anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży.

qwerty_2005
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

mam konto w Allegro od prawie 20 lat. Nie jestem sprzedawcą tylko osobą prywatną, nie prowadzę tu biznesu, główie kupuje, czasem coś sprzedam okazjonalnie i nagle dostaję taką wiadomość:

"ogólny poziom jakości Twojej sprzedaży spadł poniżej neutralnego. Może to zmniejszyć zainteresowanie kupujących Twoimi ofertami."

Czy wam się coś nie pomyliło? Ja tu nie jestem pracownikiem w waszym korpo i nie życzę sobie otrzymywać od was gróźb. Nie mam żadnej złej oceny więc niby na podstawie jakich kryteriów jestem oceniany. Rozumiem, że takie rankingi stosuje się do osób, które tu prowadzą biznesy, ale w stosunku do osób, które sprzedają jedną rzecz raz na pare lat (taka mi wyjdzie średnia na te 20 lat) to absurd. Za 4 miesiące minęłoby 20 lat odkąd założyłem tu konto, ale w tej sytuacji mam ochotę zamknąć konto. [edycja]

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedajesz na zwykłym!!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@qwerty_2005 Nie chcę Ci niczego narzucać ale system działa jak widzisz fatalnie ale można go łatwo "przechytrzyć" . Wystaw trochę pozycji już Ci niepotrzebnych charytatywnie (teraz trwa WOŚP) i wystarczy że sprzedaż parę pozycji nawet po złotówce i dostaniesz ze dwie ,trzy opinie pozytywne a jakość skoczy szybko do góry. Ja też tak miałem bo od roku na prywatnym koncie nie robiłem sprzedaży ale już po 5 komentarzach jakość skoczyła na "super" .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Allegro to nie jest miejsce do sprzedaży dla osób prywatnych i małych firm. Wystarczy, że nie odpiszesz na jednego maila (może być to spam albo wiadomość nie wymagająca odpowiedzi) albo dostaniesz ocenę 4/5 i już Allegro będzie Cię straszyć zawieszeniem konta.

Wystaw na allegro lokalnie i problem z głowy, mniejsze prowizja i dodatkowo jest fajna promocja z wyróżnieniem za 1 grosz 🙂

oznacz moderatorów

godar456
#10 Popularyzator#

Na szczęście są inne platformy,  nie wiem dlaczego ludzie się tu męczą,  to juz nie allegro tylko obóz pracy 😁 możesz mieć super jakość a wystarczy jeden frustrat i jesteś zaorany .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@godar456 do sprzedaży prywatnej są dwie inne. Jeśli chodzi o sprzedaż firmową to raczej nie ma alternatywy, dlatego allegro wyciska ze sprzedawców ile się da.

oznacz moderatorów

godar456
#10 Popularyzator#

Wiem ... czasami sobie podczytuje tutaj na forum co tu się wyrabia .... 😁 ręce i nogi opadają .

oznacz moderatorów

qwerty_2005
#7 Wielbiciel#

Ale ja nie mam ŻADNEJ OCENY. Ani negatywnej, ani pozytywnej. Zgodnie z logiką więc powinienem mieć ocenę neutralną, ale najwyraźniej korporacyjne garkotłuki z Allegro wymyśliły sobie jakieś inne znaczenia dla pojęć takich jak "neutralny" niż to znane ze słownika. 

oznacz moderatorów