anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Karta graficzna.

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Witam, zamierzam sprzedać nową kartę graficzną. W opisie napiszę, że wyłączam rękojmię. Co jeśli kupującemu zepsuje się karta? Kartę graficzną otrzymałem z gwarancji (wymiana na nowy, zaplombowany model) na morele.net. Jest tam gwarancja sprzedawcy na okres 36 miesięcy, a kartę zakupiłem w lutym.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:83569542 rękojmia to gwarancja od Ciebie , a gwarancja producenta to druga bajka i obowiązuje jak piszesz 36 miesięcy w tym wypadku od Twojego zakupu .

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Czyli mogę wyłączyć rękojmie a i tak napisać w opisie, że na kartę jest gwarancja sprzedawcy 36 miesięcy? Czy czegoś jeszcze będzie brakować w takowym opisie? Tutaj mogę wkleić:

Witam, mam do sprzedania nową, oryginalnie zapakowaną i zaplombowaną kartę rtx 3080 z serii Strix od Asusa.
Karta otrzymana z gwarancji wadliwego egzemplarza, której skutkiem była wymiana na NOWY model.
Przyszła prosto z magazynu głównego Asusa, dzięki czemu brak jakichkolwiek rysek/zabrudzeń/uszkodzeń na pudełku. Karta przyszła także w oryginalnym pudle od producenta (sklep morele.net postanowił wysłać kartę do samego producenta w celu rozpatrzenia usterki, co na szczęście poskutkowało wymianą na NOWY egzemplarz).
Jest w 100% nowa i nigdy nie była rozpakowywana.
Dowód zakupu jak i dokumenty gwarancji posiadam w formie elektronicznej (na prośbę kupującego wydrukuję wszystko co niezbędne, aby posidał też formę papierową).
Preferuję odbiór osobisty 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:83569542 Tak , napisz jeszcze o wyłączeniu rekojmii oraz datę od kiedy obowiazuje gwarancja producenta .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

sprawdź najpierw czy sprzedawca przedłużył Ci gwarancję po reklamacji

i poczytaj wątki tutaj o ograniczeniu rękojmi i allegro smart

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:83569542  Możesz napisać wszystko co ci się wydaje za właściwe,  tylko spróbuj  przewidzieć jakie będą skutki.

Ponieważ planujesz zataić istotne informacje, jest duża szansa że niezadowolony kupujący otworzy ci dyskusję. Oczywiście odmówisz zwrotu karty, więc stracisz kartę a również zapłacisz do Allegro  kwotę jaką Allegro wypłaci kupującemu w ramach POK.

Kwota sprzedaży to jest często kwota jaką sprzedający dopłaca kupującemu do zakupionego przedmiotu.

Więc dobrze to wszystko przemyśl.

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Napisałem na razie takie coś, jeśli coś trzeba jeszcze dopisać np. w sprawie tej rękojmi lub gwarancji to możesz powiedzieć, będę bardzo wdzięczny.

 

Witam, mam do sprzedania nową, oryginalnie zapakowaną i zaplombowaną kartę rtx 3080 z serii Strix od firmy Asus. Nowy egzeplarz jest skutkiem wymiany gwarancyjnej w sklepie morele.net. Karta otrzymana 02.09.2022. Poniżej najważniejsze informacje:

Karta otrzymana z gwarancji, której skutkiem była wymiana na NOWY egzemplarz.

Przyszła prosto z magazynu firmy Asus, dzięki czemu brak jakichkolwiek rysek/uszkodzeń na pudełku. Zapakowana jest w dodatkowe pudło od producenta.

Jest w 100% nowa i nigdy nie była rozpakowywana.

Dowód zakupu jak i dokumenty gwarancji posiadam w formie elektronicznej (na prośbę kupującego wydrukuję wszystko co niezbędne, aby posiadał też formę papierową).

Preferuję odbiór osobisty (woj. Podkarpackie, Rzeszów).

Kartę sprzedaję, ponieważ zamierzam zakupić rtx 3090/ti, a 2 karty nie są mi potrzebne.

Kupujący zrzeka się prawa do rękojmi

UWAGA: Karta NADAL jest na gwarancji o długości 36 miesięcy!

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:83569542 tylko jak chcesz sprzedawać z gwarancją producenta/dystrybutora musisz dołaczyć do przedmiotu dokument zakupu "ze sklepu"

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Mam fakturę w formie elektronicznej, tylko że ja kupiłem tam cały komputer z opcją montażu i karta jest tylko 1 przedmiotem z kilkunastu zamówionych, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. W każdym razie dokument mam.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:83569542   Nikt ci tutaj nie poda gotowej recepty, instrukcji jak postąpić.  Jeżeli kupi kartę jakiś  kopacz bitcoinów  albo overlocker  to w razie reklamacji będziesz musiał kartę przyjąć, chociażby po to żeby ocenić jej stan i zasadność reklamacji. Jeśli tego nie zrobisz masz dużą szansę że stracisz i kartę i pieniądze.

Tak często działa Allegro, wyłączanie  rękojmi może przynieść właśnie taki skutek. Może wystarczy ograniczyć, skrócić okres rękojmi?

Ale rób jak uważasz,  ponieważ wartość przedmiotu jest ponadprzeciętna warto więcej poczytać przed podjęciem decyzji.

I jeszcze jedno: masz gwarancję i fakturę na cały komputer. Może wyjaśnij najpierw czy nie stracisz gwarancji sprzedając kartę bez komputera.

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Każdy sklep ma inne zasady i wiem, że allegro jest takie jakie jest...

na razie wystawiłem na innym popularnym serwisie ogłoszeń (tutaj chyba nie można pisać dokładnych nazwy), tam chyba nie ma aż takich zaostrzonych zasad jak tutaj. jeśli komuś się zepsuje ta karta to muszę ją przyjąć czy wystarczy ,,rozpatrzyć'' reklamację i odmówić naprawy? Czy mogę po prostu od razu przekierować kupującego do sklepu gdzie gwarancja jest aktywna?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:83569542   Może inaczej: wejdź na stronę Asusa i sprawdź tam gwarancję. Może można pominąć  sprzedawcę krajowego, kiedyś tak reklamowałem dyski, jakieś głośniki Creative. Ale to było kilka lat wstecz.

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem po prostu wszystkie podzespoły oraz opcję montażu, więc raczej każdy produkt posiada osobną gwarancję. W załączniku masz jak to wygląda.Karta 7.png

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

A tu faktura za wszystko:faktura.png

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:83569542 wyłączasz rękojmie ale dodajesz wydrukowany dowód zakupu do tej kary aby nabywca miał gwarancję sklepu w którym kupiłeś. Nie ma raczej znaczenia, że jest tam kilka pozycji. Sklep z którego kupiłeś ma odnotowane szczegóły tego zakupu w postaci numerów seryjnych. Gdy podasz nabywcy numer faktury to może sobie sprawdzić czy ten dowód-faktura/paragon pasuje do tej karty. Możesz ewentualnie napisać do Morele czy ci nie przepiszą karty na osobny papier.

Tak z ciekawości ile chcesz za te GPU? (ktoś akurat szuka ode mnie podobnego)

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

,,Tak z ciekawości ile chcesz za te GPU?''

Wystawiam kartę od kilku dni, więc oczywiście cena jest na start wysoka, dokładnie na dzień dzisiejszy jest to 5499 zł. Ceny nowych zaczynają się na rynku od +-5700 zł, dlatego ja osobiście będę chciał zejść do max 5000zł. W dodatku na morele napisali mi przed chwilą, że gwarancja biegnie od nowa, co jest bardzo dla mnie zadowalające. Jeśli ktoś od ciebie szuka takiej karty to gorąco polecam - pierwszy raz w życiu zobaczyłem idealne pudełko bez żadnych rysek, co przyda się ,,kolekcjonerom pudełek'' :D. W każdym razie cena jak najbardziej do negocjacji :))

oznacz moderatorów

Client:83569542
#7 Wielbiciel#

Okazało się, że bliski kolega ma tate prawnika i on mi wszystko już wytłumaczył, więc jestem już ,,zabezpieczony'' przez potencjalnym kupującym, który chciałby mnie w jakikolwiek sposób oszukać. W każdym razie dzięki za pomoc, teraz wystarczy tylko sprzedać tę kartę

oznacz moderatorów