anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadawanie do punktów żabka etc.

Olemi_pl
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób mogę nadać przesyłkę np. do żabki bez umowy przez allegro. Przy wybieraniu opcji przesyłki do punktu, nie przepuszcza mnie dalej przy wyborze koperty. Wybrałam na próbę paczkę i przeszło ale pewnie zapłacę za to bo na etykiecie jest napisane że pocztex kurier 48.

Dodatkowo jest to przesyłka darmowa przez smart

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Olemi_pl  skorzystaj z narzędzia allegro Wysyłam z Allegro 

Dostawę Poczty Polskiej z odbiorem w punkcie kupisz od Allegro w cenach podanych poniżej:

Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch:

9,49 zł brutto - dla przesyłek poza Allegro Smart!
0 zł brutto - dla przesyłek Allegro Smart!

oznacz moderatorów

Olemi_pl
#8 Zapaleniec#

@44052296 oczywiście używam narzędzia wysyłam z allegro i wtedy wystepuje opisany w pytaniu problem:

Przy wybieraniu opcji przesyłki do punktu, nie przepuszcza mnie dalej przy wyborze koperty. Wybrałam na próbę paczkę i przeszło ale pewnie zapłacę za to bo na etykiecie jest napisane że pocztex kurier 48.

Dodatkowo jest to przesyłka darmowa przez smart

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Olemi_pl czy pojawia się jakiś komunikat po wyborze koperty? Czy możesz przesłać zrzut ekranu obrazujący próbę nadania przesyłki z Wysyłam z Allegro? Sprawdziłam Twoje zamówienia i oferty i np. w zamówieniu nr. b6e17471-f699-11eb-9ffa-15d629dcef49 problem może stanowić to, że w ustawieniach dostawy w dwóch ofertach masz maksymalnie 2 sztuki w paczce (a kupująca zamówiła trzy sztuki).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Olemi_pl
#8 Zapaleniec#

@la_nika dziękuję za podpowiedź. W tym momencie nie mogę zrobić zrzutu, ponieważ już wysłałam paczkę błędnie przez kuriera inpost. Rzeczywiście w ustawieniach dostawy są 2 sztuki w paczce i zrobiły się 2 paczki przy zakupie 3 sztuk. Jak w takim razie to ustawić żeby problem się nie powtórzył i w wypadku większej liczby sztuk nie dopłacać za większe gabaryty z własnej kieszeni? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Olemi_pl to są ustawienia w cenniku dostawy, które możesz edytować w trwającej ofercie 🙂 Aby to zrobić najpierw utwórz nowy cennik dostawy z większą maksymalną ilością sztuk w paczce. Zrobisz to w zakładce Ustawienia dostawy, wybierając [dodaj nowy cennik], nazwij go tak, żeby łatwo było go odnaleźć i wypełnij wymagane pola.  Następnie przejdź proszę do zakładki Moje oferty i zaznacz oferty, którym chcesz podmienić cennik, najedź na [edycja grupowa] na dole strony, a następnie wybierz [cennik dostaw] i wybierz nowo utowrzony cennik, który chcesz przypisać do wybranych ofert i kliknij [zapisz]. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Olemi_pl
#8 Zapaleniec#

@la_nika mam już utworzone cenniki dostawi wiem jak je edytować. W moim pytaniu bardziej chodziło mi o to że w standardowym pudełku do paczkomaty naprawdę zmieści się np. 2 produkty i co w momencie kiedy naprawdę potrzebuję 2 paczek do wysłania, a np. wysyłka do żabki nie obejmuje wysyłki 2 paczkowej

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Olemi_pl rozumiem, dla przewoźników innych niż Poczta Polska i UPS, możesz wygenerować kilka etykiet do tego samego zamówienia w Wysyłam z Allegro. Wówczas w części zamowienia możesz wybrać [dodaj przesyłkę], na stronie formularza nadania, w sekcji "Przesyłka" uzupełnić dane pierwszej przesyłki, a następnie wybrać "Dodaj kolejną paczkę" i powtórzyć czynność dla pozostałych przesyłek. Aby potwierdzić należy kliknąć "Podsumowanie" na samym dole strony i wybrać godzinę, w której możesz przekazać przesyłki kurierowi lub wybrać opcję "Bez podjazdu kuriera" lub kliknąć "Zamów" jeśli nadajesz przesyłki w punkcie.

Natomiast dla metod dostawy Allegro Punkty Kolporter, UPS oraz Poczty Polskiej wygląda to trochę inaczej. W Wysyłam z Allegro należy wejść w Zamówienia, znaleźć odpowiednie zamówienie i kliknąć "Dodaj przesyłkę". Na stronie formularza nadania, w sekcji "Przesyłka" trzeba uzupełnić dane tylko jednej przesyłki, a następnie na dole strony kliknąć "Zapisz do wysłania". Następnie należy wrócić do zakładki "Zamówienia" i dla tego samego zamówienia ponownie kliknąć "Dodaj przesyłkę".
Na stronie formularza nadania, w sekcji "Przesyłka" uzupełnić dane kolejnej przesyłki, kliknąć "Zapisz do wysłania" i powtórzyć tę czynność, dopóki nie dodamy wszystkich przesyłek.
W kolejnym kroku przechodzimy do zakładki "Dodane przesyłki" i zaznaczamy wszystkie przesyłki, które chcemy nadać.
Klikamy "Podsumowanie" na samym dole strony i wybieramy godzinę, w której możemy przekazać przesyłki kurierowi, wybieramy opcję "Bez podjazdu kuriera" lub "Zamów" jeśli nadajemy przesyłki w punkcie.
Tutaj znajdziesz artykuł na temat Wysyłam z Allegro, w którym znajdziesz dodatkowe informacje na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Olemi_pl
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za powyższe objaśnienia. 

@la_nika problem powtarza się. Próbuje znów zrobić zamówienie na przesyłkę do zamówienia 5444cdd1-fa13-11eb-ada7-9972cb05e090

Jest to odbiór w punkcie a sposób nadania to dostarczenie na pocztę. 

Znowu nie mogę wybrać koperty aby to wysłać zgodnie z instrukcjami, a więc kopertą a nie paczką

Poniżej screenshoty z tego co widzę

Olemi_pl_2-1628626264370.png

Proszę o pomoc

 

 

 

oznacz moderatorów