anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomat nie przyjmuje paczki kurier/poranie.

MAMY ROZWIĄZANIE!
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Cześć, mam taki problem odnośnie wysyłania paczek przez Inpost. Wszystkie przesyłki, których odbiór jest w paczkomatach wysyłam bez problemu, natomiast w sytuacji, gdy kupujący wybierze opcję "allegro inpost kurier" bądź "allegro inpost pobranie" paczkomat nie przyjmuje paczki. Etykieta jest wygenerowana, przesyłka opłacona, natomiast przy paczkomacie (jak i w punktach obsługi InPost) paczki nie da rady wysłać. Wyskakuje komunikat aby skontaktować się z Inpostem. Nie mam bezpośredniej umowy z InPost, korzystam z wysyłek które generuje mi konto allegro.
Pytanie, co ja robię źle? 😄

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@goldenkeg etykieta została wygenerowana przez WzA czy https://manager.paczkomaty.pl/ ? 
Być może została wybrana opcja "utworzę zlecenie odbioru ..." wówczas tylko kurier może odebrać taką przesyłkę.  

oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Wszystkie paczki oznaczam, że osobiście umieszczę je w paczkomacie. 🙂

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@goldenkeg to chyba pozostał kontakt z InPost (ewentualnie wklej tutaj numer przesyłki i zawołaj InPost - mają tutaj konto). 

W przypadku Paczkomatu może nie być wolnych skrytek C - bo z tego co pamiętam Allegro Kurier InPost zawsze jest nadawane jako gabaryt C. 

oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ 
😄

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@goldenkeg o ile się orientuję niema allegro inpost kurier. I jak nie masz umowy z InPost musisz generować poprzez menadżera paczek.

Podaj przykładowy numer zamówienia 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Coś takiego. Tutaj akurat wyszło pobranie. Etykieta się wygenerowała, ale paczkomat tego nie przyjmuje.
inpost kurier pobranie.jpg

oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

@ko_alkaHelp ❤️

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@goldenkeg wybór nadania przesyłki (paczkomat czy podjazd) w Wysyłam z Allegro jest tylko przy przesyłkach do Paczkomatu, tutaj metoda dostawy to Kurier InPost pobranie i dla takiej przesyłki (nadając w Wysyłam z Allegro) możesz tylko zamówić podjazd kuriera. W integracji z Wysyłam z Allegro ta opcja nie jest dostępna, ale dopytuję czy generując etykietę w Managerze przesyłek można ją nadać w Paczkomacie, dam znać! 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
stasiu214
#8 Zapaleniec#
Hej, udało się cos ustalić? 🙂
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stasiu214 @goldenkeg tak, otrzymałam odpowiedź, że generując kurierską etykietę w Managerze przesyłek InPost można nadać ją w paczkomacie InPost. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
stasiu214
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc. Problem w tym że paczkomat nie widzi tej przesyłka oraz w punkcie kurierskim również nie można zeskanować paczki. : /

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@stasiu214 a czy masz możliwość zamówienia podjazdu? W szczegółach zamówienia w części "przesyłki" dostępny jest przycisk "zamów podjazd". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Tak, mogę zamówić podjazd.
Czyli to jest jedyna opcja żeby wysłać takie paczki? : /
Ja czasem wrzucam do jednej skrytki 2 paczki. 😄

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@goldenkeg przez Wysyłam z Allegro tak, to jedyny sposób. Wkładanie dwóch przesyłek do jednej skrytki może być ryzykowne. Fajnie, jeśli do tej pory się udawało i przesyłki były doręczane, ale na pewno nie jest to rekomendowane przez nas rozwiązanie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
goldenkeg
#10 Popularyzator#

Dziękuję Ci za pomoc 😍
Jesteś super! ❤️

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@goldenkeg polecam skorzystać z https://manager.paczkomaty.pl tam jest możliwość wygenerowania etykiety z nadaniem w paczkomacie. 

Co do umieszczania większej ilości paczek w jednej skrytce też tak robiłem ale miałem to ustalone z kurierem, a ostatnio dostałem dwie przesyłki sklejone taśmą InPost nadawca zrobił to samo (tylko kurier chyba nie ogarnął) 😄 

oznacz moderatorów
ulkajas1
#9 Pomysłodawca#

Witam ,mam klienta który zamówił paczkę za pobraniem koszt takiej przesyłki allegro liczy 19 zł ale jak ja mam to zrobić nie ma takich tanich przesyłek za pobraniem ,czy ja mam dopłacać do takiej przesyłki

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ulkajas1 O które zamówienie chodzi?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów