anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
983 ODPOWIEDZI 983
KaSieNka-1-K1
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,  mam pytanie odnośnie sprzedaży. Od jakiegoś czasu mam konto na Allegro lokalnie i wystawionych kilka rzeczy. Dostaję jakieś informację  na WhatsApp z linkami  do potwiedzenia zakupu. Dzisiaj dostałam na czacie allegro zdjęcie  z kodem QR do potwierdzenia dostawy i wypłatę  środków.  Czy tak wygląda sprzedaż  na allegro lokalnie  czy to wał?

Nigdzie nie mam info o zakupie. 

 

Screenshot_20220709-160917_Allegro Lokalnie.jpg

 . 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że oszustwo, kupujący nie potrzebuje takich rzeczy żeby zrobić zakup.

oznacz moderatorów
KaSieNka-1-K1
#7 Wielbiciel#

Sprzedawałam już kilka rzeczy wcześniej i zawsze miałam  informację od allegro o zakupie,a teraz cisza. Niestety ostatnio jestem  bombardowana  takimi  wiadomościami. 

oznacz moderatorów
KaSieNka-1-K1
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220709-162032_WhatsApp.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpisuj na takie wiadomości, żebyś nie straciła kasy albo towaru, napisz tu na forum LOGIN klienta i zgłoś moderacji, zablokują.😁

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@KaSieNka-1-K1 To próby wyłudzenia Twoich danych, więc nie klikaj w żadne linki ani kody zawarte w tych wiadomościach. Oba konta są już zablokowane w naszym systemie, a gdybyś dostała w przyszłości podobne wiadomości napisz nam proszę tutaj loginy nadawców. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
KaSieNka-1-K1
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220709-162046_WhatsApp.jpg

oznacz moderatorów
Client:103048028
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry miałam podobną sytuację. Otrzymałam zdjęcie z kodem qr w celu odebrania zapłaty. Chciałabym zgłosić sytuację. Wiadomość pochodziła od klienta Client:48508180.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103048028 Cześć, na tym koncie rzeczywiście doszło do włamania. Zabezpieczyliśmy je, dziękuję za zgłoszenie! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
slawdoti
#8 Zapaleniec#

Taki kod dostałem od tego Leszcza11313:Zachowaj i zeskanuj ten kod-QR aby otrzymać środki za sprzedaż.867831 (2).png

oznacz moderatorów
super_patrol
#7 Wielbiciel#

Dokładnie coś takiego właśnie dostałem od Client:51591382

oznacz moderatorów
slawdoti
#8 Zapaleniec#

Chodzi o użytkownika Leszcz1313. Zablokujcie to [edycja]

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@slawdoti Zabezpieczyliśmy to konto. Dziękuję za zgłosznie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
emilka718
#2 Obserwator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, chciałam zgłosić podobną sytuację. Użytkownik @creativeconnecti wysłał mi taki kod qr do zeskanowania.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@emilka718 Dziękuję za zgłoszenie! Na wskazanym koncie doszło do włamania. Już zostało zabezpieczone. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
aquana2607
#1 Nowicjusz#

Mam identyczną sytuację, użytkownik pcefcone


Nowy obraz mapy bitowej.jpg

oznacz moderatorów
slawdoti
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, i ja mam podobną sytuację z wczoraj ( 13 kwietnia 2024 ). Wiadomość od Leszcz1313. Zróbcie co trzeba, jeśli to oszustwo. Pozdrawiam Zrzut ekranu_14-4-2024_31750_allegro.pl.jpeg

oznacz moderatorów
maciekk22
#2 Obserwator#

Mam podobną sytuację ale inny użytkownik 

IMG_5684.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maciekk22 Dziękuję za sygnał. To konto jest już zabezpieczone.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Buniafha
#7 Wielbiciel#

Witam, dzisiaj ja dostalam wiadomosc od Czardasz-2007, ze kupil ode mnie ksiazke przez " kup teraz" I ze musze zeskanowac kod qr zeby odebrac pieniadze

oznacz moderatorów