anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący Otrzymał moją przesyłkę i okazało się że towar został uszkodzony prawdopodobnie kurier rzuc

Alakasz90
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy właściwie powinnam oddać te pieniądze czy w jakiś inny sposób wyjaśniać prawdopodobnie kupujący złożył reklamację do Inpostu i została odrzucała w jaki sposób przekazać mu pieniądze czy prywatnie na jego konto czy przez Allegro

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

komis-bell
#21 Demiurg#

Sprzedaż jako osoba prywatna czy jako firma?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tego nie wiemy ale jak dotarł potłuczony to tak środki możesz zwrócić na konto podane przez kupującego, jest to zgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Alakasz90 odpowiedz na pytanie @komis-bell - czy była to sprzedaż jako firma, czy jako osoba prywatna. Ma to znaczenie co do tego, czy w ogóle powinnaś oddać pieniądze.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Alakasz90 
Generalnie reklamację składa nadawca czyli Ty,
odbiorca może tylko w konkretnych przypadkach jeśli odebrał paczkę i ma zastrzeżenia co do zwartości/uszkodzeń (tak jest w większości regulaminów przewoźników)
W przypadku jeśli przesyłka była smartem reklamacje możesz ty jako nadawca albo kupujący jako odbiorca złożyć do właściciel usługi czyli allegro które wyjaśnia kwestie z przewoźnikiem.

 

To czy zwrócisz pieniądze to Twoja decyzja ( bezpieczniej przez allegro, nie będziesz musiał udowadniać zwrotu )

Pamiętaj ze obowiązkiem jest rozpatrzenie reklamacji kupującego i jeśli jest taka potrzeba to wyjaśnienie sprawy z przewoźnikiem (złożenie reklamacji do przewoźnika)

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ALL-DA Jeśli była to sprzedaż prywatna to niebezpieczeństwo utraty przesyłki przechodzi na kupującego z chwilą jej nadania przez sprzedającego. 

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@komis-bell dzięki
faktycznie kiedyś coś mi się obiło o uszy ale

nie sprawdzałem czy jest różnica w odpowiedzialności za paczkę "przy prywatnej sprzedaży"

 

Tym bardziej @Alakasz90 jeśli sprzedaż była prywatna to nie masz obowiązku zwrotu chyba że uważasz za zasadne uznanie roszczeń kupującego (bo np kiepsko zapakowałaś itp).

oznacz moderatorów