anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z wyświetleniami przy jednej negatywnej ocenie.

sklepancymonek
#8 Zapaleniec#

Jakiś czas temu miałam problem z jednym klientem, zamówił, zapłacił, paczka poszła, przesyłki nie odebrał. Próbowałam się z nim kontaktować, przez allegro wiadomości, smsowo, telefonicznie- cisza. Po paru dniach dokładnie dwóch dostałam wiadomość od tegoż klienta tresci : co z moim zamówieniem? Odpisałam, że przesyłka została awizowana i zwrócona i żeby sprawdził adres czy dobry podał itd itd. Otrzymałam wiadomość zwrotną: " zwrócić moje pieniądze" dosłownie. Po tym wszystkim dostałam wiadomość od allegro że moja jakość sprzedazy jest nieakceptowalna i przez to moje aukcje będą mniej widoczne. I faktycznie od tego czasu sprzedaż spadła o 60 %. W związku z tym, co mogę zrobić, żeby sprzedaż wróciła na odpowiednie tory, nawet zastanawiam się czy nie było to zamówione prze bota...  

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kostas11
#21 Demiurg#

@Monika__L raczej nie znajomość prawa jak i po stronie kupującego jak i @sklepancymonek 😞

Było poprosić o odstąpienie, chyba że to zrobił ? i oddać kasę pomniejszoną o powrót paczki bo to w tym przypadku spoczywa na konsumencie ! 

Jak by nie chciał poprosić o odbiór paczki i pokrycie strat i ponowną wysyłkę, a po np. 7 dniach naliczać za magazynowanie o czym go poinformować 🙂

Napisz na jakim jest to etapie ? oddałeś kasę czy co ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepancymonek
#8 Zapaleniec#

Oczywiście że poprosił o zwrot pieniędzy, więc to zrobiłam. Zgłosiłam sprawę do allegro, ale wątpie że to coś pomoże.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ja tez ale warto im pokazac nielogiczność. Oceniać coś co sie nie dostało 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Serwis nie respektuje własnego regulaminu

10.1.

Wszelkie działania podejmowane przez Użytkownika w ramach Allegro powinny być zgodne z Regulaminem, dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa, w tym dotyczącymi ochrony praw konsumenta. Użytkownik nie może podejmować działań sprzecznych z Regulaminem, dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa, a także działań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo funkcjonowania Allegro lub szkodzą Użytkownikom.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

wiesz co? Prześledziłam to.

Wyślij do allegro zgłoszenie, że wystawiono ocenę o zgodności z opisem i obsługa kupującego. O ile to drugie może oceniać, to zgodności z opisem już nie, bo to nielogiczne skoro nie widział przesyłki na oczy bo jej nie odebrał. Poproś o jakąkolwiek interwencję, bo pewnie nie da się usunąć oceny za obsługę nie usuwając całości. Ale próbuj. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie oceniasz zgodności to jak to ocenić? na 5 czy na 1,  bez przejdzie?

oznacz moderatorów

sklepancymonek
#8 Zapaleniec#

Wysłałam, dostałam odpowiedź, oczywiście komentarza nie usuną ponieważ wszystko odbyło się zgodnie z zasadami allegro. Takich przypadków jak mój jest dużo więcej z tego co prześledziłam, w związku z tym mam pytanie, jak się wystrzegać takich sytuacji? Macie jakieś sprawdzone metody? Jak zweryfikować kupującego ?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie da sie

a jakby sie dało to nie masz prawa nie sprzedać 

teraz go wsadź na listę mnk i musisz odczekać aż spadnie ze statystyk

oznacz moderatorów