anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

klient zrobił zwrot 2 szt produktu przed wysyłką i zostawił do wysłania 1 szt za 33.89

tagoga17
#10 Popularyzator#

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Kupujący zrobił zakupy na smarta (3 różne produkty), za 104,77 zł o 16:30, po 3 godzinach zrobił zwrot 2 szt na łączną kwotę 70,88 ( zrobił zwrot nie anulowanie tylko zwrot). Czyli chce wysyłkę zamówienia za 33,89 zł kurierem DPD. Przy zakupie na kwotę powyżej 100 zł dodatkowe koszty, które my poniesiemy za wysyłkę wynosi 4,99 zł a za wysłanie zakupów za kwotę do 60 zł koszt wynosi 2,09 zł. Z moich obliczeń wychodzi, że na zakupie produktu za 33,89 i odliczeniu wszystkich opłat łącznie z kosztem za wysyłkę nic nie zarobimy a jeszcze minimalnie dołożymy. Pytanie do moderatorów - Czy to jest zgodne z prawem? Czy za wysyłkę zakupu na kwotę niecałe 34 zł my poniesiemy dodatkowe opłaty na kwotę 4,99 zł?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

foto-net-pl
#8 Zapaleniec#

Hej, proszę o podanie punktu regulaminu, który reguluje takie praktyki. Czy istnieją mechanizmy wykluczające w sytuacji gdy można udowodnić, że ktoś świadomie robi coś takiego celem uzyskania korzyści?
Przecież te opisywane przypadki są dość oczywiste i w mojej ocenie podlegają pod Art. 286 § 1 KK.
Jak dla mnie jest to ewidentny błąd systemu portalu allegro, który wykorzystują kupujący. I tu warto przypomnieć, że to sprzedawca jest płatnikiem allegro więc warto było by zadbać o jego interesy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@foto-net-pl 

Nabywca może skorzystać z Usługi Allegro Smart! w zakresie dostawy bez ponoszenia wskazanej przez Sprzedającego opłaty z tytułu dostawy (art. II ust. 3 lit. a Regulaminu) tylko przy Transakcjach, w których:

a. wartość Transakcji lub wartość sumy Transakcji (zawartych zarówno w trybie Licytacji jak i z wykorzystaniem opcji Kup Teraz) zawartych w ramach Oferty danego Sprzedającego nie jest niższa niż:

  • 45 zł w przypadkach korzystania z metod dostawy: automaty paczkowe, punkty odbioru,
  • 65 zł w przypadku korzystania z metody dostawy: przesyłki kurierskie,

 

Jeśli rezygnuje z części produktów przed wysyłką, to nie łapie się na darmową dostawę, ale jak wyślesz to może zwrócić cześć i to będzie zgodne z prawem, koszty takie same, a dochodzi ryzyko uszkodzenia przy odesłaniu, więc puki allegro nie zmieni regulaminu smart, nic nie zrobimy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

foto-net-pl
#8 Zapaleniec#

Zgodne z prawem to to średnio jest w kwestii regulacji, skoro zapisano warunki od jakiej kwoty, to zwrot powinien odbywać się proporcjonalnie, w tym koszty dostawy. To dość logiczne, rozumiem jednak, że nie ma zapisu wprost więc allegro rozstrzyga to na korzyść kupującego. I teraz tak, pytałem w dużej firmie gdzie pracuje koleżanka, przy okazji rozmowy wyszło. Podobno robią tak wszyscy których zna. Skala procederu jest więc na małej próbce spora. Ja nie sprzedaję tanich rzeczy ale współczuję jeśli ktoś to robi.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@foto-net-pl No właśnie, ja sprzedaje tanie rzeczy i mam dość, dobrym rozwiązaniem jest sprzedaż produktów o wartości powyżej minimum dla smarta, jak się w to weszło dwadzieścia kilka lat temu teraz trudno szybko wyjść, proces zmiany trwa, przecież nie dzwignę po chamsku cen o kilkaset procent nie dając nic w zamian, za tym musi pójść jeszcze wyższa jakość, unikalne wzory, a często zmiana asortymentu. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@tagoga17 mnie interesuje jedno. Allegro chce być taką SUPER HERO EKO firmą (opakowania - EKO, zielone automaty - EKO, ogrzewanie HQ - powiedzmy 1/2 EKO, generalnie całe na zielono), a przecież zwroty generują KOSMICZNY ślad węglowy... Do tego dochodzi ogromna ilość śmieci, które zostają wygenerowane przez takie przesyłki (pakowanie w jedną i drugą stronę + zniszczone przedmioty, nie nadające się do dalszej sprzedaży).

Ktoś mądry się może wypowiedzieć, bo ja chyba słaby na studiach byłem z ekologii 😂 - chyba że wykładowcy byli z innej planety...

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dokładnie @biosorcerer 

Na Allegro Eco to tylko reklama, dodatkowe zabiegi dla ściemy.

Mam bardzo dobrze opisane produkty, zmierzone co do ułamka milimetra, choć nie muszę, bo sprzedaję biżuterię do ciała, a nie zegarmistrzostwo precyzyjne, mimo dokładnych i powiekszonych zdjęć,  rozrysowanych technik pomiaru nadal mam zwtoty, bo spora grupa klientów nie pojmuje rozmiarów, a nawet nie czyta treści ofert, ot zdjęcie i cena, bo "najwyżej zwrócę".

Najwięcej zwrotów to: " nie pasuje mi".

Gdybym wprowadzić choć drobną opłatę dla klienta od zwrotu, wówczas skończyły by się nieprzemyślane zakupy i zwroty produktów kupionych tylko po to by mieć tańszy z darmową dostawą w smarcie.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Możemy podać sobie rękę @Halfrunt 

Mój ulubiony powód zwrotów - "nie pasuje mi" w przypadku sprzedaży wibratorów. Już je wycofałem całkowicie, w trosce o zdrowie i życie klientów i mojego portfela oczywiście. Boję się bać tylko, ilu sprzedających przepakowuje takie towary i odsprzedaje dalej... 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Halfrunt - jednak Allegro zabolał mój wpis odnośnie śladu węglowego - będą uczyć sprzedawców, jak go obniżyć - kupujący nadal mają święty spokój i mogą go generować do woli - śmiechu warte - cytując klasyka

 

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

zakupy tylko dla SMARTa i zwrot po 10 minutach (jeszcze przed wysyłką) to norma i plaga. Ile paczek w ramach dbania o środowisko jeździ w te i we w tę tylko dla samego faktu - szkoda gadać.

Dolicz do ceny przedmiotu 5zł i miej to gdzieś. Albo przestań sprzedawać pojedyncze sztuki i rób zestawy po 2-3szt. Np. jeden przedmiot 17 zł. Zestaw trzech sztuk 45zł. Z zestawu nie można odesłać jednej sztuki. Jeśli musisz mieć wystawioną tą jedną sztukę to tam dolicz sobie sztucznie kilka zł tak, żeby zestaw wychodził dużo korzystniej niż zakup 3x po jednej (po nowej cenie z doliczoną dopłatą). Ceny pójdą w górę - trudno.

 

np.

1 szt. kosztowała 8zł, ludzie brali po 6 i zwracali 5 (żeby mieć free wysyłkę)

no to po nowemu jedna sztuka kosztuje 12zł, a gotowy zestaw 6 sztuk - 48zł.  Z zestawu nie mogą zwrócić, a wychodzi dużo taniej niż zakup sześciu pojedynczych...

Ludzie nie wiedzą, że za to wszystko ktoś musi zapłacić....i płacą Klienci.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

😀

oznacz moderatorów