anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przetrzymywanie pieniedzy z powodu dłuższego terminu dostawy

resec
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie odnośnie regulaminu dotyczącego wstrzymywania wypłaty pieniędzy z powodu długo czasu oczekiwania.

 

Produkujemy wiaty garażowe, niektóre z nich są na zamówienie klienta. Dopiero je produkujemy, żeby klient otrzymał je w dobrym, nie powykrzywionym stanie. Od tego miesiąca zauważyliśmy, że pieniądze, które nasi klienci wpłacili są wstrzymane do wypłaty. I teraz mimo wysłania towaru do klienta już danego towaru wcześniej (akurat tak się udalo) Allegro dalej nie odblokowało pieniędzy.

 

I teraz, fakturę musimy klientowi wystawić już w styczniu, bo wtedy dokonał płatności. Prowizja została naliczona na styczeń, towar dostarczony. VAT, dochodowy to swoją drogą. A pieniądze według Allegro będą udostępnione 02.03.2024.

 

Przecież to jest jakiś absurd. Ja już rozmawiam na temat wstrzymywania wypłat z prawnikiem żeby zgłosić sprawę do UOKiK.

 

Ktoś się przyłącza? Przyda im się milionową kara. Przetrzymując pieniądze na lokatach overnight można całkiem spora kasę zarobić...

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@resec ja rozumiem po części blokowanie kasy, bezpieczeństwo dla kupujących itp. ale powinno to być odblokowywane w momencie wysyłki tak jak jest to na Erl i 🙂 ale trzymać kasę miesiąc czasu to przegięcie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Masakra. Właśnie mi Damian [edycja] odpowiedział.:

Środki zostaną zwolnione zgodnie z datą podaną w zakładce "środki i historia operacji", nie ma możliwości wypłaty środków przed tym czasem.

 

oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Czyli sprzedałem towar w styczniu. Naliczyli prowizję, która muszę zapłacić do 14.02. Towar wysłany. A kasę odblokują 02.03.2024.

 

Tak robią [edycja] z Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

resec
#8 Zapaleniec#

Generalnie jest to opisane w załącznikach 7a i 7b do regulaminu Allegro. Czyli regulaminy PayU i Przelewy24. 

 

Czyli sobie tworzą regulaminy dla siebie, przecież to naczynia powiązane.

 

Fajnie mieć parę milionów nie swoich pieniędzy i sobie nimi obracać.. 

 

[edycja]

Podejrzewam, zewlasbie z tymi zwrotami może być zabawnie.

 

Akurat jestem w tej sytuacji gdzie Allegro jest dla mnie dodatkiem, ale nie wyobrażam sobie sytuacji w której ktoś polega tylko na Allegro.

 

Spróbuję z UOKiK - co mi szkodzi

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

No ale jakie bezpieczeństwo z przetrzymywania kasy skoro Allegro chwali się, że kupującego chroni Allegro Protect?

oznacz moderatorów