczego nie podawaj.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:36795515 To próba wyłudzenia dostępu do Twojego konta > kupujący nie potrzebuje Twojego maila

oznacz moderatorów

Client:36795515
#7 Wielbiciel#

Dzięki właśnie coś mi nie odpowiadało w tej stronce 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:36795515 Nigdy nie podawaj maila > chociaż samo w sobie to niczym nie grozi > dopiero później kliknięcie w podesłany link o logowanie do banku kończy się stratą pieniędzy.

oznacz moderatorów

Client:36795515
#7 Wielbiciel#

Dlatego zaniechałem dalszych działań dziękuje za informacje pozdrawiam . 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:36795515 Samo podanie maila w niczym nie zagraża ale kupujacy go nie potrzebuje żeby zrobić zakup, tak działają oszuści -chcą maila a w zwrotnym podsyłają jakiś link i tu może być dopiero problem. Więc żeby nie kusić losu nie podawaj go.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 🦁 = 🦜

oznacz moderatorów

asiula0806
#8 Zapaleniec#

Miałam taką samą sytuację dziś nieświadoma oczywiście podałam i zgłosiłam od razu na Allegro i zablokowali tego kogoś na szczęście nikt mi nie przysłał żadnych linków więc nic nie weszłam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:36795515 Cześć! Dzięki za zgłoszenie. Stronę, do której prowadzi podany wyżej link (usunę go, żeby przypadkiem nikt w niego nie kliknął) zgłosiłam do administratora. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów