anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponowna Weryfikacja PayU

GermanRc
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Właśnie otrzymałem maila od PayU o przesłanie dokumentów: 

  • Wystarczy nam zdjęcie tylko tylnej strony dowodu osobistego lub tylko strony ze zdjęciem w paszporcie.
  • Widoczne i czytelne muszą być jedynie:
    • imię i nazwisko
    • PESEL (lub data urodzenia)
    • seria i numer dokumentu
    • data wydania i data ważności dokumentu.

Czegoś nie rozumiem... tyle czasu sprzedaje na allegro, kiedyś już przechodziłem weryfikacje. Po co kolejna ? I to z wszystkimi danymi " wrażliwymi"? Przecież z takimi danymi można dużo zrobić.  Numer konta na mnie co można łatwo sprawdzić, konto allegro na mnie .... po co to wszystko ? Gdzie tu RODO ??? 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GermanRc, reweryfikacja to standardowa procedura. Polega na zaktualizowaniu danych i dokumentów sprzedających. Operator płatności działa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - m.in. ta ustawa zakłada regularną weryfikację danych użytkowników.

Wystarczy, że załączysz zdjęcie tylnej strony dowodu osobistego lub strony ze zdjęciem w paszporcie. Pozostałe dane możesz zakryć. Ponadto dokumenty usuniemy po zakończeniu weryfikacji. Możesz być spokojny o bezpieczeństwo swoich danych. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów