anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki czas na odesłanie produktu po zgłoszeniu zwrotu

hurt-met
#11 Animator#

Jaki okres jest ustawowo przyjęty na odesłanie przez klienta zwrotu po zgłoszeniu odstąpienia od umowy 

zakup konsumencki 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

14dni od chwili odstąpienia od umowy zakupu, ale wystarczy że wyśle a nie że Ty otrzymasz.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

ja znalazłem coś takiego 

Do zachowania 14-dniowego terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. Jeżeli konsument nie uczyni tego w tym czasie, odpowiada przed przedsiębiorcą za skutki swojej zwłoki, ale nie rzutuje to na skuteczność samego rozwiązania umowy w wyniku złożonego oświadczenia o odstąpieniu od niej (czyli opóźnienie zwrotu nie wpływa na skuteczne rozwiązanie umowy)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie wpływa. Możesz go obciążyć za bezprawne korzystanie z towaru po odstąpieniu od umowy zakupu. Pytałeś ile ma czasu a to już kolejny krok, bezprawne użytkowanie-przetrzymywanie.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

ok , rozumiem że w takim razie muszę przyjąć zwrot ale mogę obniżyć kwotę zwrotu , tylko czy się kierować w takiej sytuacji , jak wyliczyć wartość obciążenia  -5 czy -50 % . Na ten temat  nie znalazłem żadnej definicji , chyba pozostaje to do własnej oceny 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie zobaczysz zwrotu to trudne, ale jak go masz to musisz realnie to ocenić a nie na "pałę", 

oznacz moderatorów