anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja 20%

Noble-Store
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Zwracam się do Was z pytaniem dotyczącym zmiany prowizji od sprzedaży na platformie Allegro. Zauważyłem, że od lipca zaczął mi się naliczać wyższy podatek w wysokości 20%, podczas gdy wcześniej było to 9%.

https://allegro.pl/oferta/rampa-podest-schody-dla-psa-kota-regulacja-4-stopnie-50kg-14820265238

 

Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego doszło do takiej zmiany? Czy jest to wynik nowych regulacji podatkowych czy może istnieje inny powód dla tej zmiany?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

Z poważaniem,

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Noble-Store jaki podatek ? Podatek to się płaci do US allegr pobiera prowizję 🙂 bo masz w promowanych więc płacisz prowizję x2 i by się zgadzało że wychodzi coś pod 20 % 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Noble-Store
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wyjaśnienie. Jednak pozostaje pytanie, dlaczego dopiero teraz, po dwóch miesiącach sprzedaży, prowizja skoczyła mi do dokładnie 19,99%? Wcześniej, w grudniu i styczniu, opłata wynosiła 8,5%, co znacząco różni się od obecnej stawki. Czy mógłbyś mi wyjaśnić tę sytuację?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Noble-Store może maiłeś pakiety na start i nie płaciłeś prowizji tylko od promowanych, lub dopiero w grudniu dałeś promowane oferty a tam jest prowizja podstawowa + 75 % prowizji podstawowej czyli prawie 2 x prowizja 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Noble-Store
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację. Czy jeśli wyłączę promocje, czy wtedy prowizja spadnie do wcześniejszego poziomu? Chciałbym znaleźć sposób na obniżenie kosztów prowizji, dlatego zastanawiam się, czy to może być jedno z możliwych rozwiązań.

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Noble-Store oczywiście bo tak wychodzi Ci teraz opłata 🙂 

Zrzut ekranu 2024-02-07 234305.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Czytam podony temat sprzed roku.

Moderatorka przykładowo odpowiada :

 Wysokość prowizji w tej kategorii zależy od ceny końcowej:
- do 150 zł: 11%,
- powyżej 150 zł: 16,50 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów