anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy kupujący wymuszenie zwrotu

Adamx90
#3 Debiutant#

Sprzedałam na allegro sukienkę, kupująca po dwóch tygodniach się rozmyśliła i chciała odesłać ją na zwrot (bez podawania przyczyny). Jestem osobą prywatną i w aukcji było zaznaczone, że zwrotów nie przyjmuję (w zakładce o sprzedającym również była taka wiadomość), kupująca otrzymała również maila z taką informacją. Pomimo tego odesłała przesyłkę i dziś kurier chce mi ją doręczyć. Czy w takim przypadku mogę nie odebrać przesyłki i przekierować ją na adres kupującej? Kontaktu mailowego ani telefonicznego z kupującą nie ma.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Vryko
#18 Luminarz#

Owszem. Jako osoba sprzedająca prywatnie, nie musisz przyjmować zwrotów. Pewnie sukienka była potrzebna na jakąś imprezę, po imprezie stała się zbędna. Nie odbieraj i tyle. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Lepiej odbierz i sprawdź, czy w paczce nie ma pisma reklamacyjnego, bo jeśli klientka odesłała z powodu wad lub niezgodności z opisem, masz obowiązek taką reklamację rozpatrzyć.

oznacz moderatorów

Adamx90
#3 Debiutant#

A jeśli nie będzie takiego pisma i przesyłkę odbiorę to co?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie, Kupujaca powinna o tym poinformować Sprzedawcę. Nie poinformowała. Sprzedawca nie ma obowiązku odbierać. Reklamację trzeba rozpatrzyć jak sie o niej wie...

@Adamx90 Napisała że się "rozmyśliła" ? jezeli tak, to nie odbieraj - nie masz obowiązku.

Kupujaca moze Ci wystawić negatyw ( jeżeli to nie Lokalnie)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Adamx90
#3 Debiutant#

Nic nie napisała. Wypełniła zwrot przez allegro z zaznaczeniem "bez podania przyczyny". Po wypełnieniu formularza przez nią napisałam wiadomość, że nie przyjmuję zwrotów o czym informowałam w aukcji. Nie odpisała. Napisałam kolejną wiadomość. Nie odpisała i dwa dni później nadała paczkę. Zanim przyjechał kurier próbowałam się kontaktować telefonicznie, kilkukrotnie smsowo - bez odzewu. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Adamx90 A, to inna sprawa. W aukcji był podany czas na odstąpienie od umowy, więc klientka ma prawo odstąpić. Prywatny sprzedawca nie musi podawać czasu na odstąpienie od umowy i nie musi zwrotów przyjmować, ale w tym przypadku ten zwrot był udostępniony. Nie można pisać, że się nie przyjmuje zwrotów i jednocześnie zwroty udostępniać w zakładce Zwroty.

oznacz moderatorów

Adamx90
#3 Debiutant#

W zakładce zwroty jest zaznaczone "brak możliwości zwrotu". Nie da się na allegro oznaczyć 0 dni na odstąpienie od umowy. Przy wysyłce paczkomatem opcja zwrotu automatycznie się dodaje, nie da się jej wyłączyć przez sprzedającego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie wypełnia się wtedy zakładki Zwroty, jeśli się ją wypełni, podaje się czas na odstąpienie i uznaje się zwroty.

oznacz moderatorów

Adamx90
#3 Debiutant#

Czas na odstąpienie wpisany jest jako: -

Idąc tym tokiem to kupujący ma 0 dni, czyli wysyłając zwrot 14stego dnia to jest już po terminie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Problem w tym, że żeby mieć smarta w ofertach (jako sprzedający) trzeba ustawić zwroty (których nie trzeba przyjmować, sprzedając jako osoba prywatna). Taki ciekawy paradoks na allegro. Dopóki nie było smarta, nie było też takich absurdów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere  Siedze teraz i słucham "Jump"....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Adamx90  Nie odbieraj tej paczki od kuriera. Nie masz obowiązku przyjmowania zwrotów. Kupująca o tym się dowiedziała z aukcji, którą musiała przeczytać.

Tak na prawdę padłaś ofiarą allegro które przymusza Sprzedawców prywatnych do wypełniania rubryki Zwroty.  Cokolwiek tam wypełnisz to tylko gorzej dla Ciebie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie ma obowiązku wysłać pisma reklamacyjnego wcześniej, przed odesłaniem towar, można to zrobić, ale niekoniecznie. Można odesłać towar wraz z pismem.

oznacz moderatorów

Adamx90
#3 Debiutant#

Napisane w zakładce zwroty jest:

Czas na odstąpienie od umowy

-

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Dodatkowe informacje

 

Brak możliwości zwrotu towaru, jestem osobą prywatną, nie przyjmuję zwrotów, proszę o rozsądne zakupy.

 

Więcej informacji na: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/kiedy-sprzedajacy-moze-odmowic-p...

oznacz moderatorów