anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyłączyć kampanię ADS

MAMY ROZWIĄZANIE!
Borek1992
#7 Wielbiciel#

Witam. Przez przypadek przy wystawianiu aukcji zaznaczyłem jakąś opcję reklamowania lub kampanii.
Teraz obciąża mi konto po 17,40 zł na miesiąc pomimo, że nie wystawiam żadnego przedmiotu. Chciałem to jakoś usunąć ale nie widzę, żebym miał cokolwiek włączone.
Mógłby ktoś pomóc?ADS.png

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
Sylwiasyla1993
#7 Wielbiciel#

Tylko co kiedy kampania zostanie wylaczona a oplaty sa nadal naliczane

oznacz moderatorów
Sylwiasyla1993
#7 Wielbiciel#

Jesli mialam zablokowane konto na allegro czy allegro moze mi pobierac oplaty za allegro ads??

Jesli wylaczylam allegro ads,  to czemu allegro nadal pobieralo oplate??

Screenshot_20230828_230911_Chrome.jpg

  • Screenshot_20230828_215316_Chrome.jpg

    Screenshot_20230828_215439_Chrome.jpg

    Screenshot_20230828_230958_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Sylwiasyla1993 Własną kampanię ofert sponsorowanych o nazwie "promocje" utworzyłaś 5 czerwca 2023 o godzinie 20:15, a zatem musiałaś przejść do panelu ADS, nadać jej nazwę, wybrać oferty, miejsca emisji i budżet. Nie ma możliwości, żebyś utworzyła taką kampanię przez przypadek. 

Kolejne działania podjęłaś 15 czerwca o godzinie 10:26 tworząc kolejną kampanię o nazwie "wyprzedaże/promocje", która finalnie nie ruszyła. Następnie 3 sierpnia o godzinie 00:24 usunęłaś ją, podczas gdy ta pierwsza kampania cały czas była włączona. 

Musiałaś to wszystko widzieć w panelu, aktywne kampanie są podświetlone na pomarańczowo, nieaktywne na szaro, zatem nie ma szansy na przeoczenie. 

Kampanie wyłączyłaś wczoraj (28.08.2023) o godzinie 22:53 i obecnie nie masz żadnych aktywnych kampanii. 

Usługa Allegro Ads jest rozliczana z dołu i wszystkie opłaty trafiają na Twój rachunek Allegro na koniec okresu rozliczeniowego - 28 dnia miesiąca (okres rozliczeniowy trwa od 26 dnia danego miesiąca do 25 dnia następnego miesiąca)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Sylwiasyla1993
#7 Wielbiciel#

Widze , ze nie jestem sama

oznacz moderatorów
Kusanagi_PL
#2 Obserwator#

U mnie podobnie, od początku wystawiam wszystko tak samo, nie klikam w żadne dodatkowe opcje, w życiu nie miałem nawet 1 wyróżnienia, aż tu nagle dowiaduję się, że od miesiąca włączyło się jakieś ADS i kilka stówek w plecy.
Z czatu dowiedziałem się, że sam musiałem ustawić dzienny limit na reklamę oraz koszt kliknięcia po czym pokazano mi stronę od tych ADS'ów, po czym zalogowałem się tam i przywitał mnie... samouczek (czyli nigdy na stronę nie wchodziłem ale według rozumowania allegro miesiąc wcześniej ustawiałem sobie kampanię).

Generalnie to trochę wygląda jak scam.
Trochę takie uczucie jakby wejść na swoje konto w banku i zauważyć, że wyparowało 400 zł na jakieś zakupy i w sumie jesteś pewny, że to nie ty bo nigdy w tym sklepie nie byłeś, ale w banku mówią, że to nie możliwe, w bo w banku pieniądze same nie znikają (a jak wiemy to nie do końca prawda i są od tego wyjątki).


oznacz moderatorów