anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kodami EAN

torspo
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry
Mam 4 produkty, każdej nadałem indywidualny numer EAN, przy edycji lub nowym wystawieniu dostaje komunikat:

"Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

Jestem producentem i sam nadaje indywidualny numery EAN swoim produktom na stronie GS1

Dział: Allegro Dom i Ogród Budownictwo i Akcesoria Ogrzewanie Pozostałe

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ZibiK30
#18 Luminarz#

@torspo Podaj jakiś przykład, link bo moderatorzy i tak o to proszą aby pomóc, będzie szybciej 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja już mam prawie kilkaset takich sytuacji

wystarczy że jakiś kod ean jest przypisany do czegoś innego

jest wiele dublowanych katalogów z takimi samymi produktami na allegro

np: katalog słuchawki jest w 2 miejscach

podobnie kable hdmi

 

a wybieranie po kodzie ean katalogu powoduje że towar trafia do katalogu do którego nikt nie zagląda i sprzedaż spada do zera

 

produktyzacja na allegro jawi sie jako wielkie oszustwo bo kto spodziewał że allegro kody ean powiąże z katalogami?

 

co jak np pokrowiec samochodowy pasuje do wielu różnych pojazdów

a jakaś część do auto z  grupy wieśwagen pasuje do skody?

a ładowarka pasuje do smartfonów czy tabletów?

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@torspo, masz rację - każdy produkt powinien mieć swój indywidualny kod EAN. Zgłosiłam Twoją sprawę do odpowiedniego działu, ponieważ nie mogę znaleźć w naszej bazie katalogu produktów połączonych z numerami EAN, które są podane w ofertach.

Gdy będę wiedziała coś więcej, wrócę z odpowiedzią. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

torspo
#8 Zapaleniec#

A czy ten sam produkt z tym samym EAN może być w 2-3 różnych działach ?

Czyli 2-3 niezależne aukcje? 

Np. Dom Ogród i Przemysł 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@torspo, dziękuję Ci za cierpliwość i jednocześnie przepraszam za czas oczekiwania na odpowiedź.

Co do Twojego pierwszego zapytania - w tej kategorii to kod produktu jest identyfikujący a nie EAN. Komunikat (choć wiem, że może być to mylące) odnosi się po prostu do tego, że w bazie istnieje inny produkt, który został dopasowany na podstawie parametru identyfikacyjego i nie można było go przypiąć, bo jest w innej kategorii.

Co do drugiej kwestii - niedawno została wdrożona zmiana, dzięki której Sprzedający mogą wystawić ofertę w innej kategorii, niż ta przypisana do produktu z Katalogu. Kategorie, w których można wystawić ten sam asortyment połączyliśmy w zbiory podobnych kategorii. Możesz wybrać, w której z współistniejących kategorii wystawisz swoją ofertę z produktem. 

Przykładowo: produkt o kodzie EAN 5904151800111 może być wystawiony w kilku kategoriach:

Obraz_2021-03-11_16-20-19.png

Aby rozwinąć listę, wystarczy, że klikniesz "Zmień" w formularzu wystawiania/edycji.

Zrzut ekranu 2021-03-12 o 08.43.44.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

torspo
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za odpowiedź

Pierwsza sprawa

No właśnie myślałem że to  kod EAN jest priorytetowy.
I dlatego powstał ten problem.

Druga sprawa

Wszystko jasne

 

I jeszcze jedno zapytanie 

Czy można edytować, usuwać swój produkt przypisany w bazie Allegro

Np. zostało coś błędnie opisane a system to zatwierdził

lub z prozaicznego powodu chęcią zrobienia porządku ze swoimi produktami?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@torspo  przy wystawianiu w Parametry produktu wybierz ZGŁOŚ BŁĄD W PRODUKCIE

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@torspo - @Client:44052296 dobrze Ci doradził. Tu znajdziesz szczegółową instrukcję dotyczącą tego, w jaki sposób zaktualizować lub zmienić dane produktu.

Takie zgłoszenie trafia wówczas do odpowiedniego zespołu i zostaje zweryfikowane. Gdybyś chciał całkowicie usunąć produkt z Katalogu, możesz dodać taką informację w sekcji: "Inne sugestie dotyczące produktu".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

torspo
#8 Zapaleniec#

Czyli tak, produkt o tym samym numerze "EAN"  i tym samym "Kod produktu"

Może występować równolegle w dwóch kategoriach (dwie niezależne aukcje)?

Np:
Allegro - Dom i Ogród - Wyposażenie - Pozostałe

https://allegro.pl/oferta/lopatka-szufelka-kwadratowa-nierdzewna-producent-5106510043

Allegro - Firma i usługi - Przemysł - Maszyny i urządzenia - Gastronomiczne - Pozostałe
https://allegro.pl/oferta/lopatka-szufelka-kwadratowa-nierdzewna-producent-5106509896

Czy za chwile coś przeskoczy i znajdą się w tym samym miejscu?

 
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@torspo, jako Sprzedający możesz utworzyć 1 produkt, który będzie dostępny w 2 różnych kategoriach. Jeśli pojawiłby się błąd, napisz proszę do Allegro przez ten formularz. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

torspo
#8 Zapaleniec#

A czy skoro sam nadaje swoim produktom (sam je wytwarzam)
numer EAN taki sam numer mogę nadać jako Kod produktu?

Czy są jakieś przeciwwskazania?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@torspo, kod produktu ustala producent. Jeśli jesteś producentem, możesz taki sam numer nadać jako kod produktu. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Ogólnie z EAN są same problemy - wiele osób dodaje do ofert " jakiś dowolny " kod EAN byle tylko " przeszło " a potem w katalogu pojawiają się jakieś bzdury...W ogóle chyba nie ma ani jednej zalety produktyzacji....sprzedaję używane zestawy LEGO.Ile ja się namęczę z tym....a to kodu EAN nie ma , a to ktoś podał błędny....albo dołaczył jakieś koszmarne zdjęcia i ja nie chcę aby to było identyfikowane z moim produktem.....a to ktoś dodał że niekompletne....i to też rzutuje na moją aukcję.....albo podał błędną kategorię.....niech ktoś mi powie po co to wszystko? najwięcej czasu podczas wystawiania tracę na walkę z PRODUKTYZACJĄ....może ktos w końcu przyzna że to jest głupie i odwoła całą akcję?:):)

oznacz moderatorów