anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
942 ODPOWIEDZI 942
Islamiyya
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

w wiadomościach otrzymałem kod QR od użytkownika Weronika59_59 - niestety procedowałem dalej - jak **piiip**a. Dziwię się , że naprawde przez waszą aplikację coś takiego się dzieje. Sprawa wylądowała w banku i policji. Zamówiłem rozmowę na jutro i przyszło mi powiadomienie - teraz wiem jak działacie, tylko że oni postepowali "łeb w łeb" jak to jest u was podczas transakcji weryfikacyjnych. Proszę o interwencję jak najszybciej, pozdrawiam 

oznacz moderatorów
Islamiyya
#7 Wielbiciel#

dziwię się że coś jest tu zakrokpokowane bo tego nie napisałem 

oznacz moderatorów
Islamiyya
#7 Wielbiciel#

pytanie, co to za czat - skoro coś się pisze czego się nie napisało? tego rzekomego słowa które jest zakropkowane, to jest trywialnie smieszne 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Islamiyya na kod QR to nowy typ oszustwa teraz na tapecie jest to nie jest zakup / sprzedaż przez allegro i odbywa się z włamów na konto użytkowników

oznacz moderatorów
Islamiyya
#7 Wielbiciel#

to jest jakaś masakra, że polityka allegro dopuszcza takie załączniki o niewiadomym pochodzeniu, gdyby coś się wydarzyło takiego w mojej firmie, sprawa byłaby rozdmuchana. Zresztą, nawet nie ma co mówić, bo rzesza informatyków czuwa nad bezpieczeństwem maili itd. Powinni to doprecyzować i usprawnić 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Islamiyya ja im już parę razy pisałem żeby ich informatycy dodali algorytm blokujący wiadomości ze słowami mail / prośba teraz qr i co i nic widocznie za trudneeee dla nich takich sytuacji na forum jest kilkanaście dziennie a ogółem pewnie paręset o ile nie w tysiące dziennie 

oznacz moderatorów
Islamiyya
#7 Wielbiciel#

takie sytuacje niestety zniechęcają do korzystania z allegro, ale też uczą czegoś nowego. W niektórych przypadkach to bardzo kosztowna nauczka

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ile straciłeś?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Islamiyya zobacz ile dziennie jest postów na zakup z trefnego linku udającego allegro zwykle idzie w niebyt kwota 500+ czasem równowartość iphona to jest dopiero kosztowna nauczka a pretensje że na allegro kupili i nagle jest zderzenie ze ścianą i kasa nie do odzyskania

oznacz moderatorów
Client:79746999
#7 Wielbiciel#

Witam, dostałem taką dziwną wiadomość. Domyślam się, że to jakaś próba oszustwa, ale na czym ona właściwie polega?Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@Client:79746999 Jeszcze nie widać (zanim moderacja nie zatwierdzi), ale pewnie chodzi o kod QR. Co trzeci wątek tego dotyczy, doczytasz.

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79746999 Nie skanuj kodu ani nie otwieraj żadnych linków z tej wiadomości. Podaj proszę login klienta, który ją do Ciebie wysłał.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:79746999
#7 Wielbiciel#

Zamowienie-42621

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79746999 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
OpyleNawetBrata
#7 Wielbiciel#

Witam

Przekręt na Waszym portalu. Zróbcie coś z tym. Po zeskanowaniu kodu qr wrzuca coś z logowaniem do banku. Można się nadziać w końcu to przez Wasz portal !


Przechwytywanie1.JPGPrzechwytywanie2.JPGZachowaj i zeskanuj ten kod-QR aby otrzymać środki za sprzedaż.468021.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@OpyleNawetBrata dziękuje za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
piter_821
#2 Obserwator#

Witam,

Zgłaszam od Client:80043016 treść : 

 

Zachowaj i zeskanuj ten kod-QR aby otrzymać środki za sprzedaż.123991.png

Dzień dobry! Zamówiłem produkt "Kołowrotek 3000 Dragon Destiny RD630i", korzystając z opcji "Kup Teraz". Teraz sskanuj QR, aby odebrać płatność.

Proszę o interwencję.
oznacz moderatorów
OpyleNawetBrata
#7 Wielbiciel#

Zeskanowałem ten QR, ale dalej nic nie podawałem żadnych danych czy zgód i nie logowałem się do banku ( miałem już pewność że to przekręt ). Mam nadzieję, że nie przejęli mojego tel. i np. premium smsów nie będą wysyłać bez mojej zgody.

oznacz moderatorów
opal101
#7 Wielbiciel#

Zgłaszam podobną sytuację.

Client:74924722

oznacz moderatorów
andrzej60095
#1 Nowicjusz#

IMG_1826.png

oznacz moderatorów