anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Wiadomość jest niezgodna z naszymi zasadami"

musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,

mam taką sprawę. Potencjalny klient pisze:

"Dzien dobry nie jestem w stanie wejść w link który mi pan podał czy jest możliwość zamówić 13 i 14 tak przez wiadomość ja bym podała panu moje dane A pan swoje i kwotę do zapłaty dziękuję"

Rozumiem, że Pani nie radzi sobie z zakupieniem przedmiotów na Allegro oraz nie zna regulaminu, który takich praktyk zabrania.

Odpisałem:

"Dzień dobry,
proponowanie zakupu poza serwisem narusza regulamin Allegro. Zakupu należy dokonać poprzez Allegro.
Pozdrawiam,"

Wiadomość nie została jednak wysłana ponieważ jak w tytule: 

"Wiadomość jest niezgodna z naszymi zasadami. Twój rozmówca jej nie zobaczy."

W mojej opinii wiadomość jest zgodna z zasadami.
Jak powinienem ją sformułować aby została przepuszczona przez filtry???

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pozdrawiam,
Krzysztof 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@musashi2007 Skonsultuję tę kwestię ze specjalistami i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko zdobędę odpowiedź na Twoje pytanie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@musashi2007 Coś (nikt nie wie co) nie podobało się algorytmowi bota filtrującego. Musisz kombinować sa, jak zmienić wiadomość i wysłać kilka różniących się składnią. Może łamaną polszcyzną ? Reszta zależy od "humoru" cyborga.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

bot wychwycił słowa "poza allegro" i już się zapaliła czerwona lampka 🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

@Ziolko39 @mikeza 

Dokładnie tak. Słowa "poza" i "Allegro" w jednym zdaniu są niedopuszczalne :).

Napisałem tak:
"zakup musi być dokonany poprzez Allegro. Nie ma innej możliwości."
i przeszło :)).

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja tak samo odpisuję kupującym. Dodatkowo zwracam uwagę na wpisywane słowa.

Jest też inna sprawa - te wiadomości sa po prostu korespondencją pomiędzy dwoma stronami - kupującym i sprzedającym, Allegro nie dopuszcza innej formy korespondencji.

W polskim prawie jest coś takiego jak "tajemnica korespondencji" w obecnych realiach dotyczy to również korespondencji elektronicznej.

Allegro w tym temacie narusza wszelkie możliwe prawa. Polskie prawo wyraźnie określa, w jakich przypadkach można prowadzić śledzenie korespondencji. A tutaj nie ma żadnego zapytania o sposób budowy bomby, o sposoby szpiegowania, o przejście na islam itp. 

Proszę moderatorów, na jakiej podstawie prawnej jest prowadzona inwigilacja wymiany korespondencji pomiędzy stronami transakcji? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Dzisiaj kolejny kwiatek:

Klient pyta czy przy zakupie większej ilości towaru może liczyć na jakiś rabat.

Moja odpowiedź:

"Dzień dobry,
ceny zawierają już rabat i niestety nie jesteśmy w stanie już bardziej obniżyć ceny.
Pozdrawiam,"

Po chwili mail od Allegro:

W swojej wiadomości wysłanej do 'xxxxxx' informujesz o możliwości negocjacji ceny przedmiotu."


🤣😂😃🤣😅

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mikeza 

Święta racja. Bot za zwrot "poza Allegro" też mi kiedyś uwalił wiadomość, która brzmiała "nie sprzedaję poza Allegro".

oznacz moderatorów