anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odbierać czy nie odbierać?

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

w warunkach zwrotu mam podany adres na który zwrot winien być wysłany, kupujący wysyła mi paczkę do punktu DPD 7 km od adresu firmowego, odbierać czy nie odbierać?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Sam podejmij decyzję, może tak wysłać jak tak ustaliliście a jak nie to powinien wysłać zgodnie z tym co jest w zakładce zwroty w danej ofercie.

oznacz moderatorów

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

Po otwarciu zakładki jest widoczny adres zwrotów. Jednocześnie Allegro udostępnia całą listę metod wysyłki taką, jaką ja udostępniłem kupującym. Trochę jestem zdezorientowany, co w końcu jest dla klienta wiążące?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli jest ten adres i taka możliwość w twojej ofercie to masz obowiązek odebrania, TY odpowiadasz za ofertę. Daj link do oferty.

oznacz moderatorów

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

**piiip** blada. Musze się pofatygować do DPD. Wiesz może, jak ograniczyć zwroty tylko do jednego paczkomatu lub kurierem na adres?

oznacz moderatorów

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

Widzę, że popełniłem masę błędów. Zaraz biorę się za naprawę.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Miłego wieczoru.

 

oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

Nie da się wskazać paczkomatu jako punktu zwrotu. Co masz wpisane w zakładce? Jeżeli adres do zwrotu jest inny niż adres np firmy, to wtedy zwroty chociażby smartowe idą na wskazany prze Ciebie, nawet jeżeli zwrot jest płatny a klient wybiera oferowany przez portal korzystniejszy cennik. Natomiast jeżeli klient sam, poza portalem zamawia usługę i nadaje to ma obowiązek wysłać na adres firmy, ewentualnie na podany przez Ciebie adres do zwrotu. Adres jakiegoś paczkopunktu nie jest adresem firmy, więc idąc tym tokiem, to można i w całym mieście wybrać dowolny punkt, jeżeli tak z klientem uzgodniłeś, to już Twoja decyzja. Gdyby mi przytrafiła się taka sytuacja, a klient odesłałby mi paczkę na której odebranie musiałabym poświęcić np pół godziny ekstra, bo no, nie ten rejon w którym się poruszam, to bym nie odebrała i  to bez jakiejkolwiek złośliwości. Tak więc decyzja należy do Ciebie

oznacz moderatorów

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

Wysłałem Ci linka, zerknij proszę i powiedz co o tym sądzisz?

oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

Adres w zakładce do zwrotu to adres firmy, więc tutaj ok. Więc nie, klient nie może odesłać sobie do jakiegokolwiek punktu, ma  obowiązek dostarczyć zwrot na adres firmy, o ile nie ustaliliście inaczej. Masz widzę nowe konto, jak klient trudny, to podkreśl grzecznie, że idziesz mu na rękę i kopyrtnij się po ten zwrot jeżeli nie jest to jakimś dużym obciążeniem. Powodzenia 🙂

oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

a tak jeszcze zapytam z ciekawości. Zakup był w smart? Czy klient sam opłacał przesyłkę w obie strony?

oznacz moderatorów

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

Smart.

oznacz moderatorów

_Bardotka_
#9 Pomysłodawca#

i zwrot też smart? Jeżeli tak, to klient sam sobie niczego nie wybiera. Tu kurier odstawił "manianę" i najpewniej albo mus ię nie chciało, albo kogoś nie było, przyczyn może być wiele. Been there, done that.. Pisz do allegro i sam dzwoń do dpd z reklamacją, kurier się tutaj ewidentnie nie popisał, tak więc to nie klienta wina

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Metod masz wiele do zwrotów ale zwrot wraca na adres podany w zakladce zwroty. Ale jeden negatyw, jak nie odbierzesz zwrotu może nie być "pożądany".

oznacz moderatorów

caffeete_eu
#8 Zapaleniec#

Przez godzinę nauczyłem sie od Ciebie więcej niż czytając godzinami regulaminy Allegro.

Wielkie dzięki.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@caffeete_eu Zbyt dużo paczek, choroba kuriera z danego regionu, kurier się zwolnił i ktoś go zastępuje mając nagle 2 rejony, albo tak wygodniej - czasem kurierzy zamiast pod adres zawożą paczkę do punktu odbioru. Lepiej odbierz, po co ci wkurzony klient.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów