anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócic klientowi wpłatę za anulowany zakup

Saildecor
#1 Nowicjusz#

Klient anulował zakup po zapłacie, chciałem od razu zwrócić wpłaconą kwotę ale allegro potrąciło mi prowizje natychmiast. Dopłaciłem na konto brakującą kwotę a potem nawet dużo większą ale nadal nie moge zwrócic klientowi wypłaty ponieważ allegro pisze że nie mam wystarczającej kwoty mimo że jest na koncie o wiele więcej. Jak mam oddać klientowi wpłatę. Uniemożliwił iście mi to. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Agent555
#17 Koryfeusz#

Skontaktuj się z kupującym i poproś o podanie numeru rachunku bankowego 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Saildecor bo nie dopłacisz, możesz przy zwrocie zasilić kwotą równą zwrotowi a tamto se wypłacić lub poczekać jak coś się sprzeda 😄

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/zasilenie-allegro-finanse-kw...

Możesz to zrobić w jednej z dwóch zakładek:

  1. Jeśli zwracasz wpłatę kupującemu

    • przez zakładkę Zwroty towarów – przy wybranym zamówieniu rozwiń opcję decyzja zwrotowa, a następnie kliknij [zwróć wybraną kwotę].
    • przez zakładkę Zamówienia – przy danym zamówieniu rozwiń menu akcji i kliknij [zwróć wpłatę].
  2. Przeniesiemy Cię do formularza zwrotu – uzupełnij powód oraz kwotę zwrotu i kliknij [zwróć wpłatę], a następnie potwierdź chęć zwrotu przyciskiem [tak, zwróć wpłatę]. Kliknij go także wtedy, gdy w danym momencie nie masz wystarczającej kwoty w PayU lub Przelewy24.
  3. Jeśli w PayU lub Przelewy24 – zależnie od operatora, którego wybrał klient podczas płatności za zakupy – nie masz wystarczającej kwoty na zwrot, kliknij [wpłać środki].
  4. Przelej odpowiednią kwotę. Wpłatę zrobisz za pomocą BLIKA, PayPal lub szybkiego przelewu online. System będzie oczekiwał na wpłatę przez 48 godzin.

kostas11_0-1708799977683.png

 

  1. Po zrealizowaniu przelewu, zobaczysz komunikat.

kostas11_1-1708799977715.png

 

Status zwrotu sprawdzisz w zakładce Zwroty wpłat za zamówienia.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Saildecor Tylko poprzez kontakt z kupującym , wzięcie nr konta do zwrotu i bezpośrednio na wskazane przez niego konto, jest to zgodne z regulaminem, Allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 to nie lokalnie, można zasilić na poczet zwrotu !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów