anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeśli sprzedawałem przedmiot używany a wrócił zwrot jako uszkodzony co mam zrobić?

MatikozKompLab
#7 Wielbiciel#

28 marca sprzedałem na portalu ogłoszeniowym allegro płytę główną w stanie używanym po niecałych dwóch tygodniach osoba kupująca zgłosiła zwrot  , dziś dopiero przyszła mi płyta mam nagrane jak odpakowuje i widać wyraźnie, że jest uszkodzona co w takim razie mam zrobić zwrócić koszty czy pisać o tym do allegro jak tak to gdzie? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot - nie musisz przyjmować jak sprzedajacy prywatny, reklamacja to musisz ją rozpatrzyć i się do tego odnieś, masz dowody odrzuć reklamację i napisz do kupującego że odsyłasz.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 jeśli sprzedałeś używkę jako osoba prywatna bez smarta to nie musisz przyjmować zwrotu

2 jeśli sprzedałeś jako firma masz prawo obniżyć kwotę zwrotu o stopień uszkodzenia rzeczy ale coś musisz zwrócić np 1pln to samo jakbyś się zgodził na przyjęcie zwrotu jako prywatny sprzedający. Pamiętaj że zabezpieczenie zwrotu to odpowiedzialność kupującego. 

3 jeśli to reklamacja to musisz rozptrzeć i masz 14dni na to by ofrzucić lub zaakceptować

4 masz obowiązek sporządzić protokuł szkody u przewoźnika masz na to 7 dni, jeśli sprzedałeś jako prywatny to wyślij protokuł kupującemu i niech se reklamuje a zwrotu nie przyjmuj, jeśli zloży ci reklamację to ją odrzuć bo uszkodzenia mechaniczne nie podlegają rekojmi uszkodzenie nie powstało w wyniku normalnego użytkowania, jeśliby natomiast twierdził że takie dostał od ciebie to uwalasz go na podstawie braku zgloszenia uszkodzenia przy odbiorze od przewoźnika i upłynięciu 7 dni bez sporządzenia protokołu szkody u przewoźnika

oznacz moderatorów