anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący twierdzi że towar jest uszkodzony

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

Witam, sprzedałem parę dni temu używane radio samochodowe. Na 100% sprawne, sam je użytkowałem w swoim aucie rok czasu i nie było żadnych problemów, było dobrze zabezpieczone do wysyłki więc raczej podczas transportu się nie uszkodziło (zresztą kupujący nic nie wspomniał, że paczka jest uszkodzona). Kupujący po 10 minutach od odbioru paczki napisał, że zamontował radio i jest uszkodzone. Jak to teraz "ugryźć"? Wydaje mi się, że po prostu kupujący może źle podłączył radio albo sam coś uszkodził podczas montażu. Rękojmie w ofercie wyłączyłem (oferta na zwykłym allegro, nie Lokalnie). Na razie nie odpisał na moją wiadomość, ale w razie gdyby chciał zwrot pieniędzy to zgadzać się czy kazać odesłać radio do mnie w celu sprawdzenia czy faktycznie nie działa. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj co odpisze, ale jak masz dowody ze działała przed sprzedażą to możesz odrzucić ale mimo wyłączenia nie możesz zatajać wad.

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

Dowodów jako tako nie mam, jedynie może z dwa zdjęcia które kiedyś zrobiłem ze środka auta na których widać owe radio że jest włączone i działa. Nie chciałem zatajać wad bo takowych nie było, jedyna wada to rysy na ramce (normalne ślady użytkowania) i o nich poinformowałem w opisie i były zdjęcia owych rys.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiesz ogólnie to kupujący musi Ci udowodnić że zataiłeś wadę. Jak założy Ci dyskusje to wówczas i tak musisz mieć cosa na obronę> argumenty, allegro może stanąć mimo wszystko po stronie kupującego.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak sprzedawałeś jako osoba prywatna i wykluczyłeś rękojmię, to kupujący musi udowodnić, że produkt był uszkodzony w momencie sprzedaży. 

To kupujący musi udowodnić, że sprzedający celowo zataił wadę produktu.

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

Dzięki zapamiętam, na razie czekam na odpowiedź kupującego lecz kontakt z nim jest trochę utrudniony, loguje się na allegro średnio raz na dobę 😕

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bartkov26 niech kupujący sobie złoży reklamację do przewożnika bo ten mógł rzucać paczką a elektronika wstrząsów nie lubi, reklamację możesz od ręki odrzucić bo jest wyłączona rękojmia lub wezwac do odesłania na jego koszt radia i sprawdzić i jeśli działą lub widać że montował laik i sam uszkodził to odrzucić. Co do udowodnienia wady ukrytej to on ma przedstawić dowody na zatajenie tej wady a jakiemoże mieć no bo ja tak mówię albo niech idzie do serwisu po opinię biegłego

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

Kupujący odpisał i wysłał filmik w którym faktycznie widać, że radio jest uszkodzone mechanicznie i że ramka od radia jest uszkodzona a wcześniej nie była czyli moim zdaniem zawinił przewoźnik...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bartkov26 to odeslij go do przewoźnika ma 7 dni od odebrania na spisanie protokoku i zlozenie reklamacji  i po 30dniach sie dowie co nu odpisze przewoznik

oznacz moderatorów

bartkov26
#9 Pomysłodawca#

umówiłem się z kupującym na zwrot, on odeślę mi radio a ja mu pieniądze, jest to mała kwota więc szczerze nie mam ochoty się z tym męczyć i wole to zakończyć w ten sposób. złożę skargę do inpostu zobaczymy co wymyślą, najwyżej będę stratny parę zł. ale dziękuję za pomoc wszystkim, może na przyszłość się przyda 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

👍

oznacz moderatorów