anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujący zgłosił zwrot części zamówienia, produkty wróciły do mnie w zniszczonych opakowaniach

lBeHappyl
#7 Wielbiciel#

witam, pierwszy raz mam taką sytuacje że kupujący chciał zwrócił cześć produktów z zamówienia - odesłał produkty lecz niestety opakowania są zniszczone przez co nie będę mogła tego ponownie sprzedać.  gier w zniszczonych opakowaniach raczej nikt nie kupi - czy w takiej sytuacji kupującemu należy się zwrot za te produkty- mam mieszane odczucia nigdy nie miałam takiej sytuacji lecz wydaje mi się że produkt powinien przyjść w takim stanie jakim był wysłany. czy powinnam to gdzieś zgłosić na allegro czy poprostu muszę mu odesłać pieniądze- nie zrobiłam jeszcze zwrotu bo czekałam na odesłanie ale teraz to nie wiem co powinnam zrobić, proszę o rade 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

@lBeHappyl Zwrot się należy przy zakupie konsumenckim, tyle ile teraz jest wart zwrócony towar, rzetelnie.

oznacz moderatorów

lBeHappyl
#7 Wielbiciel#

czyli mam oddać nie tyle ile zapłacił klient tylko na  tyle ile  wyceniam dany  produkt po zwrocie? co  jeśli będzie składał skargę że nie oddałam całości 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Musisz przedstawic wycene najlepiej walnac to na licytacje od 1 zl i oddac tyle za ile sie sprzeda oczywiscie udokumentuj sobie stan tego towaru, mozesz tez wniesc reklamacje do przewoznika masz 7 dni na protokol szkody  wtedy piszesz kupujacemu towar przyszedl uszkodzony bierzesz pomnoekszony zwrot zgodnie z odpowiedzialnoscia za stan zwrotu czy czekasz ze mna az przewoznik rozpatrzy reklamacje i jesli cie nie obciazy zlym spakowaniem to dostaniesz w calosci zwrot po odpowiedzi reklamacyjnej przewoznika

oznacz moderatorów

lBeHappyl
#7 Wielbiciel#

to nie chodzi o to, chodzi o to że nie wiem ile mam oddać kupującemu, zgłosił zwrot towaru wiec muszę mu oddać za to pieniądze ale  to on uszkodził te opakowania przy otwieraniu bo widać rozdarcia wygniecenia  typowe od otwierania nie od złego spakowania bo wiem ze wszystko zostało dobrze spakowane  przezemnie, kupujący źle otwierał zniszczył  opakowania następnie zwrócił te produkty a ja nie wiem ile mam mu oddać za te produkty skoro przyszły zniszczone 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lBeHappyl minimum 1zł mu masz oddać. Najlepiej wystaw na licytację od 1 zł za ile kto kupi tyle oddasz allegro nie kwestionuje tego. Albo za podkładkę używkę  netu ofertę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie tak, jeżeli opakowanie jest integralną częścią towaru to możesz obniżyć kwotę zwrotu, kupujący nie ma obowiązku zwrotu w oryginalnym opakowaniu. Ten przepis raczej tu nie ma racji bytu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Art 34.4 ustawy konsumenckiej zastosuj robisz wycene ile teraz jest wart towar i oddajesz tyle za ile sie albo sprzeda na licytacji albo szukasz aukcji uzywki na podkladke

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Zwrot jest zgodny z prawem, wysokość zależna od wartości tego zwrotu w obecnej chwili.

oznacz moderatorów

lBeHappyl
#7 Wielbiciel#

czyli mam oddać nie tyle ile zapłacił klient tylko na  tyle ile  wyceniam dany  produkt po zwrocie 

oznacz moderatorów

drobok
#10 Popularyzator#

zwracane gry muszà być w zapieczętowanych opakowaniach by podlegały pod zwrot konsumencki;

"

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

"

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

chyba chodziło o planszówki

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@lBeHappyl Jakie gry? Jeśli w formie cyfrowej, na przykład na komputer, to znaczna  większość potrzebuje klucza aktywacyjnego w opakowaniu, a można do aktywacji użyć go tylko raz - tutaj powinno być wyłączenie na aukcji, a inaczej zwrot 1 zł, bo nikt już na nich nie zagra.

Jeśli gry planszowe, to opakowanie często jest częścią samej gry. Wycena - licytacja jako używka na aukcji, lub szukasz rynkowej ceny za używki danej gry i obliczasz średnią ważoną. Wraz z listą tych ofert, warto też zachować sobie screeny. Taka pełna dokumentacja.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów