anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obligatoryjne Kody EAN w kat. Książki i Komiksy przy wartości "używany"

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

Książki i Komiksy wskaże wartość ‘Używany’- pole ISBN oznaczymy jako opcjonalne. Sprzedający nie musi go wypełniać, żeby wystawić, wznowić lub edytować swoją ofertę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety przy wystawianiu i wskazaniu wartości ‘Używany’  trzeba podać ISBN bo system żąda połączenia z produktem a bez podania ISBN nie da się stworzyć produktu i wystawić aukcji.

Czy możesz się odnieść do tej sytuacji?

allegro.JPG

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jolek-t2 Postaram się wyjaśnić tę sytuację, ale prześlij mi proszę zrzuty całego formularza, gdzie widoczne będą wszystkie wymagane pola. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Czy możesz się odnieść do tej sytuacji i konkretnie wyjaśnić?

oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jolek-t2 Chętnie pomogę rozwiązać Twój problem, ale potrzebuję do tego więcej informacji, dlatego tak jak prosiłam Cię w poprzedniej wypowiedzi, prześlij mi proszę zrzuty całego formularza wystawiania. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ To jak to w końcu jest, że w aktualnościach dalej zapowiadacie ISBN/EAN jako opcjonalny dla używanych przedmiotów a w praktyce jest obowiązkowy i trzeba go podać aby stworzyć produkt i powiązać aukcję?

 

hola.JPG

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

a co to za książka krzak że ean nie ma?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolek-t2  Wystawiam regularnie, przed kilkoma minutami również bez ISBN i wszystko działa jak należy.

@domkar04  ISBN nadawany jest w Polsce od 1974 a my wystawiamy często starsze książki.  Poza tym system Allegro przyjmuje numery ISBN dopiero od książek wydawanych po 1989 roku.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@Kaliope_Brzeg A możesz podać jaki masz procent powiązań z produktem w kategorii Książki i komiksy?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolek-t2  Najczęściej 18 %, w porywach do 20 %. Może właśnie problem w tych procentach?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

@Kaliope_Brzeg Tak trzeba mieć minimum 10 % ofert połączonych z produktem i wtedy nie ma problemu z wystawianiem.

Więc bez podania ISBN nie da się stworzyć produktu i wystawić aukcji więc jest obowiązkowy. 

 

 

 

jolek-t2_0-1613650572388.png

 

jolek-t2_1-1613650571912.gif

 

 
Moderator
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@Laptopy24hcom dziękujemy za Twój pomysł! Już od jakiegoś czasu pracujemy nad tym, aby w wybranych kategoriach na Allegro uzaleźnić obowiązek podania kodu EAN/ISBN od parametru "Stan" wybranego w ofercie.  

W ramach tej zmiany, wartość tego parametru spowoduje, czy kod EAN/ISBN jest wymagany do wystawienia oferty w serwisie. Gdy Sprzedający: 

  1.  wybierze wartość ‘Nowy’ - musi wówaczas uzupełnić kod EAN/ISBN, ponieważ jest on polem obowiązkowym do wystawienia nowej, wznowienia zakończonej lub edycji trwającej oferty. 

  2. wskaże wartość ‘Używany’- pole EAN/ISBN oznaczymy jako opcjonalne. Sprzedający nie musi go wypełniać, żeby wystawić,wznowić lub edytować swoją ofertę.

Planujemy, że dla przedmiotów używanych w wybranych kategoriach EAN nie będzie obowiązkowy. Wdrożenie tej zmiany rozpoczęliśmy od kategorii od Książki i Komiksy, ale niebawem będziemy je stopniowo rozszerzać na kolejne kategorie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jolek-t2 Wymóg, który wskazujesz dotyczy obowiązku wprowadzenia ISBN do wystawienia oferty, a nie do jej połączenia z katalogiem produktów. Jeśli ISBN jest w sekcji "Podstawowe parametry" to musisz go uzupełnić niezależnie od stanu, aby spełnić wymóg minimalnej wartości powiązania ofert z produktem. Książki, które są tak stare, że nie mają ISBN możesz wystawiać w dziale Antykwariat, gdzie nie ma takiego wymogu. 

Książka, którą wystawiasz to świetna pozycja, Polecam ją każdemu, bo naprawdę warto ją przeczytać. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Nie chcę być niekulturalna, ale i mnie Twoja wypowiedź kojarzy się z boksem. Jest taki termin bokserski "unik", wiesz?

Nurtują mnie dwie sprawy:

- czy gdybym miała 8 procent książek powiązanych z produktem, mogłabym wystawić kolejną powiązaną z produktem książkę zakładając, że po wystawieniu byłoby 8,2 procent powiązanych z produktem aukcji? Bo jeśli tak się nie da (a raczej się nie da), to autor wątku nie wystawi nowej oferty niezależnie, czy wpisze ISBN czy nie.

A najważniejsze, choć na przyszłość:

- co mi po fakultatywności ISBN-u dla używanych książek, jeśli "do końca 2021 roku planujemy powiązać z produktem wszystkie oferty w tych kategoriach, w których to jest możliwe" (cytat niedosłowny)? To naprawdę żadna różnica, czy książki nie da się wystawić dlatego, że ISBN jest obowiązkowy, czy dlatego, że powiązanie z produktem jest obowiązkowe, a bez ISBN nie powiążę oferty z produktem. Na jedno wychodzi, to tylko semantyka. Wygonią na Antyki i tyle...

A na Antykach problemów multum☹️

- nie da się przenieść oferty, bo parametry inne, trzeba ją tak naprawdę od nowa wystawić; a jeśli ktoś ma tych ofert czterysta tysięcy z okładem?

- kategorie do kitu, za obszerne, przystosowane do kilku tysięcy ofert, nie do kilku milionów

- system poboru opłat też inny, co wymaga przekalkulowania opłacalności wystawienia każdej oferty z osobna

Tego nie ogarnie w miesiąc żaden profesjonalny, większy sprzedawca. Ja ze swoimi kilkoma setkami dam radę, choć z bólem.

Tak trudno powiedzieć: szykujcie się, za rok wszystko do 1988 włącznie wyląduje w antykach? Mimo że dajemy ledwie milion miesięcznego przychodu z prowizji, to jednak chyba warto...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Rozumiem, co masz na myśli, ale w mojej ostatniej wypowiedzi wyjaśniłam po prostu zależności między wystawieniem oferty, a powiązaniem odpowiedniej liczby ofert z produktem. Generalnie możemy tutaj przyjąć prostą zasadę, jeśli używana książka posiada ISBN, trzeba go wpisać i problemu z wystawieniem oferty nie będzie żadnego. Natomiast jeśli go nie posiada,  należy wystawić ją w kategorii antykwariat. 

Wszystkie, ważne zmiany zapowiadamy z wyprzedzeniem między innymi po to, aby każdy mógł się do nich przygotować. Do końca roku mamy jeszcze 10 miesięcy i jestem pewna, że to wystarczający czas na inwentaryzację własnych ofert. Masz rację, Sprzedający, który miałby 400 tysięcy ofert książek sprzed 1988 roku musiałby się liczyć z duzą ilością pracy, ale w tej chwili w całej tej kategorii jest trochę ponad 60 tysięcy ofert. Warto zaznaczyć tutaj, że jest to łączna kwota, więc wchodzą do niej również albumy, czasopisma czy zestawy. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Sytuacja się rozjaśniła: wszystkie książki wydane przed 1989 rokiem wylądują w kategorii Antykwariat. Pytanie nie brzmi czy tak się stanie, tylko kiedy.

Nie masz racji twierdząc, że jeśli używana książka posiada ISBN, to problemu z wystawieniem nie będzie żadnego. System nie pozwala na stworzenie produktu z datą wydania 1988 i starszą, choćby i dziesięć ISBN-ów wpisać.

Dziesięć miesięcy to z pewnością wystarczająca ilość czasu - problem w tym, że informacji na ten temat nie ma z Waszej strony żadnej. Wydedukowałam że tak się stanie tylko dlatego, że mam znaczną wprawę w czytaniu między wierszami.

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 O planach związanych z pełną kategoryzacją do końca 2021 roku informowaliśmy w mailingach, na stronie pomocy oraz w aktualnościach dla Sprzedających. Natomiast obowiązek 1% powiązanych ofert w dziale Kultura i rozrywka wprowadziliśmy już we wrześniu ubiegłego roku, więc nie są to tajne informacje, które zachowujemy dla siebie. 

"System nie pozwala na stworzenie produktu z datą wydania 1988 i starszą, choćby i dziesięć ISBN-ów wpisać.' Masz na myśli tutaj Antykwariat czy inne kategorie w dziale Książki? 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Ola, bez obrazy, ale wijesz się jak piskorz. I świetnie o tym wiesz, że się wijesz.

Tylko nie wiem, po co tak... Czy nie łatwiej byłoby zwyczajnie po ludzku napisać "wszystko sprzed 1989 wyląduje w Antykach do końca roku, szykujta się ludziska!"? Oczywiście oględniej, bardziej po prawniczemu, zaczynając od czegoś na kształt "W związku z postępującą procedurą produktyzacji..."

Wtedy sprzedawcy mieliby dziesięć miesięcy - albo i więcej, jeśli będzie poślizg z produktyzacją - na przygotowanie się do przenosin. Na szarpaninę w kwestii uszczegółowienia kategorii. Na molestowanie odnośnie opłaty za wystawienie, która w Antykach jest, a w Kulturze jej nie ma.

Na analizę opłacalności wystawiania ofert w określonych przedziałach cenowych, jeśli opłata za wystawienie jednak zostanie w Antykach.

Tak by chyba było uczciwiej, niż stawiać nas przed faktem dokonanym, sukcesywnie zwiększając procent ofert powiązanych z produktem i wypychając w ten sposób starsze pozycje do Antyków. Fakt, niektórzy skojarzyli co się święci, czego najlepszym dowodem jest gwałtowny wzrost liczby ofert w kategorii Antykwariat - miesiąc temu było ich o ponad połowę mniej. Ale nie wszyscy załapali.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Zapowiadaliście, że w przypadku zaznaczenia parametru "używany" w kategorii z książkami podanie ISBN nie będzie obowiązkowe, tylko opcjonalne. Pytanie brzmi czy się z tego wycofaliście? Proszę o konkretną odpowiedź. Jeśli ktoś zawodowo sprzedaje używane książki to chciałby wiedzieć na czym stoi i czy ma już teraz zacząć wyprzedawać książki za grosze, bo niedługo będzie musiał zamykać firmę.

oznacz moderatorów