anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak ograniczyć wypożyczanie produktów na allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
edifon
#8 Zapaleniec#

Sprzedajemy na allegro produkty diagnostyczne, w tym m.in. detektory tętna płodu, pulsoksymetry 24h.

Ostatnimi czasy zdarza się coraz częściej, że klient kupi produkt, po 14 dniach zgłosi zwrot i po kolejnych 14 dniach go odeśle (bo ma takie prawo). Czyli ma miesiąc produkt, z którego może korzystać a potem zwrócić. Rozumiem zwroty dokonane niedługo po otrzymaniu produktu, ale gdy ktoś zwraca po miesiącu, jest to dla mnie oszustwo. W przypadku detektora nie mogę udowodnić, że był używany, bo nie ma pamięci. Inaczej bywa z produktami, które mają pamięć i czasem klient nie wyczyści jej przed wysłaniem. Okazuje się wtedy, że pulsoksymetr był używany 3 razy po 5 godzin lub aparat ekg miał przeprowadzonych 10 badań. Są to działania, które zdecydowanie przekraczają prawo, jakie ma klient w sklepie stacjonarnym na przetestowanie sprzętu.

Do tej pory zwracaliśmy pełną kwotę, aby nie mieć problemu, bo klienci są  niezwykle roszczeniowi i biegli w ich "prawach", z obawy także przed negatywem. Jednak ile można? Nie jest to dobra praktyka, bo uczy, że można bezkarnie wykorzystywać innych!

Jak zatem postępować w przypadku takich zwrotów? Jak wyliczyć potrącaną kwotę? I jakich argumentów użyć, aby zamknąć klientowi usta?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

@edifon 

Jak ograniczyć wypożyczanie produktów na allegro?

Do tej pory zwracaliśmy pełną kwotę, aby nie mieć problemu, bo klienci są  niezwykle roszczeniowi i biegli w ich "prawach"

Przestać zwracać, sami uczycie tego klientów i tak robią, zacznij potrącać 50 % kwoty to przestaną, policz koszt czyszczenia, serwisu, kalibracji itp. przywrócenia produktu do dalszej odsprzedaży. 

po drugie czy przypadkiem produkty medyczne nie są wykluczone ze zwrotów ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
edifon
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wypowiedź i nowe spojrzenie na sprawę. Zdecydowanie zaczniemy potrącać za zwroty.

Zgodnie z ustawą z 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne (Dz.U. nr 126, poz. 1381 z późniejszymi zmianami) produkty lecznicze i wyroby medyczne (posiadające europejski certyfikat jakości CE) nie podlegają zwrotowi. Z prawa tego korzystamy w przypadku produktów jednorazowych, jednak warto zastanowić się czy nie objąć nim wszystkich produktów.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@edifon ja bym miał obawy jak bym dostał takie urządzenie po zwrocie, kto wie kto i co z tym robił i czy będzie poprawnie mierzyć 😞

Kup se plomby https://allegro.pl/oferta/plomba-hologram-security-void-20-10-mm-1000-szt-11977046276 tu masz fajne pierwsze z brzegu, daj ograniczenie zwrotu i że po otwarciu pudełka nie może zwrócić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
edifon
#8 Zapaleniec#

Dzięki za cenne porady.

oznacz moderatorów