anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd niska ocena kosztu wysyłki?

Betscheba
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry 

Kupujący wystawił mi ocenę niższa, niż 5 gwiazdek za koszt wysyłki paczkomatem 8.99.

Kupujący mówi,że tego nie mógł zmienić i tam była maksymalna ocena, bo nie można już tego oceniać. Skąd więc nagle mniej gwiazdek? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@Betscheba Kupujący wystawia dowolną ocenę za koszt wysyłki, od 1 do 5 gwiazdek. Tam nic nie jest zablokowane i to on wybiera ilość gwiazdek. Jest to jego subiektywna ocena.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@xyz96 mylisz się. Jeżeli zakup jest ze smartem to ocena jest automatycznie 5 gwiazdek bez możliwości zmniejszenia (koszt transportu).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Nie mylę się. Tobie się wydaje, że ja o tym nie wiem? Tutaj nie było mowy o Smarcie, wręcz przeciwnie - jest mniejsza ilość gwiazdek, więc na pewno Smarta nie było. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Betscheba zaniżona wartość w ocenie u tego samego kupującego?

Może to inny kupujący który niema smarta lub zakup jest poniżej 40 zł i wtedy kupujący ma możliwość ocenić koszt wysyłki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Kupującym się wydaje, że kurierzy jeżdżą za darmo, a my ceny przesyłek bierzemy z sufitu i zarabiamy na nich kokosy. Każdy by chciał mieć dostawę za darmo, bo uważa, że i tak zrobił łaskę kupując, więc darmowa dostawa należy mu się "jak psu buda". Nikt nie zajrzy na stronę przewoźnika, gdzie można zobaczyć cennik dostaw, tylko od razu zaniża ocenę. 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Przepraszam, ale pozwolę sobie cos napisać, choć obawiam się, że jestem w mniejszości ..

Otóż:

1. ''Kupującym się wydaje, że kurierzy jeżdżą za darmo...'' - jeśli już to chyba niektórym czy części .. MNIE na przykład NIGDY się tak nie wydawało ... jak zaczęła się ''moda'' na niby '' darmowe'' dostawy, a potem na Allegro pojawił się Smart, to już w ogóle się ludziom wiedza zmniejszyła ...

Pamiętam dawno temu, mój nieżyjący już Tata, jak chciał by mu coś kupić, poszukać w Internecie, to pytał nie raz - a może dostawa będzie gratis ... juź wtedy mnie to irytowalo -przecież ew. poza promocjami okresowymi itp. gdzie sprzedawca dokłada do interesu - NIE ma dostawy gratis !!

Ja ZAWSZE mówiłem - żadna poczta, żaden kurier za darmo nie dostarcza !!

2."my ceny przesyłek bierzemy z sufitu i zarabiamy na nich kokosy....'' - dziś to rzadkość wielka, kiedyś częściej ceny przesyłek zdarzały się być zawyżane

3."Każdy by chciał mieć dostawę za darmo...'' - NIE każdy !! Ok, dostawa niby darmo jest fajna ALE przecież KTOŚ za nią MUSI zapłacić ! Czyli sprzedający w prowizjach Allegro i DOPŁATACH do Smarta - które zaraz wzrosną ... no i kupujący wykupując Smarta !!

Na koniec - ok, mam teraz Smarta, bo była teraz promocja na dostawy kurierem od 40 do 80 zł bez obciążania sprzedających ( a często kupuje coś za około 40-60 zł) ... zrezygnować nie zrezygnuję, ale od lutego GŁUPIO mi czasem będzie, jak wybiorę najtańszą ofertę i będę świadomy, że do niby darmowej przesyłki sprzedawca musi dokładać !! 

I co gorsza - WIELU kupujących nie ma tego świadomości !! Wiem, bo już tłumaczyłem niedawno to kuzynce czy koledze i byli zaskoczeni !!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Tak. Masz całkowita rację. To niektórym się wydaje, że kurier pracuje chatytatywnie. A ztymi cenami przesyłek to niestety jest różnie. Ja szukałem ostatnio czegoś , znalazłem powidzmy za 10 zł i zobaczyłem cenę przesyłki 50 zł (do tego jeszcze za 1 szt, więc jak bym zamówił 2 to koszt wyniósł by 100 zł. Ja akurat wiem, że to bzdura, więc szukałem gdzie indziej, ale część kupujących w ogóle nie orientuje się w cenach. Jak zobaczy taką cenę to od razu pomyśli "o kokosach" I potem tak na wszelki wypadek obetnie gwiazdkę czy 2 komuś innemu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Klienci nie rozumieją jednego ,najważniejszego -że nie ma nic za darmo a tam gdzie jest wysyłka za darmo to i tak klient za to płaci bo koszt jest wliczony w towar .Szkoda mi trochę takich klientów jak słyszę jak się cieszą że mają smarta i zawsze zaoszczędzają na wysyłkach .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Betscheba 
Kupujący mówi,że tego nie mógł zmienić i tam była maksymalna ocena,
Kupujący mija się z prawdą.

bo nie można już tego oceniać.
Wystawionej oceny nie można edytować, ale to nie oznacza że inne warianty oceny nie były dostępne

Skąd więc nagle mniej gwiazdek?
Mniejsza ilość gwiazdek w ocenie może być użyta bez wyraźnego powodu, albo np. z powodu "bo zupa była za słona". 
Dla Serwisu faktycznie dbającego o zadowolenie Kupującego i wyciągającego wnioski z tego typu ankiet byłby to sygnał dla Allegro, że ich metoda dostawy wyceniona na 8.99zł. jest oceniana przez Kupujących nie najlepiej.
Dla Sprzedawcy powinien być to znak, że kupujący nie najlepiej oceniają tak wycenioną taką usługę.
 W konsekwencji aby zadowolić tak głosującego Kupującego należałoby usunąć tę formę dostawy lub jej koszt wliczyć w cenę towaru.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Betscheba W ostatnim czasie nikt nie wystawił Ci oceny niższej niż 5 w żadnym z obszarów. Ocena 4 w kosztach przesyłki pojawiła się 9.06.2021 r. i dotyczyła zakupu bez Smarta (koszt dostawy 20 zł) w ofercie "Pudełko na pieniądze Prezent ślub rocznica". 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

 ile raza pojawia się ten problem , ocenianie kosztów  wysyłki - to co nie jest smart jest poprostu bee- nat not napisz to wprost a nie scieme pociskasz. Jak już nie jest smart za zero (za darmo) to już kupujacy będzie wydziwiał mimo że on decyduje że dokonuje zakupu. Allegro w ten sposób naciska na sprzedajacych aby przestawić na ten durny system wysyłek darmowych- których tak naprawde nie ma płacimy za nie my- dla mnie jest proste wysyłam za darmo ja lub nie , czy to takie trudne- pokiego grzyba ten cały smart-każdy z was chyba wie ano żeby allegro bardziej nas doiło i jeszcze na tym coś umczkneło w gąszczu tych regulaminów ciągłych zmian innych  zasad -sami to widzicie po rachunkach zobaczcie przed smartem i po jaka macie przychód taki sam a koszty większe -jak pododajcie jak robiliście to na indywidualnych umowach z kurierami wyjdzie że mieliście dużo taniej tą cała zabawę- Poatrzcie jaki to biznes kup smart - daj 50 od kupujacych , 50 dych od sprzedających-- dobre umowy  klient zyskał  przedewszystkim ale Allegro na tym zarobiło bo raczej nie straciło- a czemu nie mogło zostać dostawa za darmo i sprzedawca decyduje - mogła powstać powiedzmy strefa za wysyłek za darmo- bez żadmego smart i udziału allegro - wystawiasz przedmiot - ni pobierasz opłaty za wysyłke i po temacie- atak walneli smarta - i tyle- chyba nikt takiej bzdury nie wymyślił  na która wielu się łapie- bo marketing smarta napedził sprzedaż ale czy to jest dla sprzedawców aż tak opłacalne wątpie-koszty dostawy powinny być dawno wywalone z oceniania , bo to jest pod smart aby wszyscy go mieli a reszta to bee

oznacz moderatorów

Betscheba
#7 Wielbiciel#

Mam skrina tej oceny. Poprosiłam.o.usiniecie i ponowna ocenę. Kupujący ja zmienił. 

oznacz moderatorów