anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działają prowizje??

ario872
#10 Popularyzator#

Jak to jest możliwe, że sprzedając przedmiot za 13,50 allegro liczy sobie 7,71zł prowizji. Ja rozumiem, że produkt jest wyróżniony, ale to jest ponad połowa wartości przedmiotu.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ario872 

Generalnie: prowizję płacisz zależnie od kategorii (których jest mnóstwo i mają różne stawki), stanu przedmiotu (czasami) i statusu konta. Również płacisz od wysyłki - na taki sam procent co kategoria.

Przeczytaj sobie ten wątek. Dosyć ciekawy, jeśli chodzi o zawiłości w tej materii.

ten  też jest niezły ;]

A jak masz dużo czasu, to taka historia. 

A jak masz dużo czasu, to jeszcze

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Źle podkleiłem linka "historia", bo ten jest odpowiedzią na to pytanie.  Ale możesz się zapoznać w sumie z ostatnimi, podsumowującymi postami tamtego wątku, bo przebrnąć przez cały ... ;]

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

A tak w ramach ciekawostki pt. "Znalezione na starym pędraku" - wyliczenia dla sprzedaży w kategoriach (podział był o niebo bardziej przejrzysty) i dla różnych progów kwotowych (10, 20 50 itd.) z kalkulatora (zrobiłem sobie sam, zanim allegro go udostępniało ;] ) sprzed 10 lat. A jeszcze niżej rozwinięcie, ale w formie wykresów.

@mdrogeria oraz @Kasiulki2  pewno będą zainteresowani (odnośnie niedawnych wątków).

cookie000_0-1635784346148.png

cookie000_1-1635784450166.png

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@cookie000 

Już się ślinię - ale przeczytam, przeanalizuję i wyrażę swój zachwyt w najbliższym czasie😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oj możliwe, niekiedy koszty prowizji, wyróżnień i wysyłki przekraczają wartość. Należy dokładnie się zapoznać zanim coś wystawisz.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ario872  możliwe, to allegro (alle drogo) tu nic nie jest za darmo. Płacisz prowizje od towary, promowania, transportu

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ario872 Prowizję płacisz od ceny Towaru + od kosztu wysyłki. Za wyróżnienie płacisz dodatkową opłatę. Przeczytaj regulamin, a zwłaszcza załącznik nr 4.

oznacz moderatorów

ario872
#10 Popularyzator#

Dobra ja rozumiem, ale to jest i tak chora liczba.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ario872 

Przy pewnych cenach i okolicznościach może przekraczać cenę przedmiotu ;]

Wyróżnianie przy sprzedaży jednego, taniego przedmiotu jest nieporozumieniem.

Czytać "pomoc" przed wystawianiem, bo można wpaść w 🍓🍓 (z braku malin ;] )

Edit: ciekawe opcje to wpaść na 🍈🍈  , albo wpaść do 🏚 (meliny) 🤣

Upraszam moderację o dodanie malin 😁

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ario872 nie widzę przykładu takiego rozliczenia na Twoim koncie. Możesz podać jakiej oferty to dotyczy? Wtedy będę mogła się do tego odnieść bardziej szczegółowo. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ario872
#10 Popularyzator#

@la_nikana szczęście ja znalazłem, oferta dotyczy maty do cięcia.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ario872 Dziękuję, w tej ofercie naliczyliśmy: 

  • prowizję od sprzedaży - 4,41 zł (13,5 zł cena przedmiotu + 15,87 zł cena dostawy)
  • prowizję od sprzedaży wyróżnionej - 3,31 zł 

co daje łącznie 7,71 zł, więc wszystko się zgadza. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ "Wszystko się zgadza" Mnie to nie zaskoczyło. Znam tą sytuację na co dzień i mam wkalkulowane w cenę oferowanych produktów. Zapewne jak większość sprzedających towary w przedziale do 20 PLN. Nie ma wyjścia, albo sprzedam drożej albo wcale.

Jedyne co trudno wkalkulować w cenę to fakt, że większość kupujący pojedyncze towary z tego przedziału uważa, że cena przesyłki jest za wysoka (porównywalna z ceną towaru) i ucina regularnie 2 a czasem 3 gwiazdki w ocenie sprzedającego. Pomimo regularnego proszenia o zmianę takich ocen mam średnią tylko 4.92.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Takiej możliwości raczej nie ma.

Wyróżnienie - to dodatkowa płatna opcja i nie liczy się do prowizji.

Następna rzecz - Allegro ma generować zyski dla właścicieli - Ty możesz wysłać towar, możesz dołożyć do kosztów wysyłki, kupujący zwróci Ci towar, Ty jesteś "w plecy" ale Allegro swoje zarobiło. Tak to działa. A jeszcze możesz negatywa zarobić do transakcji  - i będzie to zgodne z regulaminem Allegro. I nic z tym nie zrobisz. A jeszcze dodatkowo kupujący może Ci otworzyć dyskusję  oznaczyć jako nierozwiązaną - o tak ma kaprys - i też nic z tym nie zrobisz.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

tak nie dolicza, ale koszty magą przewyższać cenę towaru.🤗

oznacz moderatorów