anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
941 ODPOWIEDZI 941
Buniafha
#7 Wielbiciel#

Dziekuje, swoją drogą co to za wysyp teraz na ten kod qr?

oznacz moderatorów
Client:120181364
#2 Obserwator#

sss.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:120181364 dziękuję za twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
x1337
#2 Obserwator#

Dostałem taką wiadomość "Dzień dobry, właśnie złożyłem i opłaciłem zamówienie na "tu nazwa przedmiotu ". Zamówienie zostało złożone na lokalnym allegro. Zapisz załącznik i postępuj zgodnie z instrukcjami. Dziękuję" Wiadomość na allegro a przedmiot na lokalnie. Oczywiście przedmiot nie jest kupiony ani opłacony, a ja nie klikam żadnych załączników i linków z tej wiadomości. Client:84730997 to rozsyła. Zablokujcie czy coś?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@x1337 dziękuję za zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
camene
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj dostałem taką wiadomość od "wideas". Nie kupił przedmiotu, więc wygląda na próbę wyłudzenie kasy, wciśnięcia wirusa itp.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo to jest oszustwo.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@camene dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:121256525
#2 Obserwator#

IMG_1145.png

 witam próba oszustwa, z braku wiedzy kliknąłem to i podałem informacje ale na szczęście hasło było nieprawidłowe więc chyba nie włamią mi się na konto

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:121256525 dziękuję za zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
tomas_87
#2 Obserwator#

Witam. Zgłaszam oszustwo konta "barrdsport2". Dostałem taką tresć:

 

"Dzień dobry, właśnie złożyłem i opłaciłem zamówienie na "Laptop HP Probook 450 G4". Zamówienie zostało złożone na lokalnym allegro. Zachowaj obrazek i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby otrrzуmаć środki."

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tomas_87 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
matia5
#1 Nowicjusz#

Witam, dostałam wiadomość z kodem QR . Czy jeśli tylko weszłam na link ale nie zeskanowałam kodu coś mi grozi??? Dziękuję za odp. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@matia5 jak nie skanowałaś i nie podawalas danym wrażliwych  to nic ci nie grozi a to z kodem qr to nowy typ oszustwa

oznacz moderatorów
artex
#8 Zapaleniec#

Dostałem wiadomość że niby ktośkupił w opcji kup teraz mój przedmiot i aby to potwierdzić i otrzymać płatność mam zeskanować kod qr o co chodzi? Czy to jakaś nowa usługa czy oszustwo?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@artex Cześć! Dobrze, że zachowałeś czujność, bo to próba wyłudzenia 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
artex
#8 Zapaleniec#

cezik55   to jego nick  zablokujcie go w takim razie

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@artex Na tym koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
KRYSZKA71
#2 Obserwator#

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, 

podobnie jak już opisywano wcześniej tak i mnie chyba przydarzyło się oszustwo przy sprzedaży na allegro lokalnie. Wystawiłam do sprzedania hak holowniczy i już po paru minutach otrzymałam informacje od kupującego nick: adwaprint że hak został zakupiony i należy kliknąć w kod qr i przesłać skan kupującemu. Ja niestety kliknęłam w kod ale że była przerwa techniczna na allegro nie udało mi się niczego odczytać i dzięki temu niczego nie przekazałam kupującemu. Moje pytanie czy przez to że kliknęłam w ten kod qr może zadziać się coś co spowoduje włamanie się na moje konto bankowe? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KRYSZKA71 Cześć! Na wskazanym koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy, dziękuję za zgłoszenie. Samo kliknięcie w link nie powinno wyrządzić szkód. Dla pewności możesz przeskanować urządzenie programem antywirusowym.

I zawsze zachęcam do włączenia logowania dwuskładnikowego na Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów