anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie mogę zablokować użytkownika który torpeduje mi aukcję

aleksandra-a8
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Możesz doprecyzować?
Użytkownik zgłasza Ci aukcje czy wykupuję wszystkie dostępne sztuki?

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Jeśli jest to na allegro lokalnie to niestety nie zablokujesz użytkownika. taka możliwość jest tylko na allegro zwykłym

oznacz moderatorów

aleksandra-a8
#7 Wielbiciel#

kupił porcelanę , wysłałem paczkę z trzydniowym opóźnieniem . kiedy paczka doszła to jej nie przyjął. leżała na poczcie u niego 14 dni, nie podejmował awizo i wróciła do mnie. zapłaciłem za powrót paczki i prowizję dla Allegro. Odesłałem mu pieniądze których się domagał od samego początku ale potrąciłem moje koszta. Teraz chcę go zablokować aby nie miał dostępu do moich aukcji.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@aleksandra-a8 hmmmm..  ,,potrąciłem moje koszta ,,, , a zapytam się za co ? , w końcu to Ty nawaliłeś opóźniając przesyłkę .  Nie zablokujesz , na Lokalnie nie ma takiej możliwości .

oznacz moderatorów

aleksandra-a8
#7 Wielbiciel#

koszta , czyli prowizja dla Allegro i koszt odebranej paczki, która wróciła i musiałem zapłacić.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@aleksandra-a8 Na zwykłym lista "moi nieaktywni kupujący" Na lokalnie nie masz takiej możliwości, a po jednej aukcji Allegro nie będzie interweniować. Jak zrobi 2-3 takie akcje to go zgłoś, dostanie upomnienie, a jak zrobi jeszcze raz to mu zablokuja konto.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 pewnie nie doczytaleś ,, wysłałem paczkę z trzydniowym opóźnieniem ,, zapewne bez konsultacji z klientem . Po mojemu szykuje się zwrot z POK , a może coś więcj .,

oznacz moderatorów

aleksandra-a8
#7 Wielbiciel#

paczkę wysłałem z opóźnieniem i o tym powiadamiałem kupującego gdyż pieniądze utknęły na koncie Allegro i nie mogłem ich wyciągnąć natychmiast. Czekałem aż Allegro mi je udostępni.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Ale to nie wina kupującego, że pieniądze utknęły w Allegro. Zasada jest taka, że wysyłasz po potwierdzeniu wpłaty przez Allegro, a nie czekasz aż Ci wpłyna na konto. Jeżeli kupujący Ci nie napisał, że się zgadza na opóźnienie, to nie powinienes tego robić, Powinieneś też oddać pełną kwotę za przedmiot + przesyłka do kupującego. Potrącenie tego i jeszcze przesyłki zwrotnej i opłaty Allegro jest nieprawidłowe. Oddaj jak najszybciej > unkniesz dyskusji, POK, a może nawet blokady konta. Niestety z takimi kosztami należy się liczyć.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Przeczytałem A także "Odesłałem mu pieniądze których się domagał od samego początku ale potrąciłem moje koszta"  Nie wszystko jest w porządku zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Przydał by sie dokładniejszy opis sytuacji > dlaczego zwrot > dlaczego nie odebrał paczki. Może go nie było jak paczka dotarła z opóźnieniem Za mało danych.

oznacz moderatorów