anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłata dodatkowa DPD - niestandardowa paczka/paleta

CIKLO_TEAM
#8 Zapaleniec#

Hej, mam pytanie, czy jest jakaś opcja zapytania o powód naliczania dodatkowych opłat do przesyłek? Staram się jak mogę z tym DPD, bo napaleni są na te kary - nie streczuje itp, wpisuję poprawne wymiary i wagę a i tak raz na jakiś czas dowalą karę. Może uśmiechnięte buźki zacznę im rysować i pozdrowienia pisać na paczkach... raz dali karę bo uznali, że szerokość to wysokość a wysokość to szerokość 😅

 

Pozdrawiam, Bernard.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Usuń ich z metod dostawy, masz też DHL. Dopłaty to ich sposób na zarobek, więc płać i płacz. Szkoda zachodu.

oznacz moderatorów

CIKLO_TEAM
#8 Zapaleniec#

Hej, dzięki za odpowiedź, choć nie o to pytałem. Domyślam się, że tak sobie odbijają niski zysk na paczkach smartowych, pytanie, czy mogą to robić w ramach wolnej amerykanki. Akurat względnie lubię DPD za powtarzalność dostaw w kolejnym dniu itp i nie chciałbym z nich rezygnować.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak lubisz ich za jedno to musisz wybaczyć to drugie (pazerność).

oznacz moderatorów

CIKLO_TEAM
#8 Zapaleniec#

Ok, a mogę chociaż spróbować wyjaśnić, czy muszę milczeć? Obawiam się, że z tak biernym podejściem byśmy nawet koła nie wymyślili.

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Ten temat przewija się od dobrych kilku lat. Straciłem dobrych parę tysięcy na wymyślonych dopłatach DPD, zanim zrezygnowałem z ich usług. Walczyłem z tym w wieloraki sposób. Bierność w tym temacie wynika z doświadczenia. Nie jesteś pierwszy z tym problemem.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@CIKLO_TEAM jeśli nie zgadzasz się z naliczonymi opłatami dodatkowymi, masz możliwość złożenia reklamacji. 

Podaj proszę numer przykładowej przesyłki, do której naliczono opłatę. Sprawdzę ją. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

CIKLO_TEAM
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, proszę o sprawdzenie numeru 1000615992456U.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@CIKLO_TEAM wymiary przesyłki, jakie prowadziłeś nie przekraczają maksymalnych wymiarów podanych dla tej metody dostawy. Nie mogę jednak jednoznacznie stwierdzić, dlaczego opłata została naliczona. Taką informację otrzymasz w odpowiedzi reklamacyjnej. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Niestety jest to znana praktyka, której nikt nie chce ukrócić.
Spokojnie i po złożeniu reklamacji będzie odpowiedź, że "automatyczny sorter stwierdził takie wymiary" i guzik z tym się zrobi. Niestety miałem nie jeden taki przypadek i nawet prośby o pokazanie przesyłki jak wyglądała w trakcie przewymiarowania zostały kolokwialnie mówiąc olane. Dodam tylko, że wysłany był mały lekki produkt który w 100 procentach nie ważył 1/10 tego co "automatyczny sorter podał". Więc z doświadczenia wiem że jeśli nie masz jednoznacznego dowodu, że paczka miała takie wymiary a nie inne to nic nie wywalczysz. 

oznacz moderatorów