anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pobranie opłat ze środków Przelewy24

ALGOS24
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry,

Dokonałam pierwszej sprzedaży na allegro. Oprócz standardowych opłat prowizyjnych allegro pobrano mi opłaty "pobranie opłat z wpływów". Opłata ta wynosi pond 30 zł za sprzedaż o wartości 99,00. Czy to normalna praktyka? Czy prowizja od przelewy24, to koszt ponad 30%? 

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ALGOS24
#7 Wielbiciel#

TEMAT NIEAKTUALNY - ogarnęłam 🙂 Przepraszam za zamieszanie

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALGOS24 Dzięki za sygnał 🙂 Dodam tylko informacyjnie dla innych użytkowników Społeczności — gdyby ktoś kiedyś miał podobne pytanie 🙂 

Pobranie opłat z wpływów nie jest opłatą naliczaną w ofercie w związku ze sprzedażą. Jest to informacja o przeksięgowaniu środków z salda Allegro Finanse na poczet rachunku Rozliczenia z Allegro z racji włączonej usługi Wytrącania z Salda na koncie.

Działa to w taki sposób, że system weryfikuje stan rachunku i jeżeli jest jakaś opłata, to automatycznie pobiera środki z salda Allegro Finanse (środków ze sprzedaży) w celu uregulowania rachunku.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

modnypiessklep
#7 Wielbiciel#

To co to jest  "pobranie opłat z wpływów"? Mam transakcję z której Allegro pobrało: Prowizja od sprzedaży + Jednostkowa opłata transakcyjna + pobranie opłat z wpływów . Wynika z tego że to kolejna jakaś prowizja. Pomijam kwestię że w przeliczniku prowizji nie występuje żadna informacja o prowizji z tytułu " pobranie opłat z wpływów". Próbowałam wyjaśnić sprawę w rozmowie na czacie ale cisza jak zawsze.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@modnypiessklep ciekawe .... daj zrzut z ekranu  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@modnypiessklep jest to związane z automatycznym pobraniem należności za nasze usługi. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat, nie jet to dodatkowa prowizja. 
W zakładce Środki i historia operacji zobaczysz pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy go klikniesz, przekierujemy Cię do zakładki Rozliczenia z Allegro.
W zakładce Rozliczenia z Allegro pod nazwą Pobranie opłat z wpływów sprawdzisz, ile środków pobraliśmy za naliczenia opłat i prowizji. Nie zobaczysz jednak, jakich transakcji dotyczyło pobranie należności.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

modnypiessklep
#7 Wielbiciel#

EDIT : temat rozwiązany ! Kwota 4,49 jest za paczkomat który nie został rozliczony w poprzenim zamówieniu. 

Generalnie zgadzałoby się wszystko ale zastanawiam mnie co z kwotą 4,49 zł ? za co jest pobrana? (screen) 

modnypiessklep_0-1695212332800.png

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@modnypiessklep dopłata do smarta ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@modnypiessklep nie widać jej na zrzucie, ale opłata 4,49 zł dotyczy nadania przesyłki w ramach Allegro Smart! Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka będzie wartość zamówienia od kupującego. 
4,49 zł dotyczy metody Allegro Paczkomaty InPost dla zamówień w przedziale od 100 zł - 149,99 zł. Tutaj więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A już myślałem, że wprowadzili jakoś nowa opłatę 🤑

oznacz moderatorów