anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież oraz próba wyłudzenia pieniędzy

DobryCzlowiek_
#7 Wielbiciel#

Witam, wystawiłem dzień temu konto w grze na Allegro. Na Następny dzień napisała do mnie osoba, która kupiła to konto, jednak nie wysłała pieniędzy mimo wysłania potwierdzeń przelewu (były fałszywe). Myślałem, że wszystko jest w porządku i wysłałem dane do konta gry oraz e-maila powiązanego z kontem. Osoba kupująca w wiadomości  prywatnej napisała, że po zalogowaniu konto w grze zostało zablokowane i żeby je odblokować trzeba potwierdzić 2 transakcje BLIK. Wysłałem kod BLIK kupującemu, jednak zamiast dostać informacji o małej kwocie do potwierdzenia (zazwyczaj chyba jest 1zł), dostałem informację, że kwota to 240zł (oczywiście nie akceptowałem transakcji).  Po anulowaniu transakcji BLIK sprzedający napisał, ze dopóki nie akceptuje transakcji, to on nie wyśle pieniędzy.  Zaproponowałem, więc, ze ja zrobię weryfikację tego konta, lecz kupujący odpisał, ze nie. Na sam koniec napisałem, ze jeśli on ma problem z zalogowaniem się, to niech odda moje konto i nie wysyła pieniędzy (czyli wszyscy wyjdą bez straty), jednak on napisał, ze jak potwierdzę weryfikację to dostanę pieniądze albo mogę pisać do Allegro.  Konto z gry było wystawione za 1900zł...

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Oddałeś konto bez zapłaty - Twój błąd. Teraz pozostaje Ci udać się na policję. Do Allegro możesz napisać w tej sprawie, ale na zbyt dużą pomoc raczej nie licz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Zgłoś to na policję, oszustwo, podrabianie potwierdzeń, próba wyłudzenia 240 zł prze blik 😞 Nie czekaj bo będzie oszukiwał następnych 😞 Jeśli zakup przez allegro koszyk napisz do allegro może więcej osób oszukał 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów