anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NAPRAWA ALGORYTMU DOTYCZĄCEGO CZASU WYSYŁEK

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Witam 

Czy jesteście mi w stanie powiedzieć dlaczego jak zmieniam czas wysyłki DZIŚ (TJ. CZWARTEK 01.02.2024) przy ofercie na wysyłkę 3 dni to klient w ofercie WIDZI DOSTAWA W SOBOTE (03.02.2024), a jak zmieniam czas wysyłki na 4 dni to pokazuje już CZWARTEK 08.02.2024? Jedne dzień więcej na wysyłkę i nagle aż 4 dni różnicy w dostawie? 

 

Możecie naprawić Wasze super zepsute algorytmy żeby klient widział, że towar który KUPI DZIŚ (a ja mam 3 DNI!!!! na wysyłkę) TO NIE MA BATA ŻEBY BYŁ U NIEGO W SOBOTĘ!!

CZY BIERZECIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WPROWADZANIE NASZYCH KLIENTÓW W BŁĄD I TO WY BĘDZIECIE DO NICH DZWONIĆ ŻE PACZKI NIE DOTARŁY NA CZAS I OCZYWIŚCIE NIE BĘDZIECIE NAM JECHAĆ PO PUNKTACH ZA NIETERMINOWĄ WYSYŁKĘ BO TO NIE MY A WASZ ALGORYTM WPROWADZA LUDZI W BŁĄD? NIE.. WIĘC NAPRAWCIE TO CO JEST ZEPSUTE ALBO ZMIEŃCIE ALGORYTM LUB LUDZI KTÓRZY PRZY TYM PRACUJĄ BO JAK WIDAĆ ICH PRACA NIE DZIAŁA!!

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

best_produkt
#8 Zapaleniec#

U mnie jest tak samo, klient kupił godzinę temu towar z wysyłką kurierem DHL i muszę wysłać dzisiaj chociaż mam ustawiony czas na wysyłkę 24 godziny. I chociaż dzisiaj nadam przesyłkę w Żabce to i tak kurier jej już nie odbierze bo ma odbiory rano 😕

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku potrzebuję konkretny przykład takiej sytuacji. Obecnie w Twoich ofertach pojawia się informacja o przewidywanym czasie dostawy - czwartek 8.02. 
W zamówieniach złożonych dzisiaj przewidywany czas dostawy to 5.02.  
Algorytm przewidywanego czasu dostawy bierze pod uwagę historyczne dane, jeśli nadajesz przesyłki wcześniej to zostanie to wzięte pod uwagę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

Poniżej link do przykładowej oferty. 

https://allegro.pl/oferta/koszulka-polo-malfini-focus-232-denim-xxxl-15104095882

 

Przy czasie wysyłki ustawionym na 3 DNI wyskakuje dostawa we wtorek 06.02.2024

czas wysyłki ustawiony na 3 dniczas wysyłki ustawiony na 3 dni

 

Dla przykładu kolejny link

https://allegro.pl/oferta/bluza-meska-moon-420-bourbon-vanilla-xxxl-15094872607

 

Tu czas wysyłki jest ustawiony na 4 DNI (czyli mamy jeden dzień więcej), czas dostawy pokazuje już nagle w czwartek 8.02

Zrzut ekranu 2024-02-1 o 14.37.28.png

 

Proszę zatem dać wybór czasu wysyłki na 3.5 DNIA aby klient widział że paczka dotrze do niego w środę 07.02. Skoro wprowadzając u mnie różnice 1 dnia wysyłki u was nagle jest 2 dni różnicy w jej dostarczeniu.  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku dziękuję! Konsultuję to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxzuczek
#10 Popularyzator#

Proponuję żeby Wasi ''mędrcy'' wprowadzili jeszcze przewidywana godzinę dostawy u klienta wyliczana na podstawie algorytmu

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku wracam z odpowiedzią. 
Wynika to z naszych algorytmów. W przypadku deklaracji 3 dni przewidywany czas może na podstawie historycznych danych wskazać, że sprzedający wyśle przesyłkę wcześniej niż deklaruje np. w 2 dni, natomiast w przypadku deklaracji 4 dni uznajemy, że sprzedawca wyśle przesyłkę w deklarowanym czasie, najprawdopodobniej stąd różnica 2 dni.
Możesz wyłączyć szybszą, niż deklaracja dostawę w przypadku deklaracji 2 i 3 dni, tutaj więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

To może warto by spytać sprzedających czy taka praca Waszego algorytmu im pasuje czy nie???

Bo skoro ja JAKO SPRZEDAJĄCY deklaruje że wyślę zamówiony dziś towar w ciągu TRZECH DNI (czyli czwartek, piątek i poniedziałek... weekendów nie liczę bo nie pracujemy) to dlaczego WASZ ALGORYTM podaje klientowi termin DOSTAWY!!!! na sobotę?? Wasz super świetnie pracujący algorytm, którego zapewne większość sprzedających ma już dość, przyjdzie do mnie jutro i spakuje oraz wyślę paczkę żeby na sobotę była u klienta w punkcie (bo przecież tak pokazuje!!) -  PACZKĘ KTÓRĄ JA DEKLARUJE ŻE WYŚLĘ DOPIERO W PONIEDZIAŁEK!!!

Specjalnie macie takie zagrywki, żeby promować i punktować swoje sklepy??  Czy tylko po to aby wkurzać coraz to większą grupę sprzedających? 

 

Może poważnie najwyższy czas coś z tym zrobić a nie zwalać wszystko za każdym razem na ALGORYTM który jak widać nie działa tak jak powinien. 

oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Wyłączyłam opcję "dostawy szybsze niż moja deklarowana" w czwartek a mimo to zmieniając dziś rano czas wysyłki na 2 dni pokazuje, że towar będzie u klienta dopiero w czwartek (czyli czas wysyłki liczy jako 3 dni).

Proszę naprawić błąd w WASZYM algorytmie aby NASI klienci nie byli wprowadzani w błąd, przez co spada nam sprzedaż. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku Opcja wyłączenia dostaw szybszych niż deklarowane działa, kiedy wysyłasz przesyłki właśnie szybciej niż podajesz w ofertach. Jak rozumiem z Twojego opisu, deklarujesz czas krótszy niż jest w tej chwili wyświetlany. Jest to więc odwrotna sytuacja.

Możesz przesłać przykłąd konkretnej oferty, której dotyczy ten problem i poproszę odpowiedni zespół o weryfikację czy algorytm przeliczył czas dostawy prawidłowo.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

W czwartek uzyskałam odpowiedzieć od @la_nika napisała "Możesz wyłączyć szybszą, niż deklaracja dostawę w przypadku deklaracji 2 i 3 dni"... tak też uczyniłam bo ten cały WASZ ALGORYTM POKAZYWAŁ CO SIĘ MU CHCIAŁO WZGLĘDEM TERMINU DOSTAW PRZEZ CO NASI KLIENCI SĄ WPROWADZANI W BŁĄD. 

 

Poniżej przesyłam kilka linków moich akcji (nie mam najmniejszej ochoty wklejać ich tu ponad 1000 bo tylu aukcji dotyczy problem)

https://allegro.pl/oferta/bluza-meska-moon-420-denim-l-15094831027

https://allegro.pl/oferta/bluza-meska-moon-420-lodowo-siwa-xxl-15094776211

https://allegro.pl/oferta/bluza-damska-cape-414-ciemnoniebieski-xs-14312151510

https://allegro.pl/oferta/koszulka-damska-camo-pure-c22-camouflage-gray-xs-15015867282

https://allegro.pl/oferta/koszulka-polo-malfini-focus-232-coral-xl-14176512123

https://allegro.pl/oferta/koszulka-t-shirt-malfini-fantasy-140-neon-yellow-m-14082323567

 

Czas wysyłki ustawiony dziś (03.02.2024) mam na DWA DNI czyli licząc od dziś poniedziałek i wtorek wysyłam towar... U klienta BĘDZIA W ŚRODĘ!! a wasz algorytm, KTÓRY PRZY WYSYŁCE 2-3 DNI POWINIEN POKAZYWAĆ CZAS MOJEJ DEKLARACJI pokazuje dostawę na czwartek....

 

Nie potrzebuje weryfikacji żadnego zespołu bo nawet dziecko z podstawówki które czyta ze zrozumieniem już od początku zrozumiało to czego wy nie potraficie!! 

ALGORYTM DZIAŁA DO BANI!!! 

A skoro mam wyłączoną opcję "dostawy szybszej niż deklarowana" to czemu dalej WASZ ALGORYTM ROZWALA NAM TERMIN WYSYŁKI ?!?!?!!?

Może czas najwyższy zająć się pracą nad nim a nie wciskaniem wszystkim kitu że "algorytm coś źle przeliczył i będziecie wyjaśniać dlaczego tak się stało"...  Co komu po waszej weryfikacji problemu skoro zajmie wam to kilka dni (lub tygodni) a sprzedającym się rozwalają czasy dostaw pokazywane przez wasz algorytm TERAZ!!  

Zrzut ekranu 2024-02-3 o 13.45.40.png

oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy naprawicie w końcu działanie algorytmu dotyczącego terminu wysyłek? A najlepiej całkiem go usuniecie? 

Chciałam zmienić dziś czas wysyłki moich ofert. 

Obecnie mam ustawiony czas wysyłki na 4 dni (czyli, że wysyłam w poniedziałek) a Wasz algorytm pokazuje że dostawa będzie dopiero w środę u klienta. Od kiedy to na dostawę przewidujecie 2 dni robocze?

Poniżej przykład (oferta nr 15141230987)

Zrzut ekranu 2024-02-14 o 10.56.23.png

A gdy zmieniam na wysyłkę na 3 dni (czyli chce wysłać towar teraz w piątek 16.02) to algorytm znowu pokazuje "dostawa pojutrze w punkcie".  Pytam jakim cudem? Jak niby paczka którą chce wysłać w piątek ma być w piątek już do odbioru od klienta?

Poniżej zmieniona 1 oferta (nr 15141231208)

Zrzut ekranu 2024-02-14 o 10.58.50.png

Czy możecie w końcu coś z tym zrobić żeby działało to tak jak należy? Czy macie gdzieś zgłaszane problemy od sprzedających? Czy po prostu w ofertach mamy jasno i wyraźnie napisać, że czas dostawy to jest loteria którą wylicza Allegro i my nie bierzemy za to żadnej odpowiedzialności? 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku w drugiej ofercie przewidywany czas dostawy (Twoja deklaracja to trzy dni) wskazuje na dostawę w poniedziałek, a nie piątek. W przypadku pierwszej oferty czas na nadanie przesyłki będzie do końca wtorku, dlatego przewidywany czas dostawy to środa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

To czemu w momencie wysyłania wiadomości na załączonym screenie widniała dostawa na "pojutrze"?

Zrzut ekranu 2024-02-14 o 10.58.50.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku czy gdy robiłeś ten zrzut miałeś już deklarację na trzy dni? Czy włączyłeś opcję "Wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja"? Ten przewidywany czas może wskazywać, że nadawałeś przesyłki wcześniej i dlatego pokazał się taki czas, więc podejrzewam, że wydarzyło się coś takiego. Być może też czas nie zdążył się zaktualizować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

1. Tak w momencie zrobienia zrzutu specjalnie była tam ustawiona wysyłka na 3 dni.

2. Opcję "wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja" włączyłam na początku miesiąca. Teraz widzę, że jest to OPCJA CZASOWA? Muszę to PONOWNIE URUCHAMIAĆ co 10 dni kalendarzowych!?!?!?!?!?!

Nie mogę tego na stałe ustawić żeby czas wysyłki był taki jak MÓJ DEKLAROWANY a nie ustawiony przez algorytm? 

Zrzut ekranu 2024-02-14 o 13.41.04.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WarsztatNadruku nie można ustawić tego na stałe, konieczne jest włączenie tej opcji po 10 dniach.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WarsztatNadruku
#10 Popularyzator#

Serio? 

Ktoś tak usilnie pracuje nad algorytmem, który niby ma pomagać sprzedających a nie może zrobić na stałe opcji "Wyłącz dostawy szybsze niż moja deklaracja"? 

Serio jest ktoś aż tak nieogarnięty? Czy myślicie że ktoś ze sprzedających będzie pamiętać żeby to wyłączyć/włączyć co 10 dni?

 

oznacz moderatorów

maxzuczek
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry, Pani Moniko pytanie - ustawiam czas wysyłki dla opcji Allegro kurier UPS na wtorek a Wy dalej pokazujecie i wprowadzacie kupujących w błąd że jak kupi w czwartek dostawa w piątek. Pytam sie więc po co dajecie możliwość wyboru dni tygodnia kiedy będę wysyłam paczki dla danej opcji kuriera czy paczkomatu jak to kompletnie nie działa ??? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @maxzuczek! Napisz proszę gdzie ustawiasz czas wysyłki na wtorek dla tej metody?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów