anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywna weryfikacja PAyU

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Witam. Prowadziłem sprzedaż na Allegro od 2019 roku. Na początku tego roku dostałem e-mail z prośbą o ponowną weryfikację konta. Dane te same od początku , numer konta ten sam i nagle PayU stwierdza że nie mogę sprzedawać na Allegro. Bez podania powodu , bez łamania regulaminu z mojej strony ani żadnych negatywnych działań. PayU nie informuje dlaczego została podjęta taka decyzja , bo nie musi (tak twierdzą). Czy to jest działanie zgodne z prawem? Uniemożliwianie swobodnego przepływu towarów bez łamania prawa? Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Może trzeba wejść na drogę sądową aby wyjaśnić tą sytuację? Proszę o pomoc w tej sprawie @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze że na koncie było ponad 700 złotych , których do dzisiaj nie odzyskałem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Skontaktuj się z Działem bezpieczeństwa allegro o powodzie wykluczenia i ewentualnej możliwości poprawy.

oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Ok. Spróbuję

oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Napisałem. Numer sprawy 34696706. Zobaczymy czy Allegro mi pomoże czy będą zbywać żebym sobie to załatwiał z Payu które ma to szczerze mówiąc w d***e.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Pieniądze odzyskasz. W najgorszym razie zamkniesz konto i wtedy kasę muszą wypłacić. Ale poza tym to na forum raczej nikt nie pomoże bo nie może.

oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Konto zamknięte jakieś 2 miesiące temu. Do dzisiaj brak wypłaty środków.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A to dziwne. Parę tematów o zamykaniu kont w celu odzyskania kasy tu widziałam, nawet allegro im to zalecało. 

oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Zamknąłem konto bo tak mi zalecała Pani z Allegro. A teraz nie mam dostępu ani do konta ani do kasy.

oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Dziwnym zbiegiem okoliczności pieniądze zostały dzisiaj przelane na moje konto.

oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

W odpowiedzi na moje zgłoszenie otrzymałem tką oto odpowiedź:

"Rejestracja Państwa Konta na platformie Allegro nie powiodła się z powodu braku możliwości pozytywnej weryfikacji podanych danych – zgodnie z punktem 2.12. Regulaminu Allegro."

Przeglądając ten punk nie stwierdzam abym w jakikolwiek sposób łamał ten punkt regulaminu lub jakikolwiek inny punkt. Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie????

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ADULTMOVIEDVD proszę, abyś zaczekał na odpowiedź drogą mailową w sprawie numer 34569855.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem taką odpowiedź:

"Dzień dobry,

niestety, nie jestem w stanie podać więcej informacji na temat braku zgody na weryfikację, przykro mi. Jest to informacja wewnętrzna.
"

Czyli rozumiem że Allegro może uniemożliwić sprzedaż w swoim serwisie każdemu bez podania konkretnej przyczyny i bez łamania regulaminu przez stronę weryfikowaną?? Klienci nie mogą kupować moich ofert bo ktoś tak sobie zdecydował lub miał taką wizję. Proszę przekazać moją sprawę do osób wyżej postawionych niż Pani z obsługi klienta , która nie wiele może i nie winię jej za to. Czekam na odpowiedź od osób z Allegro które mają coś do powiedzenia.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ADULTMOVIEDVD konsultuję Twoją sprawę, dam znać gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Bardzo dużo ostatnio jest zgłoszeń o wyłączeniu kont z powodu braku weryfikacji przez PayU, to jakieś hurtowe wyłączenia?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Halfrunt jest to związane z brakiem weryfikacji. Operator PayU wysyłał wiadomości, w sprawie dwumiesięcznego wypowiedzenia, jeśli w tym czasie konto nie zostało zweryfikowane, wypowiedzieli umowę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Pewnie konta które generują dziesiątki/setki tysięcy złotych prowizji dla Allegro nawet nie są zbytnio weryfikowane a mniejsi sprzedawcy są szykanowani w ten sposób. Z resztą jako sprzedawca nie mogę zabronić kupującemu zakupu przedmiotów bo to niezgodne z prawem a kupować usługi od Allegro nie mogę bo nie przeszedłem weryfikacji która tylko PayU wie na czym polega i to jest ok? Jeżeli czyta to jakaś osoba znająca się na prawie konsumenckim to proszę o pomoc w wiadomości prywatnej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ADULTMOVIEDVD każde konto na Allegro jest weryfikowane w taki sam sposób, nie mają znaczenia obroty, ani inne kwestie. Każdą osobę na Allegro obowiązuje też ten sam regulamin i zasady z niego wynikające. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ADULTMOVIEDVD
#9 Pomysłodawca#

Dlatego chciałbym wiedzieć jakie były kwestie że moje konto zostało zweryfikowane negatywnie. Bo odpowiedź że to decyzja wewnętrzna jest trochę słaba jak na taki poważny serwis jak Allegro.

oznacz moderatorów

Livek
#9 Pomysłodawca#

startowali skromnie po plecach nachapali się pieniędzy od ludzi teraz palma odbija   Stworzono prawo pod   korporacje pozwala  robić z nami co tylko chcą , ustawy przeciwko przestępcom wykorzystywane do usuwania sprzedawców  z Allegro gdy dane konto bank i konto allegro są poprawne zasłaniają się tą ustawą art 34 przeciw praniu pieniędzy i  wspierania terroryzmu... Rok temu zablokowali mi jak  złodziej moje środki finansowe, nie trzeba było skanu dowodu bo odblokowali  gdy napisałem do nich w gorzkich słowach  co sądze

oznacz moderatorów