anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jakim programem mam fakturować sprzedaż?

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Witam założyłem konto i firmę -watowiec. Chce sprzedawać towary powystawowe elektronikę meble baseny itp, 

Księgowa mimo że już dwa tygodnie dla mnie pracuje, nie powiedziała jaki programem mam fakturować sprzedaż. I czy muszę mieć kasę fiskalną.

Ktoś coś poradzi. Bo zamiast już wystawiać aukcje mysle jak to księgować.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

RED
#21 Demiurg#

nie chcę się czepiać ale robisz czynności nie pokoleji

takie rzeczy jak wybór programu do obsługi allegro czy tez do wystawiania faktur

wybiera się i testuje przed rozpoczęciem działalności

księgowa może Ci podać nazwę programu jaki masz używać by być kompatybilny z jej systemem księgowym

ale może się okazać że sprzedaż na allegro lub wystawianie faktur będzie w tym programie czasochłonne lub utrudnione

a księguje księgowa nie ty

 

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Pospieszyłem się bo kupiłem towar.  I chciałem odzyskać wat. To założyłem firmę, powiedziała że na wat muszę iść .

 

Księgowa żąda 300zl za miesiąc. 14grudnia założyłem firmę. Do dziś nie wiem czy muszę mieć kasę. Bo sprawdza tragedia. Program mi podała za koło 600zl bym kupił no kpina i teraz że chyba kasę fiskalną potrzebuje. 

Konto na allegro nowe od stycznia bo promocja i chce już sprzedawać, ale nie wiem nic o biurokracji. Więc nie wystawiam przez nią.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@uOlusia  Że chyba potrzebujesz ?  Faktycznie zmień księgową bo słabo to wygląda.

Udaj się do US, mi przed rozpoczęciem działalności wiele rzeczy wyjaśnili i doradzili. Albo do jakiegoś porządnego Biura Rachunkowego. Są też doradcy podatkowi. Bo co potem w razie kontroli Skarbówki powiesz? Że na Allegro Gadane tak Ci doradzili ?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@uOlusia  zacząłbym od zmiany księgowej - skoro musisz dopytywać na forum o takie rzeczy. Za co ona bierze pieniądze ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli o mnie chodzi to korzystam z usług iFirma - po podłączeniu tam konta allegro, faktury wystawiam jednym kliknięciem, oraz co miesiąc generuję plik JPKVAT. Takich programów jest wiele, np. WFirma i inne. 

Żeby korzystać z oprogramowania musisz posiadać elementarną wiedzę o księgowaniu, rozróżniać faktury krajowe od tych wystawianych na podstawie paragonu z kasy fiskalnej, dostaw unijnych czy exportowych, no i przede wszystkim piszemy VAT, a nie "wat"

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@uOlusia, Allegro.pl udostępnia Ci platformę, za pośrednictwem której możesz sprzedawać swoje produkty. Kwestie księgowe są natomiast po stronie Sprzedającego, nie mamy również rekomendowanych oprogramowań w tym zakresie. Najlepiej byłoby te kwestie ustalić z księgową.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów