anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
1 215 ODPOWIEDZI 1 215
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kruki4 To próba wyłudzenia danych, nie klikaj proszę w żadne podobne linki, ani nie przechodź do nich z poziomu kodu QR 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kruki4
#7 Wielbiciel#

Kliknęłam tylko w ten link o skanowaniu kodu QR,ale nic więcej. Kod się zapisał w zdjęciach,ale go usunęłam-czy stało się coś poważnego? I co robić? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kruki4 Zapisanie zdjęcia nie spowoduje żadnych szkód, ale dla pewności warto przeskanować urządzenie programem antywirusowym. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kruki4
#7 Wielbiciel#

Tak zrobiłam,wszystko ok.  Dziękuję za szybką odpowiedź. 

oznacz moderatorów
marcin_gd1
#7 Wielbiciel#

Dziś użytkownik zakupił ode mnie przedmiot i w wiadomości na Allegro miałem kod QR po zeskanowaniu którego przekierowalo mnie na stronę banku czy to jest oszustwo??

Screenshot_2024-04-11-17-21-51-996_pl.allegro.jpg

Screenshot_2024-04-11-17-07-00-989_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-04-11-17-06-58-788_com.android.chrome.jpg

SAVE_20240411_164837.jpg

  

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@marcin_gd1 To próba wyłudzenia twoich danych logowania do bankowości na fałszywej stronie. Nic nie podawaj a jeśli podałeś jakiekolwiek dane nawet ich nie zatwierdzając to NATYCHMIAST dzwoń na infolinię banku to zgłosić.

oznacz moderatorów
marcin_gd1
#7 Wielbiciel#

Nic nie podałem ale dziękuję serdecznie i pozdrawiam. J...c oszustów 

oznacz moderatorów
korpanty
#1 Nowicjusz#

Właśnie prawie mnie oszukano za pomocą kodu qr udając że kupiono mój towar aparat Sony, dzwonil pan niby z allegro, że nie mogą przelać mi pieniędzy z powodu prac technicznych w mBanku i mówił, że wyślą to ręcznie tylko muszę wygenerować kod blik i mu podać. Zadzwonił, kiedy kliknęłam w kod qr, który dostałam z wiadomością, że sprzedałam aparat. kodu blik mu nie podałam oczywiście, rozłączyłam się. Załączam użytkownika który tego dokonał 

Screenshot_20240407_151703_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@korpanty Dziękuję za zgłoszenie. To próba wyłudzenia. Na tym koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:44247881
#7 Wielbiciel#

Podsyłam kolejnego oszustaimage_2024-04-07_172951193.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:44247881 Konto zostało zabezpieczone, dziękuję za zgłoszenie 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
waldekn2
#7 Wielbiciel#

Z tego co czytałem na forum to ściema. Proszę o interwencję.

Cała wiadomość:

Witam. Płatność za przedmiot "Płyta główna MS-7653" została dokonana przez AllegroLokalnie. Zachowaj i zeskanuj ten kod:QR aby potwierdzić zamówienie, otrzymać środki za sprzedaż.

wiadomość od client: 46356828

 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@waldekn2 Cześć, na koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy, dziękuję za zgłoszenie 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
OpyleNawetBrata
#7 Wielbiciel#

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Dzień dobry  

O taki przekręt od arius-22

Przekręt na Waszym portalu. Zróbcie coś z tym. Po zeskanowaniu kodu qr wrzuca coś z logowaniem do banku. Można się nadziać w końcu to przez Wasz portal i Waszą stronę ! Powinno być bezpiecznie Wy za to odpowiadacie i przez Wasze protokoły bezpieczeństwa takie coś przechodzi ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @OpyleNawetBrata! Dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:119286380
#1 Nowicjusz#

Sprzedaję swój stary telefon z racji, że jest uszkodzony. Dostałam wiadomość, że zapisz i zeskanuj kod qr aby potwierdzić sprzedaż i otrzymać środki. W profilu allegro nie mam podane, że aukcja jest zakończona tylko taką mam wiadomość. Pytanie czy to jest oszustwo ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, to próba oszustwa.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:119286380 Tak. To najnowsza metoda usiłowania wyłudzenia Twoich danych > zeskanujesz > zostaniesz przekierowany do linku z żądaniem logowania na konto > kilka sekund i "po ptokach" > czyli konto puste

Podaj login klienta, od którego dostałeś to info > dziewczyny zablokują >  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:119286380 nowy typ oszustwa na kod capcha

oznacz moderatorów
Marcellomar
#2 Obserwator#

Również dostałem taką samą wiadomość i kod qr do zeskanowania.

Konto: zofiameszek123

oznacz moderatorów