anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwsza sprzedaż i wystawianie faktury VAT

BernardinioPL
#7 Wielbiciel#

Witam

Zaczynam przygodę ze sprzedażą na allegro na koncie firmowym ( a nie prywatnym lokalnym jak dawniej). Kupujący poprosił o wystawienie faktury ale nie wiem jak szybko rozpoznać czy kupuje jako osoba prywatna czy "na firmę" W danych kupującego jest imię nazwisko adres a w danych do wysyłki widzę imię nazwisko + nazwę firmy. Rozumiem że jakby kupował na firmę to allegro pokazało by też jego numer NIP (VAT)? Skoro tego numeru nigdzie nie widzę to wystawiam fakturę na osobę fizyczną a to że w adresie dostawy jest firma to nic dla mnie nie znaczy? W danych do faktury widzę tylko imię nazwisko adres i telefon. Pozdrawiam społeczność - dajcie mi znać.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Widzisz czy Fv czy nie  w zamówieniach, a dane do FV podaje kupujący podczas płatności zaznacza ze FV i wpisuje dane do niej,

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Zapewne chce fv prywatnie jako osoba fizyczna a nie na firmę . Tylko może odbierać np. w pracy i podał adres firmowy z wysyłką. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@BernardinioPL zapytaj się go mailem, lub sms czy chce fakture na firmę (jeśli tak to niech poda nr NIP) czy faktura ma być na osobę prywatną 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@BernardinioPL  w zakładce z zamówieniem jest pomaranczowa ikonka FV . Tam są podane dane odbiorcy do wystawienia Faktury. Jełsi tam jest osoba fizyczna - wystawiasz na os fizyczną . Jełsi tam jest firma - wystawiasz na firme .Wówczas NIP znajduje sie nad danymi firmy

oznacz moderatorów