anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mam wyslac paczkę

patipaula
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

 

W jaki sposób mam wysłać tą paczkę? Co mam zrobić? Jak to będzie powiązane?

Screenshot_20231230_124106_Samsung Internet.jpg

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@patipaula Cześć. 🙂 Udostępniłaś metodę "przesyłka kurierska za pobraniem" i właśnie taką metodą nadaj paczkę — kurierem za pobraniem (np. na poczcie czy z pomocą brokera kurierskiego). Zachowaj tylko numer nadania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

patipaula
#7 Wielbiciel#

Czyli sama muszę zrobić etykietę?

A co jeśli Kupujący nie odbierze paczki? Jestem wówczas stratna? I ponoszę ten koszt ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@patipaula Tak, sama musisz nadać paczkę. Etykietę wygenerujesz przez Allegro Lokalnie tylko w przypadku Allegro Paczkomaty InPost i Allegro One Box. 

Jeśli masz takie obawy, to napisz do kupującego i upewnij się, że paczka zostanie odebrana i opłacona. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@patipaula Taka metoda dostawy często jest przez kupujących nie odbierana i jak nie odbierze to ponosisz koszty które trudno odzyskać takie jak np: prowizja.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@patipaula Jeśli kupujący nie odbierze paczki to nie dość że zapłacisz za nadanie przesyłki to jeszcze policzą Ci drugie tyle za powrót paczki do nadawcy.
Jest też opcja, że np. pierwsze doręczenie kurier nikogo nie zastanie więc doliczą jeszcze za ponowne doręczenie 🙂
Ja raz miałem taki przypadek - paczka za pobraniem, pierwsze doręczenie nieskuteczne, przy drugim odmowa przyjęcia przesyłki. Także łącznie za całą zabawę zapłaciłem z tego co pamiętam +- 65 zł.

Najbezpieczniej jest nie udostępniać pobrań.

oznacz moderatorów