anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod EAN / GTIN w dropshipping

kzms1991
#2 Obserwator#

Witam, jak mogę uzyskać w.w kodów w sytuacji gdy chciałby sprzedawać produkt w postaci dropshipingu?

Dodam, że jest problem z uzyskaniem tego kodu od dystrybutora 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

DrapexPL
#12 Orędownik#

Sprawdź lepiej wcześniej, czy drop jest dopuszczalny na allegro.

Wydaje mi się, że takie konta ALL usuwa.

Poza tym czy chcesz się pakować we współpracę z kimś, kto robi problem przy byle kodzie EAN? A co zrobisz, gdy będą poważniejsze problemy, a na pewno będą...

 

Ps. Allegro odpisze, ze kody masz w takiej sytuacji zakupić od gs1.

oznacz moderatorów

kzms1991
#2 Obserwator#

Jest temat gdzie ktoś o legalność dropu pytał i podobno jest dopuszczalny...  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kzms1991 można sprzedawać w metodzie dropshippingu na Allegro 🙂 
Jednostką odpowiedzialną za przydzielenie EANu (GTINu) może być:

  • producent lub dostawca: firma produkuje lub zleca produkcję innej firmie, sprzedaje towar pod swoją nazwą handlową (marką)  
  • importer lub hurtownik: firma zleca produkcję innej firmie, sprzedaje towar pod swoją nazwą handlową (marką) lub firma, która zmienia produkt (na przykład poprzez zmianę opakowania produktu)
  • detalista: firma zleca produkcję i sprzedaje towar pod swoją nazwą handlową (marką).

Dlatego jeśli potrzebujesz EANu (GTINu) - w pierwszej kolejności skontaktuj się z producentem lub dostawcą towaru.



   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kzms1991
#2 Obserwator#

a z jakim ryzykiem wiąże się "niepoprawny kod EAN" Pytam bo spotkałem się z tematem gdzie ktoś po margarynie wpisał taki kod 😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kzms1991 to z pewnością nie jest dobre rozwiązanie. Produkt powinien mieć prawidłowy kod EAN. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@DrapexPL 

Skąd taki pomysł z tym dropem? Ja może zaprezentuje takie konto drop. Ma się bardzo dobrze 🙂

https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

A to przepraszam.

Na 95% widziałem w ubiegłym tygodniu wpis, w którym moderator po dopytaniu się czy użytkownik planuje sprzedawać towar, którego nie ma na stanie, dostał odpowiedź, że nie może tak robić:)

Być może coś pomyliłem 🙂

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@DrapexPL 

A nie masz za co przepraszać. Pewne dropy Allegro wpuszcza, pewne nie. Owszem, czytało się tu nie raz że dział bezpieczeństwa wymagał tu takich rzeczy jak fotki z towarem itp, itd. Nie da się sprawdzić czy użytkownicy którzy się tu skarżyli faktycznie nie mają czegoś za uszami.  Takie to na dwoje matka wróżyła 🙂

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Kody EAN dostaniesz od hurtowni, z którą współpracujesz (chyba że robisz dropa z Ali). 

Jak hurtownik robi z tym problemy, to lepiej zakończ z nim współpracę. 

oznacz moderatorów